Автор Тема: Моят рай - устието на Ропотамо  (Прочетена 78107 пъти)

Drago

• Главен Готвач
  • Публикации: 767
Re: Моят рай - устието на Ропотамо
« Отговор #60 -: 07 Април 2010, 06:13:50 »
Хубаво е, че са ти харесали Изи! Значи не съм ги правил на празно. :smile1:

А това с усещането е много лесно. Иди просто там и после се върни да разкажеш.  :smile1:

« Последна редакция: 07 Април 2010, 06:29:21 от Drago »

Изи

• Главен Готвач
  • Публикации: 798
« Отговор #61 -: 07 Април 2010, 09:38:44 »
Цитат
Иди просто там и после се върни да разкажеш.

..... :smile1: :smile1: :smile1:.....
Това е невъзможно!-казала причината.Tова е безрасъдство! - отбелязал опитът.Това е безполезно! - отсякла гордостта.Опитай...  -  прошепнала мечтата.

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8335
  • Ах, морето...
« Отговор #62 -: 07 Април 2010, 12:07:25 »
Гледах ги снимките миналата седмица...гледах днес...нищо друго не мога да кажа...освен че тръпки ме побиха....невероятно...и морето...и снимките...

Да, местенцето е неповторимо и е като красива фотогенична жена с която всяка случайна снимка става перфектна.  :smile1:
:thumbup:

Yoli

• Гурман
  • Публикации: 3150
« Отговор #63 -: 04 Ноември 2010, 16:39:20 »
  Мили приятели,искам да споделя с вас болката си.Изтръгнаха част от сърцето ми,душата ми е жива рана.Знаете моята любов към устието на Ропотамо,неведнъж съм ви показвала снимки от там.Сега ще ви разкажа ...

Как денят на будителите се превърна в ден за беззаконие...

„И Христос е отишъл най-напред при рибарите, а вие ни гоните....Какво сме направили...?!

Така един от рибарите недоумяваше защо трябва да види краят на рибарското селище в устието на Ропотамо.Споменаването на Божието име тук звучеше нелепо.Държавата незнайно защо бе обявила война на част от гражданите си-обикновени рибари.  Може би виновни, в това че колибите им се намират на прекрасно място – в устието на реката и пречат на нечии бизнес мераци.

И като на война Държавата наша бе организирала акцията по суша и море, въздуха може и аз да съм го пропуснала. Срещу петдесет бараби – 150 полицаи,щитове, палки, плътен кордон и един безразличен държавен служител, дошъл да обясни, че има разпореждане от министъра.
Не ви ли звучи, като онзи позабравен израз „ по решение на първия”?!

Цинизмът и бруталността бяха взели връх, тежеше чувството за безсилие и безпомощност!
Хората питаха и единственото, което искаха бяха нормални отговори:

„Дайте ни заповеди за събаряне...”
Няма такива!

Рибарите:

-„Защо смятате, че постройките са незаконни?”

-Това не са постройки, това се води боклук, а това е акция за почистване на боклука.
Къде по света на човека който се труди, плаща данъците си и живее нормално се гледа като на боклук?!
„Кой пали нива по време на жътва?”- попита един от рибарите и продължи:

Ние чакаме сезона цяла година, а сега къде ще се подслоним след цяла нощ в морето? И друго питаха те- Колко струва на данъкопладците тази никому ненужна акция ?!
Под страшния звук от падащи стени, разбрах , че губя вяра, растеше желанието ми да ме няма, да не виждам и да не чувам.Не можех да понеса тихата мъка на тези хора. Не мога и днес да понеса прозрението, че нямам Родина. Благодаря Ви господа държавници, че направихте мен и приятелите ми чужденци и употребихте власт и държавност за собствени нужди!

Красотата на реката и нейното устие го знаете.Сега само с няколко снимки искам да ви покажа жандармерията,която се беше изсипала там,заградената река с понтони и "боклука" - шепата рибари и техните колибки.

Това не е протест от моя страна,това е вик на отчаяние.Споделям плача си с вас,защото знам,че и вие плачете безмълвно за изгубената хубост на България,за безхаберието,с което е стопанисвана. Защото знам,че и вие се отвращаване от лакомите очи на управляващите,цинизма,безскруполността и пълната им некадърност.Защото знам,че страдате наравно с мен.

