Автор Тема: Детски рожден ден  (Прочетена 4935 пъти)

anita29

• Помощник-готвач
  • Публикации: 379
Детски рожден ден
« -: 19 Април 2012, 19:29:21 »
Имам нужда от вашата помощ.Следващия месец ще празнуваме шести рожден ден на сина ми. Досега на всички РД,на които сме били поканени менюто е било почти едно и също.Идеята ми е да предложа на децата и родителите нещо по-различно(живеем в чужбина).Тортата вече съм решила каква ще бъде.Но се затруднявам със сандвичите.Приемам всякакви идеи за солени неща-сандвичи,бутер-банички и каквото друго се сетите.Става въпрос за 20 деца и около 20 майки.Рождения ден ще го правим в един парк,ако изобщо има някакво значение.

bordovsky

• динозавър
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 5393

bluemoon

• Гурман
  • Публикации: 1726
Re: Детски рожден ден
« Отговор #2 -: 19 Април 2012, 20:19:15 »
Щом ще е в парка, значи трябва да са неща удобни за хапване и да не цапат много  :thumbup: В темата за бутер тестото има много добри идеи, а аз предлагам:

Данубио - от тази доза излизат 30-32 топки с големината на средна ябълка, ако намалиш размера им, може и повече да излязат. Стават много пухкави и трайни, така че можгат да се приготвят от предния ден. А с плунката може да се варира според вкуса.
* Спирали от ленти бутер тесто и ленти бекон
* Мини кюфтенца - пържат се много бързо във фритюрник, после им боцваш    по една клечица и редиш в плато.
* Желирани кремчета в пластмасови кофички (ако са прозрачни чашките, можеш да ги направиш и цветни)
* Шишчета от нарязани с формички неща:
 - с плодове(ягодка, киви, зърна грозде...), кашкавал или топени сиренца
 - с колбас, чери доматчета, моцарела и кашкавал
 - кашкавал, мини кюфтенце, краставичка, репичка
* Плодове

Petka :-)

• Помощник-готвач
  • Публикации: 460
Re: Детски рожден ден
« Отговор #3 -: 20 Април 2012, 04:46:54 »
~Можеш да купиш кроасани (обикновени, без пълнеж) , да ги разрежеш на две и вьтре да сложиш салам, кашкавал, резен домат, листо маруля.
~ Малки банички
~ Солени мьфини сьс сирене или кашкавал