Автор Тема: Рецепти от vens  (Прочетена 619947 пъти)

mivis_75

• Гурман
  • Публикации: 2424
  • Любовта минава през стомаха!!!
Re: Рецепти от vens
« Отговор #255 -: 18 Октомври 2007, 21:43:17 »
Vens , благодаря за рецептата.
 Бърза и лесна за изпълнение.
 В най-скоро време ще я пробвам. :air_kiss:

Vens , ето го и резултата :

vens

• Гурман
  • Публикации: 1917
« Отговор #256 -: 18 Октомври 2007, 22:54:37 »
vens, не обичам смес от месо и млечни продукти,дали ще станат кюфтенцата без сирената в каймата?Иначе много ми харесва идеята за соса, и това че са запечени.
Margi_1 , няма проблем да ги направиш без млечните продукти. Запечени във фурната  с доматен сос у нас кюфтенцата много се харесаха, приготвят се бързо и няма висене пред печката . :yahoo:
stertje , много се радвам  , че кюфтенцата са ви харесали . И аз прибавям захар към доматите в соса , но съм пропуснала да отбележа в рецептата.Така става като пиша рецепти по нощите. :smile1:
mivis , хрупкавите панирани картофи изглеждат чудесно. :clapping: Да ви е сладко.
« Последна редакция: 18 Октомври 2007, 22:57:20 от vens »

Иви

• Помощник-готвач
  • Публикации: 453
« Отговор #257 -: 19 Октомври 2007, 21:45:26 »
vens, аз също държа да отбележа, че онзи ден направих хрупкавите панирани картофи с плънка и много ни харесаха ! Толкова бързо изчезнаха, че дори не успях да ги снимам  >:( Но нищо, следващият път ще поправя грешката  ;D

vens

• Гурман
« Отговор #258 -: 19 Октомври 2007, 22:31:47 »
Иви , много се радвам  , че хрупкавите панирани картофи са ви харесали.Очаквам следващият път да приложиш и снимков материал. :smile1:

vens

• Гурман
« Отговор #259 -: 20 Октомври 2007, 22:31:54 »
Картофи на фурна с яйца на очи
Продукти :
около 1 кг картофи
250 мл сварено прясно мляко
200 гр.бяло саламурено сирене
100 гр. кашкавал
около 50 гр. краве масло
стрък зелен лук
черен пипер , магданоз
сол на вкус
4 - 5 бр. яйца
Приготвяне : Картофите се сваряват , обелват се и се пасират. Към тях се прибавят горещото мляко , половината краве масло , 2 / 3 от сиренето , нарязаните на дребно зелен лук и магданоз , черния пипер и солта.Сместа се разбърква добре и се слага в предварително намаслена тавичка.В пюрето се правят " гнезда " , в които се слага парченце краве масло и се чуква по едно яйце . Поръсва се с настърганите сирене и кашкавал и се запича  до златисто.
Забележка : Рецептата е по идея на кулинарна книга.
« Последна редакция: 20 Октомври 2007, 22:55:09 от vens »

Иви

• Помощник-готвач
« Отговор #260 -: 21 Октомври 2007, 19:09:30 »
vens  :thumbup: :thumbup: :thumbup: ... потекоха ми лигите  :exclaim: Страхотна рецепта, изглежда голяма вкусотия :) Тези дни задължително ще ги направя тези картофки  ;D

vens

• Гурман
« Отговор #261 -: 21 Октомври 2007, 21:41:40 »
vens  :thumbup: :thumbup: :thumbup: ... потекоха ми лигите  :exclaim: Страхотна рецепта, изглежда голяма вкусотия :) Тези дни задължително ще ги направя тези картофки  ;D
Иви , надявам се картофите на фурна с яйца на очи да се харесат и у вас.Много бърза и лесна за приготвяне гозба.Очаквам да споделиш резултата. :smile1:
« Последна редакция: 22 Октомври 2007, 17:51:04 от vens »

esmeralda

• Калфа
  • **
  • Публикации: 146
« Отговор #262 -: 22 Октомври 2007, 00:33:34 »
vens докладвам за кюфтетата с кашкавал, пушено сирене и доматен сос стана много вкусно и лесно за приготвяне ястие. Т.к. се получиха доста кюфтенца каквото остана от тях на следващия ден направих още малко доматен сос с кюфтенцата и станаха страхотна заливка за спагети така,че с един куршум два заека  ;D. Още веднъж благодаря зя рецептата :flower:
"Аз туй няма да го търпя и толкоз"
Есмералда Вихронрав- вещица в Света на Диска

vens

• Гурман
« Отговор #263 -: 22 Октомври 2007, 17:49:48 »
esmeralda , радвам се  , че кюфтенцата на фурна са ви допаднали. :smile1:А идеята за спагетите е чудесна. :thumbup:Непременно ще се възползвам от нея.

