Автор Тема: Проблеми в дома  (Прочетена 24941 пъти)

dany2

• Калфа
  • **
  • Публикации: 112
Re: Проблеми в дома
« Отговор #15 -: 05 Август 2009, 13:09:00 »
Да се включа и аз - току що купих БИОТЕК C\S, ампула 20 ml, по препоръка на приятели. Цитирам от листовката:
"Област на приложение:
... за борба с летящи и пълзящи насекоми в жилищни помещения, здравни и лечебни заведения, обекти за производство и продажба на храни, ..., хотели, училища, детски градини.." и т.н.
Не съм го използвала още и нямам собствено мнение, казаха ми. че бил ефикасен и действал дълго време. смятам да го пробвам тези дни.
Дано да съм била полезна.

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8335
  • Ах, морето...
« Отговор #16 -: 13 Август 2009, 11:41:52 »
Аз от години нямам такъв проблем. Мъжът ми го реши, като купи някакво прахче от селскостопанска аптека. Разтваряше се във вода и се напръсква навсякъде в дома - веднъж в годината. Не вреди на хората, а и с домашните любимци / имаме папагали / няма проблем. Тази година взе нов - направо готов за пръскане - Биокил се казва, действа, защото пак нямаме.
Оказа се, че като се прибрахме от почивка незнайно защо са ни налазили ;D яко хлебарки у дома. Едни такива ситни и ....мноооооого >:(. При това преди да заминем наслагах навсякъде едни листчета, които ползвам от години и досега имаше ефект....

Емили, къде в София има такава селскостопанска аптека, някъде по "Надежда" или по центъра :icon_question:

mistela

• Главен Готвач
  • Публикации: 571
« Отговор #17 -: 13 Август 2009, 19:42:13 »

Емили, къде в София има такава селскостопанска аптека, някъде по "Надежда" или по центъра :icon_question:
ти в Надежда ли си  :icon_question:
Доволна мама на дечица :)

vesela

• Гурман
  • Ах, морето...
« Отговор #18 -: 13 Август 2009, 19:44:37 »

Тъй вярно :smile1:

mistela

• Главен Готвач
  • Публикации: 571
« Отговор #19 -: 13 Август 2009, 19:56:08 »

:smile1: станахме две  :smile1:
Доволна мама на дечица :)

МАГdanos

• Чирак
  • *
  • Публикации: 0
« Отговор #20 -: 13 Август 2009, 20:09:14 »
Здравейте момичета!
Не ми се чете цялата тема и не ми стана ясно точно за кои вредители иде реч, но що се отнася до последния пост за хлебарки - преди десетина години имахме такива, но след като ми препоръчаха CLINEX - това са едни малки кубчета, пълни с картофено пюре и напълно безвредни за хората, не съм виждал повече жива хлебарка вкъщи. Продават ги почти навсякъде, а най-често в аптеките. Цената е около 4 лв. за опаковка. Дано пък помогне на някой, аз лично с това си реших проблема с противните хлебарки.

Леля Ог

• Главен Готвач
  • Публикации: 999
« Отговор #21 -: 13 Август 2009, 20:12:24 »
Да развеселя малко кахърните домакини ;D
Откак завъдихме котка , хлебарка не съм виждала  ;D

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #22 -: 13 Август 2009, 20:17:12 »
Леля Ог, ама Весела си има котка  :smile1: и то такава, дето сама се обслужва в тоалетната  ;D

« Последна редакция: 13 Август 2009, 20:23:06 от pep-4o »
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

vesela

• Гурман
  • Ах, морето...
« Отговор #23 -: 13 Август 2009, 20:38:39 »
Леля Ог, ама Весела си има котка  :smile1: и то такава, дето сама се обслужва в тоалетната  ;D

Да ;D, в началото проявяваше интерес към тях, но вече не са и интересни ;D
А аз днес си намерих в чантата в службата едно малко хлебарче, та и там ще развъдя ако не взема спешни мерки ::) :swoon:

:smile1: станахме две  :smile1:

Аааа, 3 сме -  Танчето Илиева се спотайва ;D
Да вземем да си спретнем една среща тук, а?

Emili

• Гурман
  • Публикации: 1921
  • Еми
« Отговор #24 -: 13 Август 2009, 20:46:13 »
Весе,mistela, селскостопанска аптека има автогарата под моста на Захарна фабрика, в Младост 1 и на бул. Шипченски проход също.

Весе, навремето имаше и на пазарчето при автогарата на Надежда, но не знам дали още съществува.

Имаше и на сточна гара, но за нея също не знам дали я има още.

Emili

• Гурман
  • Еми
« Отговор #25 -: 13 Август 2009, 21:10:59 »
Аааааааа, забравих :innocent:

Прахчето се казва "Регент 800 ВГ" с активна съставка фипронил.

Последният път мъжът ми много трудно го намери.

Понеже има много такива прахчета, ако няма Регент, вземете друго, но гледайте да е със същата активна съставка - именно тя е важната. Може да пробвате и нещо друго, но в по-концентрирано количество.

vesela

• Гурман
  • Ах, морето...
« Отговор #26 -: 13 Август 2009, 21:13:23 »
Не беше ли Биокил :innocent: или това е друго :icon_question:

dany2

• Калфа
  • **
  • Публикации: 112
« Отговор #27 -: 13 Август 2009, 21:16:47 »
И аз съм в Надежда - в началото на Ломското шосе - станахме четири.
Селскостопанска аптека има на Женския пазар, изглежда добре снабдена.

Emili

• Гурман
  • Еми
« Отговор #28 -: 14 Август 2009, 10:34:03 »
Аз от години нямам такъв проблем. Мъжът ми го реши, като купи някакво прахче от селскостопанска аптека. Разтваряше се във вода и се напръсква навсякъде в дома - веднъж в годината. Не вреди на хората, а и с домашните любимци / имаме папагали / няма проблем. Тази година взе нов - направо готов за пръскане - Биокил се казва, действа, защото пак нямаме.

Да,Весе, "Биокил" е този, чийто етикет съм снимала, и който ползваме за пръв път тази година, точно защото не успяхме да намерим "Регент".

"Регент" е прахче, което се разтваря във вода. Ако успееш да го намериш, по-добре него вземи, че и за мен.

vesela

• Гурман
  • Ах, морето...
« Отговор #29 -: 14 Август 2009, 11:56:33 »
И аз съм в Надежда - в началото на Ломското шосе - станахме четири.
Селскостопанска аптека има на Женския пазар, изглежда добре снабдена.

Упс, Дани - забравих те, извиви ме :air_kiss: Ти по рядко се появяваш, за това ;D

Да,Весе, "Биокил" е този, чийто етикет съм снимала, и който ползваме за пръв път тази година, точно защото не успяхме да намерим "Регент".

"Регент" е прахче, което се разтваря във вода. Ако успееш да го намериш, по-добре него вземи, че и за мен.
Емили, мерси, ако намеря и взема ще ти докладвам :smile1:, но сега ми казаха за някакво мазило, дето го има навсякъде - ще видя какво ще взема и ако има ефект - ще пиша :thumbup: