Автор Тема: мини фурна-да си купя ли?  (Прочетена 27328 пъти)

vili

• Чирак
  • *
  • Публикации: 2
мини фурна-да си купя ли?
« -: 20 Септември 2006, 14:23:53 »
Мисля да живея отделно-та се чудя дали да не си взема мини фурна.Ползвали ли сте?Какви са ви отзивие за тях?

marabu

• Гост
Re: мини фурна-да си купя ли?
« Отговор #1 -: 20 Септември 2006, 16:13:55 »
vili да вземи си ... аз имах мини печка, ама като се преместихме и почна да ми пречи  и я дадох на един познат да ползва  и той си я отнесе с него и повече не я върна..а сега ме яд >:( ... като се прави нещо по малко трябва цялата фурна голяма да чакам да загрее ..
Между другото ползвам вече 2 години като ходиме на море мини фурна на ТСМ доста приятна и удобна за работа ..има таймер 60 мин изключва се сама .. има горно долно грил и т.н опции и май не толкова скъпа

vili

• Чирак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #2 -: 20 Септември 2006, 16:20:52 »
аз се двуомя между микровълнова и мини фурна..но след като каза че са добри...май везните се накланят към мини фурната.Майка има микровълнова ,аз не съм много въодушевена от готвенето на микровълнова и затова се загледах по мини фурните.А от голяма нямам нужда.Мерси за отговора  ;)

marabu

• Гост
« Отговор #3 -: 20 Септември 2006, 16:33:22 »
ми за МВ... аз имам МВ с грил ...освен за притоплянето не съм я ползвала за нищо друго опитах няколко пъти да готвя ама не стана ..отказах се напълно поне засега да опитвам да готвя в нея

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1719
« Отговор #4 -: 20 Септември 2006, 23:16:52 »
аз се двуомя между микровълнова и мини фурна..но след като каза че са добри...май везните се накланят към мини фурната.Майка има микровълнова ,аз не съм много въодушевена от готвенето на микровълнова и затова се загледах по мини фурните.А от голяма нямам нужда.Мерси за отговора  ;)
Микки може да се включи с лични впечатления, но от нея съм чувала, че е много доволна от варианта МВ с грил. Аз лично не използвам грила на моята, но на мен рядко ми се налага да ползвам малка фурна така или иначе.

Мими

• Гурман
  • Публикации: 1880
  • Вечна романтичка!
« Отговор #5 -: 21 Септември 2006, 12:39:55 »
Мики се включва с наблюдения  :P От моите наблюдения стигнах до извода, че първо е важно какъв вид ти е грила на МВ, колко е мощен и марката на МВ. Самсунг имат модели дето са с двоен грил, така, че ще можеш съвсем спокойно да я ползваш и като МВ и като фурна. Отделно имат модели с конвектомат, само, че цените са около 300-400 лева. Незнам колко пари си отделила. Колкото до готвенето в МВ и аз бях скептично настроена, но досега от което съм пробвала и съм доволна са: варен ориз, варени картофи, гювечета всякакъв вид, печене на месо - пилешко и свинско.. ветрилото с патладжани на пеп-4о.. друго в момента не се сещам. Иначе моя грил наистина запича добре и съм доволна от него.

marabu

• Гост
« Отговор #6 -: 21 Септември 2006, 12:43:39 »
Отделно имат модели с конвектомат, само, че цените са около 300-400 лева.

сериозно?  А кой е модела да почета повече.. виж искам ковектомат.. ама големите са само ПРО и нито пари нито място вкъщи освен да отварям хлебарница и тогава  :blush2:  :laugh:

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
хлебарница ли
« Отговор #7 -: 21 Септември 2006, 12:49:39 »
А кой е модела да почета повече.. виж искам ковектомат.. ама големите са само ПРО и нито пари нито място вкъщи освен да отварям хлебарница и тогава  :blush2:  :laugh:

офф
Нали няма да забравиш кой ще ти е доставчик на брашното :-*
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Мими

• Гурман
  • Вечна романтичка!
« Отговор #8 -: 21 Септември 2006, 12:57:13 »
Отделно имат модели с конвектомат, само, че цените са около 300-400 лева.

сериозно?  А кой е модела да почета повече.. виж искам ковектомат.. ама големите са само ПРО и нито пари нито място вкъщи освен да отварям хлебарница и тогава  :blush2:  :laugh:

Отговарям веднага защото това е и моя мечта, само, че аз съм си харесала голяма и цената е много прилична, чакам ги само да заредят във Варна.
МВ с конвекция: модел 1 модел 2
Готварска с конвекция : Засега я има само в Сити център София и цената и е 479 лв. картинка и спецификации

marabu

• Гост
« Отговор #9 -: 21 Септември 2006, 13:15:35 »
карате ме да отида да я видя на живо  :w00t:  мерси мики  :) отивам да чета..

Поправка : видях ги моделите ама те са с конвекция (тоест върти горещ въздух ..а ковектомата работи с вода  ??? или аз бъркам ?)
« Последна редакция: 21 Септември 2006, 13:39:11 от marabu »

Мими

• Гурман
  • Вечна романтичка!
« Отговор #10 -: 21 Септември 2006, 14:31:17 »
 :blush2: :blush2: Юле виж какво намрих по въпроса http://www.technoshop.ru/papers/2000/6/64s1.html Довечера ще питам и баща ми като се прибере, те имат конвектомат на работа.

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1719
« Отговор #11 -: 21 Септември 2006, 14:51:18 »
Що такое "конвектомат"?

Мими

• Гурман
  • Вечна романтичка!
« Отговор #12 -: 21 Септември 2006, 14:57:03 »
Що такое "конвектомат"?

Ми не произлиза ли от конвецията?  :blush2:

marabu

• Гост
« Отговор #13 -: 21 Септември 2006, 15:05:49 »
конвектомат

всъщност с две думи професионална фурна  в която се ползва парата и могат да бъдат приготвени баници.. месо .. хляг и торта едновремено ...

мики може би грешката е моя аз имах предвид парния ...

yosif

• Помощник-готвач
  • Публикации: 323
« Отговор #14 -: 21 Септември 2006, 15:06:34 »
КОНВЕКЦИЯ.

Фурната върти врял въздуФ из обема си.

http://en.wikipedia.org/wiki/Convection

http://images.google.bg/images?hl=bg&q=convection&sa=N&tab=wi

http://images.google.bg/images?svnum=10&hl=bg&lr=&q=Convection+Oven

Фурна с вентилатор, нагревателите може да са въобще на друго място.

http://www.geocities.com/yummyphysics/imgconvection/lconvection.gif

http://www.geocities.com/yummyphysics/convection.html
« Последна редакция: 21 Септември 2006, 15:10:14 от yosif »