Иви

• Помощник-готвач
« Отговор #264 -: 22 Октомври 2007, 20:33:32 »
vens, картофките станаха много вкусни  :smile1: за сметка на това снимките ми са малко кофти, но все пак ще се отчета  :P

vens

• Гурман
« Отговор #265 -: 22 Октомври 2007, 21:31:00 »
Тези дни задължително ще ги направя тези картофки  ;D
vens, картофките станаха много вкусни  :smile1:
:clapping: Иви , браво ! Радвам се , че картофите на фурна с яйца на очи са се харесали и у вас. Изглеждат много апетитно. :thumbup:

vens

• Гурман
« Отговор #266 -: 22 Октомври 2007, 22:14:04 »
Бързо руло
Продукти :
за тестото :
200 гр. кисело мляко
1 бр.яйце
3 с.л.разстопено краве масло / или олио /
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. сол
около 500 гр. бяло брашно
1 с.л. пшенични трици
за плънката :
около 250 гр.бяло саламурено сирене
150 гр. шунка
100 гр. кашкавал
1 стрък праз
2 с.л.олио
черен пипер , магданоз
освен това : сусам за поръсване
Приготвяне : Замесва се гладко и меко тесто от киселото мляко , содата , яйцето , кравето масло , солта  , триците и брашното.
Отделно празът се нарязва на ситно и се задушава в мазнината.Прибавя се нарязаната на кубчета шунка.Сместта се маха от котлона и се прибавят натрошеното сирене , настъргания кашкавал  , черния пипер и нарязания на ситно магданоз.
Върху набрашнена повърхност тестото се разточва на правоъгълна кора с дебелина около 1 см.Върху единия край  се поставя плънката .Завива се на руло и се поставя в добре намаслена правоъгълна форма за кекс.Намазва се с прясно мляко и се поръсва със сусам.Рулото се надупчва на няколко места с вилица или клечка за зъби.Пече се предварително загрята фурна при температура 180 градуса .
Забележка :В плънката може да се добавят и гъби или маслини.
« Последна редакция: 23 Октомври 2007, 22:10:11 от vens »

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8335
  • Ах, морето...
« Отговор #267 -: 22 Октомври 2007, 22:24:13 »
Веси, честно казано с тези тестени вкусотии всекидневно си мислех че си около 300 кг. вече. А то какво - такава мъничка и фина - ти ядеш ли ги или само ги правиш. Всичко това в кръга на шегата, разбира се.
Между другото аз винаги съм яла по-много и от всичко и до преди 1-2 г. нямах проблеми /както се шегувам от 6ти клас съм на едни кг./, но сега като че ли от възрастта ли от що ли качих малко и започвам да се тревожа да не продължа. Ако е така, да знаеш, че и ти ще имаш вина, защото тези печива определено ме изкушават :P :thumbup:

vens

• Гурман
« Отговор #268 -: 22 Октомври 2007, 22:36:26 »
 :girl_haha: Веси , аз правя питки , но почти не ги ям , само опитвам по една хапка.Аз за съжаление винаги съм в ограничителен режим. :'( Децата и любимият ги хапват и добре , че не им се лепи , че....  :pooh_lol:  :smile1:
« Последна редакция: 22 Октомври 2007, 22:37:58 от vens »

Totona

• Калфа
  • **
  • Публикации: 153
« Отговор #269 -: 23 Октомври 2007, 07:57:44 »
Възхищавам ти се на стоицизма! Всички тези изкушения - и ти да гладуваш! Мен лично гладът сам по себе си не ме плаши, но не мога да понеса миризмата на прясно изпечена баница или питка, приготвена от мен току-що, без да си хапна поне мъничко!