Автор Тема: Завинаги млади и красиви...  (Прочетена 16966 пъти)

Изи

• Главен Готвач
  • Публикации: 798
Re: Завинаги млади и красиви...
« Отговор #15 -: 06 Април 2009, 21:30:04 »

Цитат
Молиа,предлоjете ниакакvа маска за мазна коsa,след ниаколко дни стаvам на 48 години,а лицето ми е v безобразно састоиание,мазно,с черни и гноини папки.Предvарително благодариа на отзоvалите се.
На тази възраст, ако проблемът не е съществувал винаги, е нетипично  да имаш такива пъпки по цялото лице, Според мен най- вероятната причина е хормонален дисбаланс, но все пак е хубаво да се прегледаш при дерматолог. Некомпетентната намеса от страна на козметик може и да влоши нещата, така че ако можеш да си позволиш консултация с кожен лекар, направи го!
Цитат
Това е невъзможно!-казала причината.Tова е безрасъдство! - отбелязал опитът.Това е безполезно! - отсякла гордостта.Опитай...  -  прошепнала мечтата.

vivi 61

• Чирак
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #16 -: 07 Април 2009, 15:49:52 »

Цитат
Молиа,предлоjете ниакакvа маска за мазна коsa,след ниаколко дни стаvам на 48 години,а лицето ми е v безобразно састоиание,мазно,с черни и гноини папки.Предvарително благодариа на отзоvалите се.
На тази възраст, ако проблемът не е съществувал винаги, е нетипично  да имаш такива пъпки по цялото лице, Според мен най- вероятната причина е хормонален дисбаланс, но все пак е хубаво да се прегледаш при дерматолог. Некомпетентната намеса от страна на козметик може и да влоши нещата, така че ако можеш да си позволиш консултация с кожен лекар, направи го!
Цитат
циал jиvот сам така,просто имам много мазна коja,с посешениата при козметик стана по-лошо,получиx алергичен пристап,и затоvа помолиx ако ниакои знае рецепта с алое или нещо друго да иа сподели
vivi 61

Изи

• Главен Готвач
« Отговор #17 -: 07 Април 2009, 16:04:52 »
Цитат
циал jиvот сам така,просто имам много мазна коja

Както писах и преди най-добрият вариант е консултация с дерматолог, но след като пишеш тук и търсиш помощ,  бих се опитала, до колкото ми е по възможностите, да ти помогна с някои съвети, но както сама се досещаш, това не може да стане тук във форума.
Така че, ако желаеш, пиши ми на лични! :smile1:
Това е невъзможно!-казала причината.Tова е безрасъдство! - отбелязал опитът.Това е безполезно! - отсякла гордостта.Опитай...  -  прошепнала мечтата.

Tina-Rina

• Гурман
  • Публикации: 3094
« Отговор #18 -: 08 Април 2009, 15:18:07 »
   Маслото от репей има ли го в аптеките?

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #19 -: 08 Април 2009, 15:29:03 »
   Маслото от репей има ли го в аптеките?

аз вчера проверих три, нямаха такова масло.  Ще чакам някой да каже къде го намира  :smile1:
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Изи

• Главен Готвач
« Отговор #20 -: 08 Април 2009, 15:31:37 »
Аз лично не съм намирала. Последния път си купих на едно изложение  "Алея на здравето" в НДК от една фирма, която има и сайт. ако искаш погледни тук

Aura

• Гурман
  • Публикации: 2195
  • Обичам живота...:)
« Отговор #21 -: 27 Април 2009, 08:37:13 »
По принцип масло от репей трябва да го има в аптеките...

Аз имам едно питане,понеже работата ми е такава,че постоянно подлагам ръцете на действието на спирт и тому подобни и кожата ми е много суха...дали не може някой да ми предложи някаква маска или нещо подобно за ръце в домашни условия...
Кулинарни Пътешествия и още нещо...
Всеки заслужава това, което получава..

Изи

• Главен Готвач
« Отговор #22 -: 27 Април 2009, 10:16:48 »
 Привет Алекса,
Можеш да пробваш с леко загрят зехтин на водна баня, но  след като си намажеш ръцете поне 1 час не се миеш.

Aura

• Гурман
  • Публикации: 2195
  • Обичам живота...:)
« Отговор #23 -: 27 Април 2009, 10:45:18 »
Привет Алекса,
Можеш да пробваш с леко загрят зехтин на водна баня, но  след като си намажеш ръцете поне 1 час не се миеш.
Благодаря,Изи..Още днес ще пробвам...
Кулинарни Пътешествия и още нещо...
Всеки заслужава това, което получава..

zoica

• Гурман
  • Публикации: 1273
  • Живка
« Отговор #24 -: 27 Април 2009, 11:13:09 »
Здравейте и от мен.За масло от репей не съм чувала,но преди 2 години лекарка ми препоръча за косопад екстрат от репей и ми каза къде мога да си го купя-билкова аптека на улица Виктор Юго-на орлов мост посока центъра ,преди  спирката  на тролеите се намира тази уличка и от лявата страна се намира аптечката.И  определено имах ефект-втрива се в корените на измита и леко влажна коса.
"Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш напълно"!
http://receptitenazoii.blogspot.com/

Захарно петле

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 3710
« Отговор #25 -: 27 Април 2009, 17:52:01 »
Момичета тук намирам масло от корените на репей и масло от семките на репей,кое да купя?
МОИТЕ РЕЦЕПТИ
Always Believe That Something Wonderful Is About To Happen

Изи

• Главен Готвач
« Отговор #26 -: 27 Април 2009, 20:49:53 »
Привет Петя, доколкото съм информирана - маслото от корените на репея е за косопад, но пък може и другото да става! Аз знам само за първото!:smile1:

rosima

• Калфа
  • **
  • Публикации: 103
« Отговор #27 -: 27 Април 2009, 21:48:55 »
По принцип масло от репей трябва да го има в аптеките...

Аз имам едно питане,понеже работата ми е такава,че постоянно подлагам ръцете на действието на спирт и тому подобни и кожата ми е много суха...дали не може някой да ми предложи някаква маска или нещо подобно за ръце в домашни условия...

Бих ти препоръчала кремовете за ръце на фирма "Талодерма". Много са добри, не са скъпи и са с натурални продукти.
“Leap and the net will appear”

bordovsky

• динозавър
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 5000
« Отговор #28 -: 28 Април 2009, 07:38:27 »

Без да правя реклама на фирмата, мога смело да твърдя, че по-добър крем за сухи ръце няма. :thumbup: Опитай!

teoleo

• Помощник-готвач
  • Публикации: 464
« Отговор #29 -: 04 Май 2009, 12:03:43 »
азнам от моята баба (тя е здравен работник) че е много хубаво при изсушени  ръце да се мажат с смес от глицерин /от аптеката си го купувам/ и мааалко спирт 60 градусов но това зависи от глицерина различните фирми го предлагат с различна концентрация ще си го прецениш на гъстота да се размазва леко и за аромат му прибавям няколко капки от някактъв парфюм или одеколкон .Аз лично съм много доволна  и го ползвам постоянно ,не е съпо и поради това всеки път след избърсване се мажа и дори и да трябва след няколко минутки пак да се мокря,Работя като апаратчик-лаборант в химически завод и непрекъснато  съм в захабяващи ръцете субстанции но това е моето спасение... успех  и на теб  с него .ако пробваш де..  :air_kiss: