Автор Тема: Рецепти от vens  (Прочетена 619928 пъти)

bordovsky

• динозавър
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 5000
Re: Рецепти от vens
« Отговор #270 -: 23 Октомври 2007, 08:07:39 »
Децата и любимият ги хапват и добре , че не им се лепи , че....  :pooh_lol:  :smile1:

Щастливи хора - да хапват и да не им се лепи. ;D Какво да кажем ние, с гайдите.....дето всичко им се е лепнало още от първи клас и не ще да се маха. :'(  Дето има една дума - и въздуха, дето го дишам, и той ми се лепи. :swoon:

vens

• Гурман
  • Публикации: 1917
« Отговор #271 -: 23 Октомври 2007, 08:24:36 »
Възхищавам ти се на стоицизма! Всички тези изкушения - и ти да гладуваш! Мен лично гладът сам по себе си не ме плаши, но не мога да понеса миризмата на прясно изпечена баница или питка, приготвена от мен току-що, без да си хапна поне мъничко!
Е , не съм чак толкова за пример. :smile1:Като ми писне от постоянни ограничения и аз си хапвам наред с другите.На мен обаче ми се лепи , така че трябва всичко да има някакви граници. ;D
Децата и любимият ги хапват и добре , че не им се лепи , че....  :pooh_lol:  :smile1:

Щастливи хора - да хапват и да не им се лепи. ;D Какво да кажем ние, с гайдите.....дето всичко им се е лепнало още от първи клас и не ще да се маха. :'(  Дето има една дума - и въздуха, дето го дишам, и той ми се лепи. :swoon:

Напълно те разбирам. :smile1:Аз съм в някакво ограничение още от тийнерджърските си години.Добре  , че голямата ми дъщеря не прилича на мен и колкото и да си хапва си е елегантна.Малката , обаче  след злоядите си и проблемни бебешки години  , напоследък се е позакръглила...... ::)

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8335
  • Ах, морето...
« Отговор #272 -: 23 Октомври 2007, 10:26:11 »
За всичко друго мога да  устоя, но глад - никога.. :innocent:.
Явно съм щастливка, защото през живота си не съм се лишила и от един залък, дето ми се е приял. Дори когато имам стомашно разстройство и трябва да съм на по-лек хранителен режим, даже и болки да имам - пак продължавам да се "тъпча" с каквото ми се яде, а не каквото трябва да ям. ужасна съм...Май всичко си е до натура, ама с тези вкусотии тука може би ще почне и по мен да полепва. :P

petty

• Гурман
  • Публикации: 1177
« Отговор #273 -: 23 Октомври 2007, 12:23:34 »
И аз не мога да се лишавам от нищо. Особено от шоколад.  :blush: Ама в това напрегнато ежедневие, ако не си позволявам и да си хапвам каквото ми се иска... съвсем ще пощурея. Като тийнейджърка пазех диети и още си ги спомням с доста неприятно чувство.  :( Не бих ги повторила.

vens

• Гурман
« Отговор #274 -: 23 Октомври 2007, 21:13:32 »
Веси , marine , мога само благородно да ви завиждам. :smile1:

vens

• Гурман
« Отговор #275 -: 24 Октомври 2007, 18:02:28 »
Салата от зелен боб
Продукти :
около 500 гр. зелен боб
2 скилидки чесън
връзка копър
2 бр. сварени яйца
1 с.л.зехтин / олио /
2 с.л. ябълков оцет
2 с.л. майонеза
3 - 4 с.л.кисело мляко
черен пипер и сол на вкус
Приготвяне :Зеленият боб се сварява в подсолена вода.Отцежда се добре и се оставя да изстине.Подправя се със сол , черен пипер , зехтин и оцет.Прибавят се пресованите скилидки чесън и нарязаният на дребно копър.Салата се слага в подходящ съд и се залива със сос  от майонезата и киселото мляко.Украсява се с нарязани яйца.
Забележка : Тази салата ми е любимата през зимата , тогава използвам замразен зелен боб.

mivis_75

• Гурман
  • Публикации: 2424
  • Любовта минава през стомаха!!!
« Отговор #276 -: 24 Октомври 2007, 18:15:59 »
Цитат
Салата от зелен боб

Супер е ! :thumbup:

mivis_75

• Гурман
  • Публикации: 2424
  • Любовта минава през стомаха!!!
« Отговор #277 -: 24 Октомври 2007, 22:23:14 »
  Vens , нямам думи, станаха превъзходни, облизахме си пръстите.

