Автор Тема: Кой е най-бързия и безопасен начин за понижаване на холестерола в кръвта??  (Прочетена 217801 пъти)

tonyno_gta

• Чирак
  • *
  • Публикации: 4

На 45 години съм и холестеролът ми е 7.2.
И ме интересува по какъв начин най-лесно мога да го нормализирам. Предварително благодаря!

bordovsky

• динозавър
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 5003
Maлииии, този въпрос трябва да зададеш на лекуващият те лекар, в общия случай 1 таблетка Вазилип 5 мг. дневно, за около 3 месеца. ;D

Margi_1

• Калфа
  • **
  • Публикации: 74
Аз знам,че само диета спасява.Но не е бързо.Явно си нямаш много понятие що е холестерол.Попитай лекар да ти обясни.

tonyno_gta

• Чирак
  • *
Личния ми лекар ми каза да ям по 2 кг. ябълки на ден в продължение на доста време. Каза ми, че другия начин е с лекарства ама с тях е било вредно за черния дроб и трябвало да се пият завинаги. А с ябълките било доста ефикасно ама все пак 2 килограма на ден са си много. И затова се интересувам дали няма някой по-лесен начин.

Захарно петле

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 3711
Освен с хапчета ,трябва да гледаш и какво ядеш.Овесените ядки и авокадото намаляват холестерола.В момента не се сещам за други.И както казва Жоро най-добре е да говориш с доктор. :smile1:
МОИТЕ РЕЦЕПТИ
Always Believe That Something Wonderful Is About To Happen

Захарно петле

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 3711
Аз знам,че само диета спасява.Но не е бързо.Явно си нямаш много понятие що е холестерол.Попитай лекар да ти обясни.
Да наистина диетата спасява.Мъжът ми имаше малко висок холестерол(много малко над допустимото) и не е пил хапчета.Това беше преди почти 3 години и само с диета се оправи ,но продължава да следи какво яде. :smile1:

МОИТЕ РЕЦЕПТИ
Always Believe That Something Wonderful Is About To Happen

natalyna

• Гурман
  • Публикации: 1028
Ако още не Сте го направили, веднага посетете лекаря си и започнете диета!
Иначе чесъна също спомага за намаляне на холестерола!

Леля Ог

• Гурман
  • Публикации: 1003
Напоследък много се говори за ролята на омега-3 и омега 6 мастните киселини.Най-високо е съдържанието им в лененото масло.Те стабилизират клетъчните мембрани и нормализират сърдечната проводимост,предотвратяват натрупването на лош холестерол,алергии,артрити,имунен дефицит.И много ясно-пречат на отлагането на лошия холестерол,и развитието на атеросклерозата.Още Авицена го е изписвал като противпкашлично средство.В Америка е задължителна добавка в храната на учениците.Полиненаситени мастни киселини има и в прясна или замразена до преди 2 месеца риба.Много ясно,че ако мажеш филии със свинска мас или хрупаш пръжки-всичко е безмислено.Та лененото семе е една чудесна добавка,има го в "Пикадили",продават и немския вариант/с леко цепнати семенца./Много е вкусно и абсолютно безвредно.Холестеролът ви е висок,ако кардиологът ви изпише и друг препарат-изпълнете прескрипцията.Но в момента лененото семе или лененото масло са много нашумели в лекарските среди.Продават се и капсули-"Lini oil".Aз  и семейството ми си хапваме ленено семе,много е вкусно.И сега на шега-чувала съм че и червеното вино е полезно :drunk:

