Автор Тема: Бурканчета, буркани и бурканища за подправки, брашна и други  (Прочетена 15608 пъти)

Щурм

• Чирак
  • *
  • Публикации: 6
Ще ми се да си купя приятни бурканчета, в които да си държа подправките и брашната, но никъде не видях абсолютно нищо подходящо, а за интересно и дума да не става. Ще ми препоръчате ли някои магазинчета, в които мога да си харесам нещо?

Благодаря предварително!

Захарно петле

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 3710
МОИТЕ РЕЦЕПТИ
Always Believe That Something Wonderful Is About To Happen

Щурм

• Чирак
  • *
Благодаря, страхотна е, а и дори я мернах в един магазин. Там беше доста по-скъпа, но честно казано и така ми изглежда крайно надценена, а и предпочитам аз да избера колко на брой ми трябват.
Сега ще разгледам целия сайт, може нещо друго да ми хареса!

Благодаря отново!

pepelia6ka

• Гурман
  • Публикации: 1368
Ако си от Сф, има интересни /но не чак  като тези горе/ такива неща в магазин Como . И те имат сайт-погледни и там...

рени55

• Чирак
  • *
  • Публикации: 41
Моето мнение е,че стъклените буркани са тежки и чупливи,а и заемат повече място.
Аз съм си купила пластмасови ( на Tupperware) и ги ползвам вече 10 г.
Подобни има в Метро и са по-евтини!!!(но не знам нищо  за качеството им).Това е килерът ми.

Щурм

• Чирак
  • *
Извинявам се, че пропуснах да спомена, че съм от София. А сайтът на Como много ми хареса, макар да не намерих това, за което става дума в темата. За сметка на това ще гледам да посетя магазина.

За чупливостта на бурканите съм напълно съгласен, но не бих искал подправките ми да стоят в пластмасови кутии. Въпрос на вкус, разбира се.

DESSS

• Чирак
  • *
  • Публикации: 1
Аз също съм на мнение, че стъклените са тежки, а някои дори и обемисти и ако кухнята ви е с плочки на пода, както е моята няма начин да се отървете без да счупите някой. Дистрибутор съм и имам от тези овали на Тапер. Много са леки, не се чупят, имат доживотна гаранция и в тях всякакви зърнени, прахообразни или гранулирани подправки, храни... издържат по-дълго време без да хванат паяжинки или да се развъдят гадинки в тях... или всякакви подобни..

за рекламата към рекламния отдел  :smile1: Ако искате да помогне на момичета и момчетата от форума пишете в темата.
« Последна редакция: 01 Декември 2011, 14:27:58 от marabu »
Никога не се предавай!

yves

• Чирак
  • *
  • Публикации: 2
Уплътнения за буркани и терини
« Отговор #7 -: 28 Август 2014, 01:42:25 »
Питането ми е от къде мога да намеря само уплътнения за бурканите с клипс Фидо и La Parfait терини /те са пак като Фидо,но с по голям размер ,терин е доста подвеждащо в случая/?Ако са и от белите още по добре,че оранжевите много бързо се разтягат и след 15 ,20 отваряния са за боклука,не съм ползвала още оригинални на La Parfait /терините ще ми дойдат другият месец/.Лошото е,че са с по голям диаметър от Фидо-то ...иначе щеше да е прекалено хубаво  :smile1:Моля помогнете.

cvetozara123

• Калфа
  • **
  • Публикации: 138
Често много ми се овлажнява солта и захарта. Търся си някакви буркани, които да предпазват подправките от влага.

KrokozabYl

• главен пакостник
  • Гурман
  • Публикации: 2155
  • http://vbox7.com/play:d6ad5958
Аз солта и захарта си ги държа поне от 10 години в голямите пластмасови буркани от детското какао, които са с капачки на винт и нямам оплакване досега. Колкото до другите бурканчета половината са ми в стъклени с капачка /лабораторни/ останалите са разнородни от магазинчетата за левче според което ми спре окото, а големината според какво ще държа вътре.
Хайде на пакостите

GolemDZVER

• Гурман
  • Публикации: 4108
  • Ако си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите
Буркани да пазят от влага няма най лесно е да се сложат зара на

cvetozara123

• Калфа
  • **
  • Публикации: 138
Ще пробвам с бурканчета от какао и без това имам много из нас и се чудя какво да ги правя.