Автор Тема: Какъв блендер?  (Прочетена 9809 пъти)

aneto_171

• Калфа
  • **
  • Публикации: 63
Какъв блендер?
« -: 29 Февруари 2012, 17:39:14 »
Момичета и момчета, искам да си купя блендер, но още не съм се ориентирала за марката. Бихте ли ме посъветвали, много държа да може да смила и сухи подправки /например чубрика/. Моля ви споделете опит!

aneto_171

• Калфа
  • **
Re: Какъв блендер?
« Отговор #1 -: 03 Април 2012, 19:48:10 »
Побут, момичета, помагайте, кафемелачката /използвана не както трябва/ сдава багажа. Моля, споделете какви са вашите блендери или чопъри!!!

marabu

• Гост
« Отговор #2 -: 03 Април 2012, 21:01:15 »
Ще покажа моят миксер към него има и блендер малък, но зависи от това колко подправки точно мелиш. Защото кафемелачката мели малко, а пък един такъв блендер мели повече.

Та моят миксер е Сименс

Доволна съм

На първо място трябва да помислиш колко пари би отделила, след което точно колко подправки искаш да мели. Все пак блендери и чопъри има различни обеми, но ако купиш малък и решиш, че искаш да мелиш кайма няма да е добре тъй като ще можеш да мелиш по 100-200 г месо.
Също така едно от важните неща е мощността на блендера. Колко повече Вата има толкова по добре.

aneto_171

• Калфа
  • **
« Отговор #3 -: 05 Април 2012, 18:17:30 »
Благодаря, Марабу, точно това ме интересуваше, значи, колкото по-мощен толкова по-добре! Но понеже имам машинка за месо, миксер, отделно пасатор, а място няма, та затова :(!

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #4 -: 05 Април 2012, 19:51:57 »
затова си купуваш само пасатор, с метален накрайник и много мощен  :thumbup:
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

aneto_171

• Калфа
  • **
« Отговор #5 -: 06 Април 2012, 19:07:08 »
Да де, pep_4o, но дали ще може с него да смилам сухи подправки /чубрица/. У нас се изяжда поне кило ::)

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #6 -: 06 Април 2012, 19:36:42 »
чубрицата е нежна и си  се стрива добре само между двете длани  :thumbup: Но ако ще мелиш по-твърди подправки - си ти трябва друго.

Ако ще ти трябва само за подправки, най-добре си купи кафемелачка - у нас пък кимион се мели над килограм на година, включително и сухата самардала - а там моята е 2 тави + на съседка тавите.
Не е чак толкова пипкава работа с кафемелачката, но е най-добро - и като място, и като пари и като мелене.
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

bordovsky

• динозавър
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 5000
« Отговор #7 -: 07 Април 2012, 09:06:25 »
Ако ще ти трябва само за подправки, най-добре си купи кафемелачка

ППВД!  (за новичките превода е Подписвам се Под Всяка Дума  :P)

aneto_171

• Калфа
  • **
« Отговор #8 -: 09 Април 2012, 18:12:35 »
Благодаря!