Искам да видите и присъстващата жандармерия,гонеща шепата рибари.

Това  - без коментар...

Заграденото от катамарани и понтони устие ...

Рибарите,които си изнасят мрежите ...

Трескавото събиране на багажа ...

Ужасът на рибарите ...

Колибка с българското знаме,която чека да бъде съборена ...

И още една ...

И тази на Шопа,скрита в лонгозата ...

Самотните лодки ...

Моята самота ...

« Последна редакция: 04 Ноември 2010, 17:24:58 от Yoli »

Svetlana P

• Главен Готвач
  • Публикации: 614
« Отговор #64 -: 04 Ноември 2010, 16:54:08 »
Това, което се случва в държавата ни е безумие. Ропотамо е поредния пример за това! Наистина ли сме безсилни?

dove

• Гурман
  • Публикации: 2588
« Отговор #65 -: 04 Ноември 2010, 21:34:28 »
Поредното недомислие и безумие на т.нар. държавни мъже......

PRADA

• Калфа
  • **
  • Публикации: 199
« Отговор #66 -: 04 Ноември 2010, 23:00:16 »
Йоли наистина си права, че някой е хвърлил око на мястото и рибарите им пречат. От миналата година събарят големите вили на Отманли под Бургас, събориха две, другите стоят!! Във Варна по времето на Тодор Живков по пътя за Златните откъм морето се разрешаваше да се строят само дървени бараки, защото е свлачище. Дойдоха промените и сега познай какви хотели, вили, палати и чудеса се построиха, канализация няма, всичко на септични ями и свлачищата пак тръгнаха. Г-н кмета чака пари от държавата за да укрепи свлачищата. Защо, питам от нашите данъци ще укрепваме хотелите и вилите на тоз и онзи? Щом е имал пари за хотел, моля да си укрепи и свлачището!!! За мен, който му е дал разрешението за строеж да влиза в затвора!!! Но те запалиха архива на кметството и пито платено, нищо не може да се намери и виновни няма. Това е у нас, съжалявам, че не съм по млада да напусна и аз тази държава с "тези" държавни мъже които за 20 години преход унищожиха красотите на България с хотели, вили и къщи на най красивите места. Нищо няма да оставим след нас на деца и внуци и виновните сме всички ние защото търпим и мълчим. То сме търпяли 500 години, какво са сега 21 години и то в 21 век.  :'( :'( :'( :'(

elidrag

• Гурман
  • Публикации: 2433
« Отговор #67 -: 05 Ноември 2010, 08:38:38 »
Всеки знае колко незаконни хотели има по Черноморието. Даже и такива, построени на защитените пясъчни дюни.
Точно рибарските хижи пречат!!! Но нали хората са беззащитни и не са със силните на деня!
Така е най-лесно да се отчете дейност.
Разбрах, че селището е на около 100 години. Умните хора биха го превърнали в туристически обект.
Но не и у нас.

Did_ka

• Гурман
  • Публикации: 2958
  • начинаещ кулинар и заклет дегустатор :)
« Отговор #68 -: 05 Ноември 2010, 10:46:22 »
у нас има алчни, умните са навън!  :innocent:

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #69 -: 05 Ноември 2010, 11:00:07 »
аз гледам тв повече слушайки, ходейки насам-натам.
Чувам аз за събарянето на незаконни ........... и тн и си казвам, ето, реагираха навреме и ще събарят незаконните постройки - мислейки си през цялото време за тези, които показаха по яз- Ивайловград.
Да,  ама не. Явно малките колибки пречат и са по-незаконни. .
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

verabel

• Гурман
  • Публикации: 2036
« Отговор #70 -: 08 Ноември 2010, 14:20:18 »
Това за съжаление е реалността в България! Кога ли ще оправим? Дано сме живи да го видим!

Did_ka

• Гурман
« Отговор #71 -: 22 Януари 2013, 10:28:15 »
Я да ви върна към това прекрасно място   :smile1:

Did_ka

• Гурман
« Отговор #72 -: 22 Януари 2013, 10:32:55 »
 :smile1:

Did_ka

• Гурман
« Отговор #73 -: 22 Януари 2013, 10:34:11 »
вижте кой се е показал  ::)

plamache76

• Калфа
  • **
  • Публикации: 191
« Отговор #74 -: 22 Януари 2013, 10:34:41 »
Невероятна красота