Автор Тема: Какво ще готвим днес 29.10 - 4.11.  (Прочетена 106654 пъти)

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1719

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8335
  • Ах, морето...
Re: Какво ще готвим днес 29.10 - 4.11.
« Отговор #1 -: 28 Октомври 2007, 23:32:49 »
Пу първа, имам да наваксвам за излагацията днес!
Но ...от утре.
Сега отивам да гледам пресконференциите - загуба на време, ама... ;D

Да ви почерпя поне с това - него не съм го правила аз :P
« Последна редакция: 28 Октомври 2007, 23:37:02 от vesela »

esmeralda

• Калфа
  • **
  • Публикации: 146
« Отговор #2 -: 29 Октомври 2007, 09:35:01 »
Май за днес аз съм първа. След дояждането от предните дни на огромното количество останали манджи, снощи най-накрая нещо ново- пилешка кълцаница на pep4o . Препоръчвам на всеки, който още не е опитал да го направи. Много вкусно  :yahoo:. толкова, че нищо не остана за снимка. За днес още не съм измислила  :( до довечера има време. А сега отивам да залягам над учебниците, че ме чакат едни 900 страницииии  :'( .
А по повод на киселото зеле  с патицата- зелето не ми е от миналата година- преди две седмици нарязахме две зелки,сол- и в голямата тенджеара,втаса и стана си истинско кисело зеле, даже има за още едно готвене.
"Аз туй няма да го търпя и толкоз"
Есмералда Вихронрав- вещица в Света на Диска

mbm

• Чирак
  • *
  • Публикации: 23
« Отговор #3 -: 29 Октомври 2007, 10:24:10 »
Тук пак има невероятни творения на кулинарното изкуство. Браво момичета и момче  :thumbup:
За днес у нас ще ухае на телешко варено и пиле с ориз. За десерт ще експериментирам с едни обелени, нарязани и изпечени ябълки , които преди сервиране мисля да полея с меди може би орехи. Дано се харесат.

eli4ka

• Гурман
  • Публикации: 1630
« Отговор #4 -: 29 Октомври 2007, 10:28:46 »
Момичета,вчера просто бях много горда със себе си :innocent: :yahoo:.Любимият имаше РД и аз реших,че ще се представя добре,но както при Весето,просто не ми беше ден.Беше ми зле и бях болна и в безтегловност :wacko:.Гала- вечерята мина само с две-три салатки,пържолки и пил.хапки+пиле със сметана и топ.сирене.Но повода за гордост ми е тортата-Red Velvet Cake или Торта "Червено кадифе" на rumirenard.Добре,че я направих в събота,иначе щеше и тя да е провал,но стана просто ПРИКАЗКА - тя е изящество и блаженство и е просто страхотия.Снимах я и ако младежите решат може и да я видите,че хич ме няма с техниката,но ако отворя сладкарница да знаете,че вие ще сте виновни :P,защото все повече надобрявам :yahoo: :innocent:.Сега остава да се науча да точа баници ;D Днес обаче нямя да се готви,ще се лекувам и ще пия чай.

elidrag

• Гурман
  • Публикации: 2433
« Отговор #5 -: 29 Октомври 2007, 10:43:11 »
От ранната сутрин успях да сготвя стар боб с много пресни подправки.
Домашна лютеница и я докарах точно както мама я правеше.
Кьополу.
Сега ще падне голямото мазане на филии. Това го знам със сигурност.Може да имам боб до края на седмицата.

margototop

• Калфа
  • **
  • Публикации: 225
« Отговор #6 -: 29 Октомври 2007, 10:46:07 »
Хей много съм ви благодарна за страхотните идейки които ми давате :yahoo:Страхотни вкуснотийки знаете момичета и момчета :thumbup:

vesela

• Гурман
  • Ах, морето...
« Отговор #7 -: 29 Октомври 2007, 11:14:09 »
esmeralda, а дали тази кълцаница ще стане и с едно възстаричко пиле, /както се оказа/ че съм си купила две - френски :innocent: - да не си купувате, ей! Успех на изпита, стискаме палци и не си давай много зор - "файда" никаква. :P
mbm, предлагам ти да си полееш ябълчиците с ваниловия сос на Жоро - божествени стават.
Еличка, въпреки влошеното здраве смятам, че си справила перфектно. Заинтригува ме с тази торта - лесно ли се приготвя, че дъщерята скоро има рожден ден и се чудя каква торта да избера - хем вкусна, хем лесна, хем красива :innocent:.Та есно ли се приготвя тази :icon_question: Бързо да се оправяш.

Аз за днес си имам от не особено сполучливите вчерашни манджи - няма да ги хвърлям я/или поне за сега/ Довечера ще добавя само едни панирани патладжани с доматен сос - аз ги обожавам мммм....

Мими

• Гурман
  • Публикации: 1880
  • Вечна романтичка!
« Отговор #8 -: 29 Октомври 2007, 11:48:09 »
Ей пъргави булки сте, немога да изчета вече всичко, много бързо готвите и пишете  ;D И много вкусно най-важното  :-*

Ето отчета за уикенда:

Фалшиво суши

Медени крилца на фурна

Питка на балончета на Танита
  :air_kiss: невероятна на вкус, само дето спазих всички продукти, сложих я в 26см и едвам я извадих после, определено в 30см щеше да е екстра. Таня голямоооо благодаря за вкусотията.

Пържен сафрид с картофки и биричка  ;D

Кифли с течен шоколад

Охлювчета с орехова плънка и дюли

Мъфини с лешници и нутела

Мекици

vesela

• Гурман
  • Ах, морето...
« Отговор #9 -: 29 Октомври 2007, 11:54:45 »
Мими, само това ли :P :icon_question: Малко е, искаме още. Страхотно вкусно изглежда всичко :thumbup:

eli4ka

• Гурман
  • Публикации: 1630
« Отговор #10 -: 29 Октомври 2007, 12:01:16 »
Мими,какво е това чудо !Нов световен рекорд...?

Мими

• Гурман
  • Публикации: 1880
  • Вечна романтичка!
« Отговор #11 -: 29 Октомври 2007, 12:10:14 »
Веси, Ели, няма повече, няма рекорди, всичко се омете, само дето аз така и не успях да си почина и да поспя малко както си мислех. Поне си изгледах две серии на Отчаяни съпруги да разбера, че са почивни дни все пак  ;D

Довечера ще правя едни пилешки шницели с лимонов сос и картофено пюре.

margototop

• Калфа
  • **
« Отговор #12 -: 29 Октомври 2007, 12:15:14 »
Какви са тези шницели с лимонов сос :blush2:Ама наистина научавам от вас страхотни рецепти за което Ви благодаря :yahoo:Радвам се че  попаднах на този сайт :thankyou:

FATE

• Помощник-готвач
  • Публикации: 346
« Отговор #13 -: 29 Октомври 2007, 12:22:32 »
Ама не може така хора, просто ми проваляте диетата  ;D . Аз съм много изкушителна.  :innocent: . Мими просто нямам думи, след тези вкусутии които сподели с нас сега трябва да се успокоя с нещо сладко, а аз дори не съм много по сладкото  :yahoo:
"На всяка душа възлагаме само според силите й."

margototop

• Калфа
  • **
« Отговор #14 -: 29 Октомври 2007, 12:28:04 »
Моля ви кажете ми да намеря рецептата за "фалшиво суши" :'(