Автор Тема: Тиган за печене  (Прочетена 10314 пъти)

yosif

• Помощник-готвач
  • Публикации: 323
Тиган за печене
« -: 25 Март 2006, 11:35:32 »
Попадна ми преди месец.
Гръцко производство, алуминиев, тежи около 800 грама, квадратен 24x24 см, с дръжка, която може да се сгъва.
Дъното е оребрено, покритието е незалепващо - наистина се почиства само със салфетка.
Подходящ е и за електрически и за газов котлон, за керамични плотове и за лъчев спирален( кварцов или  метален) нагревател, за открит огън - дърва или въглища - няма ограничения в максималната температура. Дъното има кръгла част, която точно пасва на средна електрическа плоча на котлон - 18 см.
Пече по-бързо от тръбна професионална скара и, което е интересно, с по-малко пушеци, макар мазнинката от печеното да остава в тигана - разбира се, добре е да се отлива когато се сменят или обръщат мръвките - има удобни чучурчета за тая цел.
След пържолите можете да си опечете филийки хляб - не прегарят.

Фирмата производител - FEST S.A. Inofita Beotia Greece - Non-stick Fest grill, 800 g Al
Струва 31 лв. Заслужава си.
Има приложена диплянка с рецепти - може да се приготвят шишчета, хамбургери, наденички, пържоли, риба, пилешко, сандвичи и много други, например печени зеленчуци.
« Последна редакция: 25 Март 2006, 11:44:28 от yosif »

bimboto

• Чирак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Тиган за печене
« Отговор #1 -: 25 Март 2006, 15:06:38 »
Сега остава и да споделиш откъде си се сдобил с него.  :-* Имам  нужда от тиган и парите ми се виждат съвсем поносими.

yosif

• Помощник-готвач
« Отговор #2 -: 25 Март 2006, 15:48:41 »
Миииии у наше село ;D
Но не е доставен директно от Гърция - вероятно навсякъде ги има.
Фирмата е FEST - красиви квадратни картонени кутии( дръжката се сгъва).
Изглежда приблизително така:

yosif

• Помощник-готвач
Вълшебен тиган...
« Отговор #3 -: 26 Април 2006, 11:24:05 »
Попадна ми преди месец.
Гръцко производство, алуминиев, тежи около 800 грама, квадратен 24x24 см, с дръжка, която може да се сгъва.
Фирмата производител - FEST S.A. Inofita Beotia Greece - Non-stick Fest grill, 800 g Al

Дъното е оребрено, покритието е незалепващо - наистина се почиства само със салфетка.
Подходящ е и за електрически и за газов котлон, за керамични плотове и за лъчев спирален( кварцов или метален) нагревател, за открит огън - дърва или въглища - няма ограничения в максималната температура.
Дъното има кръгла част, която точно пасва на средна електрическа плоча на котлон - 18 см.
Пече по-бързо от тръбна професионална скара и, което е интересно, с по-малко пушеци, макар мазнинката от печеното да остава в тигана - разбира се, добре е да се отлива когато се сменят или обръщат мръвките - има удобни чучурчета за тая цел.
След пържолите можете да си опечете филийки хляб - не прегарят.

Струва 31 лв. Заслужава си.
Има приложена диплянка с рeцепти - може да се приготвят шишчета, хамбургери, наденички, пържоли, риба, пилешко, сандвичи и много други, например печени зеленчуци.

Изглежда приблизително така: цлицк хере

biskvitka

• Чирак
  • *
  • Публикации: 38
« Отговор #4 -: 06 Август 2006, 09:21:51 »
Точно такъв тиган си търся.

На какво трябва да се обръща внимание при избора? В магазините при нас има всякакакви марки, но не и Фест (пък и Мъжа няма да ми купи гръцки тиган).

yosif

• Помощник-готвач
« Отговор #5 -: 06 Август 2006, 13:03:07 »
Дебело дъно и тежък.
Ако се продава като тиган за печене, покритието не би трябвало да е тефлон, а някаква керамика.
Добре е дръжката да се отделя лесно, за да може да се допича във фурна.

Скарлет

• Помощник-готвач
  • Публикации: 495
« Отговор #6 -: 10 Август 2006, 22:20:45 »
Преди две години си купих тиган-скара от Била.Не е "мръднал".Мъжо го тътри дори и за риба,та да си пече "зеленчуците дето викат Грух".Много съм доволна.Незнам сега дали има от същите,преди време гледах подобни в Била,но бяха по-тънки.

biskvitka

• Чирак
  • *
  • Публикации: 38
« Отговор #7 -: 11 Август 2006, 15:25:26 »
Йосиф и Скарлет, благодаря ви!