Автор Тема: глазура за еклери  (Прочетена 17390 пъти)

vili

• Гост
глазура за еклери
« -: 16 Май 2006, 17:05:44 »
Много обичам еклери.Мога да ги приготвя но ме затруднява глазурата, т.е. изобщо не я правя защото не знам как  :-[ Имате ли идея как се приготвя?
Благодаря

zoia

• Калфа
  • **
  • Публикации: 157
Re: глазура за еклери
« Отговор #1 -: 16 Май 2006, 18:43:18 »
Вили, дай рецептата за тестото,че на мен все не ми става.Обикновено се надуват и после така спадат, че няма смисъл да ги пълня с крем.Какво имаш предвид под глазура? Аз ги заливам с разтопен шоколад на водна баня и малко олио да не загаря.

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 17125
« Отговор #2 -: 16 Май 2006, 18:51:46 »
Вили, дай рецептата за тестото,че на мен все не ми става.Обикновено се надуват и после така спадат, че няма смисъл да ги пълня с крем.Какво имаш предвид под глазура? Аз ги заливам с разтопен шоколад на водна баня и малко олио да не загаря.

ето моето тесто за еклери и толумби

а глазурата я правя с останал крем, или ако не е стигнал - разтопявам шоколад (около 100гр)  на водна баня с 2-3 лъж.олио/масло и 2л. прясно мляко
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

natalyna

• Гурман
  • Публикации: 1094
« Отговор #3 -: 16 Май 2006, 18:53:39 »
Здравей Вили,

може да ползваш бялата ледена глазура отТАЗИ ТЕМА , но да замениш водата с  прясно мляко, за да не е прозрачна. Аз ги правя така.

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1814
« Отговор #4 -: 16 Май 2006, 20:00:23 »
Аз ги правя с пърия вариант на шоколадовата глазура от линка на Нат. Или с глазура от б-ни "Лакта".

vili

• Гост
« Отговор #5 -: 17 Май 2006, 09:11:08 »
Рецептата за еклерите ми е на село, понеделник ще я публикувам.А за да не спадат,аз ги пека във силна фурна,и не че се хваля но винаги стават много хубави.
Но...мисълта ми е за купешките еклери,нали отгоре са полети със крем ли е глазура ли е..нещо светло кафяво,като че ли карамелизирано....ей това искам да приготвя.поливката на еклерите. :-[

vili

• Гост
« Отговор #6 -: 17 Май 2006, 09:25:43 »
всъщност рецептата е от книгата на Добрина Венкова "Соленки,сладкиши,кремове"-чудесна книга,и всички рецепти са много сполучливи и "народни",с продукти които всеки може да си позволи.

natalyna

• Гурман
  • Публикации: 1094
« Отговор #7 -: 17 Май 2006, 09:35:21 »
Аааа, купешките са заляти с карамелов фондан, които се купува наедро. Но спокойно може да го замениш с разтопените бонбони "Лакта", както ти е предложила Сладката Хапка.

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 17125
« Отговор #8 -: 17 Май 2006, 09:38:56 »
о, имам я тази книга, но много рядко я ползвам, заради афинитета на децата към вафли и шоколади от магазина.

за глазурата това открих - в форум-гоблените са пуснали карта от къде може да се купи - карамелов фондан е, който се разтапя на водна баня -
стокова сладкарска  борса на ул. Кадемлия 6 - кв. Редута.
ето ти линк към картата на адреса да видиш - http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=3aa67d7c4a914e9c4945c7a4ac0e58ec&city=sofia&grid=m5k&start.x=1&search=str
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
« Отговор #9 -: 17 Май 2006, 11:16:48 »
Йосифе, слънце, глюкоза има в повечето супермаркети и магазини за плод-зеленчук. Но проблемо да се намери!!!

yosif

• Помощник-готвач
  • Публикации: 365
« Отговор #10 -: 17 Май 2006, 11:46:36 »
Да. Ама си купи мед - 60% е глюкозата вътре ;D на "кръщавания"...

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
« Отговор #11 -: 17 Май 2006, 14:23:30 »
Да. Ама си купи мед - 60% е глюкозата вътре ;D на "кръщавания"...
като няма тлюкоза - да. Ама иначе, защо да давам пари за мед, било то и кръщаван, като глюкозата е по-евтина  :D
(ей, не може да те надприказва човек ;))

yosif

• Помощник-готвач
  • Публикации: 365
« Отговор #12 -: 17 Май 2006, 14:51:05 »
... (ей, не може да те надприказва човек ) ;)
...

Искаш ли да се пребориме или със саби да се колиме! 8)