Автор Тема: Мазнина за печене  (Прочетена 6695 пъти)

ceckavd

• Главен Готвач
  • Публикации: 920
Мазнина за печене
« -: 25 Март 2014, 11:38:20 »
Здравейте. Не съм сигурна, че тук трябва да задам въпроса ако трябва преместете го. Въпроса ми е следния :
Видях в сайта рецепта за "мазнина за печене", която се ползва за намазване на тави и т.н. Колко време мога да я съхранявам в хладилник? Благодаря предварително!

KrokozabYl

• главен пакостник
  • Гурман
  • Публикации: 2155
  • http://vbox7.com/play:d6ad5958
Re: Мазнина за печене
« Отговор #1 -: 25 Март 2014, 12:05:40 »
Ох, как ми се искаше да се пошегувам от сорта:
Десет години!  :P :P :P
Хайде на пакостите

ceckavd

• Главен Готвач
« Отговор #2 -: 25 Март 2014, 13:13:54 »
Предполагам, че не са десет години. Поне една-две седмици издържа ли?

marabu

• Гост
« Отговор #3 -: 25 Март 2014, 16:00:21 »
Тази рецепта е писана от мен и аз съм я приготвяла и дори продължавам да я приготвям когато свърши  :smile1:. Та обикновено правя 1/2 от рецептата и ми стига за 6-7 месеца, като я държа в хладилник. Мазнина се стяга в хладилника, но след изваждането на 5-8 минута става мека. Също така може да се съхранява и на стайна Т, но се разслоява и затова трябва преди ползването да се разбива отново, затова според мен е по добре в хладилник.
А до трайността около 1 година издържа (макар както споменах горе на мен ми стига за 6 месеца) принципно по състав няма какво да се развали, но въпреки това не бих рискувала повече от 1 година.

ceckavd

• Главен Готвач
« Отговор #4 -: 26 Март 2014, 08:50:55 »
Благодаря за отговора!

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #5 -: 26 Март 2014, 11:50:18 »
а аз съм пропуснала тази рецепта, но сега ще ида да я видя, че да си направя такава, докато съм в почиввка  :thumbup:
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

mariqna44

• Калфа
  • **
  • Публикации: 215
« Отговор #6 -: 19 Април 2017, 11:02:21 »
Какви са тези мазнини за печене? Аз използвам само олио и маргарин, но би било хубаво, ако намеря по-качествен заместител.

tomislava

• Калфа
  • **
  • Публикации: 140
« Отговор #7 -: 19 Април 2017, 20:37:23 »
Аз напоследък използвам такъв спрей за готвене https://healthstore.bg/pure-nutrition-sprey-za-gotvene-300-ml . Много съм доволна, защото е много по-здравословен от повечето други мазнини за готвене. Първоначално си мислех, че много бързо ще го свършвам, но го използвам от няколко седмици и още не е свършил.

cvetozara123

• Калфа
  • **
  • Публикации: 138
« Отговор #8 -: 26 Април 2017, 10:24:18 »
За първи път виждам такъв спрей. Ще си поръчам и аз.

pepimili

• Чирак
  • *
  • Публикации: 11
« Отговор #9 -: 09 Май 2017, 13:40:44 »
Използвам само олио или краве масло. В много редки случаи, когато рецептата го налага ползвам зехтин :)
Няма на света по-искрена любов от любовта към шоколада. http://www.zebra-online.com/