Съпруга  каза : 6 + ,за Веселка  от мен само.

Останаха очаровани всички в къщи.

:thankyou:  За страхотната и бърза рецепта.

vens

• Гурман
« Отговор #278 -: 24 Октомври 2007, 22:54:57 »
  Vens , нямам думи, станаха превъзходни, облизахме си пръстите.
 Съпруга  каза : 6 + ,за Веселка  от мен само.
 Останаха очаровани всички в къщи.
Много се радвам ! :smile1:Важното е всички в семейството да са доволни. Да ви е сладко !

Ефито

• Чирак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #279 -: 25 Октомври 2007, 15:15:38 »
От няколко часа разглеждам сайта и много от рецептите ми харесват,но се чудех това "Руло от смляно месо и ориз" дали може да се пропусне спанака (като цяло зелената част).Ще стане ли пак хубаво или не?Не разбирам много от кухня,понеже не съм се интересувала,но влязох в ТОХ-а в която няма измъкване от готвенето.Бих искала тук да се осъваршенствам с хубавите ястия.

vens

• Гурман
« Отговор #280 -: 25 Октомври 2007, 17:23:53 »
 :hi: Здравей , efito ! Няма проблем да пропуснеш спанака / лапада / при приготвянето на рулото.Количеството му не е голямо , но създава повече колорит в разреза. :smile1:Ако обичаш праз  , може да замениш зелениите с него.Успех в кулинарията ! :thumbup:

Ефито

• Чирак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #281 -: 25 Октомври 2007, 17:36:18 »
Благодаря vens за отговора.Дано да се получи нещо,мисля да го пробвам някой път    ;D

vens

• Гурман
« Отговор #282 -: 25 Октомври 2007, 21:22:58 »
Шоколадово - орехови бисквитки
Продукти :
100 гр. шоколад
2 с.л. прясно мляко
125 гр. разстопено краве масло
2 бр. яйца
3/4 ч.ч.захар
1/2 ч.ч. счукани орехови ядки
2 с.л. какао на прах
около 3 ч.ч. брашно
1 ч.л. бакпулвер
ванилия
освен това : сладко от смокини
Продукти :Шоколадът се разстопява на водна баня заедно с прясното мляко.Яйцата се разбиват леко със захарта , прибавят се разстопеното краве масло , шоколада и ванилията.Сместта се обърква добре.Към нея постепенно се прибавят орехите , какаото и брашното , размесено с бакпулвера.Ако е необходимо се добавя още малко брашно.Целта е да се получи меко тесто.От него се правят топчици , по средата с пръст се прави вдлъбнатина , в която се поставя сладко от смокини.Бисквитките се пекат при температура 200 градуса.
Забележка : Получиха се хрупкави и ароматни бисквити , които много се харесаха у нас. :smile1:

vens

• Гурман
« Отговор #283 -: 25 Октомври 2007, 22:04:45 »
Питки с лютеница и сирене
Продукти :
300 мл. топла вода
2 с.л. лютеница / или доматено пюре /
20 гр. мая за хляб
150 гр. настъргано бяло саламурено сирене
3 с.л. зехтин
1 с.л. пшенични трици
2 с.л. сусам
1 ч.л. чубрица
1 белтък
около 500 гр. бяло брашно
150 гр. царевично брашно
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
освен това : 1 жълтък и 1 ч.л. олио / за намазване /
Приготвяне :От изброените продукти се замесва еластично тесто . Оставя се да втаса около 45 минути. Тестото се премесва и се правят питки , които отново втасват около 30 минути.Намазват се с разбития с олио жълтък и се пекат в предварително загрята фурна при температура 180 градуса.

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #284 -: 25 Октомври 2007, 23:46:43 »
Веси, получила си 3 в 1 - питка със сирене и лютеница  :thumbup:

Еееех винаги  въздишам по твоите питки  :'(  :'( Другия път като минеш оттук - да си ми приготвиш  армаган  ;D

ПП: Вече си на двадесета страница  :exclaim: Поздравления  :air_kiss:
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