DUC D'O

• Главен Готвач
  • Публикации: 610
ами и аз като човек ,който всени ден се среща с изследващи се за холестероли мога да кажа ,че най напред трябва след кнсултация слекар да се пият подходящите лекарства за смъкването му , аслед това за поддържане на номалните стйности може да опитате и следното предложиниеот мен изпитано при това  всяка сутрин на гладнопо една супена лъжица смляно в кафемелачка ленено семе,Може разтворено в нискомаслено кисело мляко,аз го взимам с една супена лъжица сусамов тахан,а също това лято бяха много модерни да се пие една отвара от билката +бабини зъби+,НО ТЯ МИСЛЯ ,че е по ефикасна за понижаване на триглицеридите

zldi

• Чирак
  • *
  • Публикации: 7
засега най-ефикасното в моето семейство е ябълков пектин. намира се във всички аптеки.

tonyno_gta

• Чирак
  • *
Мерси много за съветите!

petrina

• Гурман
  • Публикации: 2335
  • обичащ ли - и невъзможното става възможно
Горешо препоръчвам "Flax Oil"/ ленено масло/, много сме доволни от него
понижава холестерола и триглицеридите.

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16157
Личния ми лекар ми каза да ям по 2 кг. ябълки на ден в продължение на доста време. Каза ми, че другия начин е с лекарства ама с тях е било вредно за черния дроб и трябвало да се пият завинаги. А с ябълките било доста ефикасно ама все пак 2 килограма на ден са си много. И затова се интересувам дали няма някой по-лесен начин.

И много правилно.
Всички лекарства, смъкващи холестерола, влияят на черния дроб.

моя мъж е вече параноик на тази тема.

При ниво на холестерола 5,8 кардиолога дето го лекува за сърцето му дрънна едни яки хапчета (Сортис) за холестерола. За 6 месеца го смъкна 3!!! единици и понеже той не му го спря, продължи да пие "поддържащо". След което започна оплакване от черния дроб, изследване и тн докато му черноддробната пък докторка " му сложи диагноза чернодробна интоксикация...." и започна да лекува него.  След като се пооправи, тя го посъветва да пие пектин, или още по-добре - прясно изцеден сок от ябълки и спанак.
И се започна - на сокоизстисквачката  - сутрин и вечер по 2 ябълки и 300гр спанак. Веднага изцеден сока се пие.  След 40 дни отиде пак на изследване и без никакви лекарства беше понижен холестерола с 0,4 единици, триглицеридите в норма, а чернодробните - вече съвсем малко над нормата. Продължи да прави, но повече не изследва, затова и пиша само първите резултати.
Но пък и с храната внимателно - накакви животински мазнини, пържено - изобщо, дроб, патладжани.... Наблегни на рибата най-вече.

Леля Ог, за виното съм съгласна  ;D
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Леля Ог

• Гурман
  • Публикации: 1003
Не знам дали защото редовно си пийваме или защото хрупаме ленено семе,но нямаме хора с висок холестерол, включително и майкини. Това за лененото масло е наистина така,мисля че може да замени лекарствата понижаващи холестерола.Това е начина-диета ,полиненаситени мастни киселини и омега 3 и 6.Разбира се пектинът също върши работа.И доста рибка хапваме.С вино.Сега съм намерила една изба в Поморие/доколкото разбрах на бившия главен технолог на Винпром,та оттам си купуваме страхотно вино.Последния път се засякохме с едни софиянци,които ведро понесоха 100 л.мерло.И понеже аз се засрамих от скромната си покупка,чевръсто увеличих мизата на 30л.И сега черпя родата и с обич поглеждам към балкона.Не случайно съм избрала такъв ник,нали? :russian:
« Последна редакция: 09 Декември 2007, 21:08:06 от Леля Ог »

Tina-Rina

• Гурман
  • Публикации: 3096
 Нe знам колко е ефикасна, но тези дни прочетох следната рецепта за високи нива на захарта и холестерола - 2 глави лук се нарязват на ситно и се изсипват в 1 л вода. След 8 часа сместа се прецежда и се пие 3 пъти дневно по 50 мл в продължение на два месеца.
   Не случайно робите в Египет, строили пирамидите, са били хранени основно с лук и чесън, за да са здрави и издръжливи. ;D