Автор Тема: мини фурна-да си купя ли?  (Прочетена 27330 пъти)

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1719
Re: мини фурна-да си купя ли?
« Отговор #15 -: 21 Септември 2006, 15:23:05 »
Мерси, значи аз си имам конвектомат. Не знаех.

Наистина си пека разни работи вътре, и не из се смесват миризмите, но не е професионално - горенье си е. Обаче върти въздух като стой та гледай!

marabu

• Гост
« Отговор #16 -: 21 Септември 2006, 15:27:26 »
и аз имам горещ въздух на моята ..ама нещо не мога да му свикна затова си карам по старому  :whistling:

yosif

• Помощник-готвач
  • Публикации: 323
« Отговор #17 -: 21 Септември 2006, 15:32:33 »
Конвектоматите са малко по от обикновените готварски печки с ФентилаЙтер, щото има електроника която следи количеството продукт, влажността, точната тунтура на въздуха/ парата и ред други, та прави пУрцеса оптимален.

Всички сте виждали конвектомати - такива бяха първите турски вертикални фурни за хляб от зората на демокрацията 8)

morska fauna

• Главен Готвач
  • Публикации: 834
« Отговор #18 -: 21 Септември 2006, 16:18:59 »
Мерси, значи аз си имам конвектомат. Не знаех.

Наистина си пека разни работи вътре, и не из се смесват миризмите, но не е професионално - горенье си е. Обаче върти въздух като стой та гледай!
:cranky: и аз незнаех че съм имала, т.е не знаех че така му се вика , даже в повечето случаи го ползвам този конвектомат :yahoo:
:girl_prepare_fish:  Мога да издържа на всичко ,освен на изкушението... :nyam: [/ur

Мими

• Гурман
  • Публикации: 1880
  • Вечна романтичка!
« Отговор #19 -: 21 Септември 2006, 17:04:24 »
конвектомат

всъщност с две думи професионална фурна  в която се ползва парата и могат да бъдат приготвени баници.. месо .. хляг и торта едновремено ...

мики може би грешката е моя аз имах предвид парния ...

Marabu, Самсунг имат и модел с два вентилатора, където можеш да готвиш 2 яденете наведнъж на различни температури. Само, че предполагам, че ще се по скъпички  :innocent: http://www.samsung.ru/products/home/built-in/oven/bt63asstr/

Хапчице, страното е, само защо горение, електролукс и другите производители не казват, че фурните им са с конвекция, а пишат, че са с вентилатор??

joli

• Чирак
  • *
  • Публикации: 33
« Отговор #20 -: 21 Септември 2006, 17:48:50 »
ама е много важно да се отбележи, че трябва да има горещ въздух вентилатора, защото не всички фурни с вентилатор имат такъв, а без него не говорим за конвектомат.

yosif

• Помощник-готвач
« Отговор #21 -: 21 Септември 2006, 17:56:15 »
Мииииииии кой ще върти вентилатора на студена фурна?!?

За проветряване след печене ли?

Всички с вентилатор са фурни с принудителна конвекция, за разлика от естествената, а МАТ-овете са с допълнителна Иликтроника за по-добри резИлтати :) - затуй са по-скъпички.
« Последна редакция: 21 Септември 2006, 17:58:10 от yosif »

Мими

• Гурман
  • Публикации: 1880
  • Вечна романтичка!
« Отговор #22 -: 21 Септември 2006, 18:05:57 »

Всички с вентилатор са фурни с принудителна конвекция, за разлика от естествената, а МАТ-овете са с допълнителна Иликтроника за по-добри резИлтати :) - затуй са по-скъпички.

Миси за разяснението!   :4u:

joli

• Чирак
  • *
  • Публикации: 33
« Отговор #23 -: 21 Септември 2006, 18:13:56 »

не е точно така. аз лично като си купувах такава печка/ моята е горение/ продавачите специално ми обърнаха внимание на това. а иначе вентилатора без топъл въздух се ползва за размразяване и за др. неща

yosif

• Помощник-готвач
« Отговор #24 -: 21 Септември 2006, 22:25:47 »
Така, де, който си няма микровеле, размразява с Фентилатора :)