рецепта
Сладкиш 2в1
от
Добринка
Сладкиши
Българска
Рецептата "Сладкиш 2в1" беше добавена на
Продукти
| захар | 4 с. л. |
| яйца | 4 |
| захар | 180 г |
| брашно | 180 г |
| олио | 1 каф. ч. |
| прясно мляко | 1 каф. ч. |
| бакпулвер | 1 |
| Какао | 2 с. л. |
| пудинг с варене | 1 опаковка |
| прясно мляко | 600 мл |
Приготвяне
• Яйцата се разбиват със захарта до побеляване.
• Добавя се олиото, млякото и накрая пресятото брашно с бакпулвера.
• Разделете сместа на две и в едната добавете какаото.
• Изсипете какаовата смес в тавичка покрита с хартия.
• Печете за около десетина минути.
• През това време направете пудинга с 600 мл прясно мляко и 4 с. л. захар.
• Извадете полуизпеченият блат и изсипете пудинга, а върху него изсипете другата част от сместа.
• Върнете обратно и допечете сладкиша до златисто.
• Оставете да се охлади и го декорирайте по желание (в моят случай е разбита сметана и шоколадови пръчици.
• Нарежете го, когато изстине напълно.
Бележки
*
* Рецептата Сладкиш 2в1 и снимката са изпратени от Добринка