Автор Тема: Ahoj от Чехия и natalyna  (Прочетена 803987 пъти)

natalyna

• Гурман
  • Публикации: 1025
Re: Ahoj от Чехия и natalyna
« Отговор #330 -: 16 Април 2011, 15:52:58 »
ilona21, чудесни са станали пиленцата! Радвам се, че кифличките ви харесват, у нас са почти всяка седмица на масата.  :-*

KrokozabYl, предполагам, че става въпрос за Пилето на крал "Притхвираджа"? И ние много го обичаме - изключително ароматно е! :air_kiss:

И понеже наближава Великден, а гледам много се коментират разни кексови форми-животни - зайчета, агънца и т.н., ви предлагам една рецепта за форма с вместимост 1 литър:

Агънце от кексово тесто с майонеза вместо яйца

« Последна редакция: 15 Декември 2015, 10:27:00 от natalyna »

ilona21

• Калфа
  • **
  • Публикации: 63
« Отговор #331 -: 22 Юни 2011, 14:25:10 »
За рожденния ден на дъщеричката ми направих торта Рафаело по вашата рецепта. Невероятно вкусна! Зарадвах всички гости. :thumbup: Благодаря за рецептата!

natalyna

• Гурман
« Отговор #332 -: 01 Октомври 2011, 22:03:16 »
ilona21, Извинявам се, че коментирам чак сега, но тортата изглежда превъзходно! Браво! Радвам се, че Ви е допаднала!

Аз пък започнах с репетициите за Коледа и спретнах едни прекрасни традиционни сладки, които ми донесоха да опитам от Италия и в които веднага се влюбих. На пакета имаше и рецептата, която с помоща на чичко "Гугъл" и малки промени от моя страна се оказа много сполучлива:

Abbracci  (Прегръдки)
« Последна редакция: 15 Декември 2015, 10:27:28 от natalyna »

rainbow

• Гурман
  • Публикации: 1297
« Отговор #333 -: 01 Октомври 2011, 22:20:12 »
Изглеждат много вкусни  :smile1:

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8335
  • Ах, морето...
« Отговор #334 -: 01 Октомври 2011, 22:24:05 »
Нат, не че искам да дойде Коледа скоро - добре ми е така - топличко и слънчево :thumbup:, но сладките ти...изкушават - запазвам си рецептата веднага :thumbup:

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #335 -: 01 Октомври 2011, 22:28:06 »
а какво те спира да ги направиш преди Коледа  :wink1:

Нат, благодаря, отново чудесни твои сладки   :flower:
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

natalyna

• Гурман
« Отговор #336 -: 01 Октомври 2011, 22:33:47 »
Дъгичке, Веси, Пепи, благодаря ви дами! :air_kiss:

Веси и на мен още не ми е никак коледно, тук е едно прекрасно "циганско лято" все още, но понеже ме беше страх да не изхвърля по невнимание пакета от където взех рецептата, реших да пробвам сега.  ;D

mis_val

• Помощник-готвач
  • Публикации: 387
« Отговор #337 -: 30 Октомври 2011, 15:31:03 »
Здравей Наталина,преди два дни видях един много апетитен ябълков щрудел на страниците на блогът на една приятелка.Там имаше линк към твоята тема и страхотни думи относно рецептата.Реших и аз да го направя.Резултатът беше  :yahoo:.Благодаря ти за това,че си споделила този вкусен десерт с нас.

cvete_78

• Чирак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #338 -: 16 Ноември 2011, 08:51:24 »
Наталина,тук намерих рецепти,които много отдавна искам.Става дума за коледните сладки в началото на темата(Ванилови кравайчета и линцерови сладки).Братовчед на съпруга ми е женен за чехкиня и съм опитвала тези божествени с;адкиши,но когато искахме рецептите наставаше спор кое как се превежда и до там.Много благодаря за това ,че сте споделила тези рецепти .Пожелавам Ви много здраве,късмет и любов.

rainbow

• Гурман
  • Публикации: 1297
« Отговор #339 -: 05 Октомври 2012, 08:09:55 »
Наталина влизам в темата ти с благодарности за Френския сладкиш с круши. Приготвих го с ябълки, но си представям колко е ароматен и с круши. Благодаря за споделената рецепта
Ето и снимков материал:

и парче

natalyna

• Гурман
« Отговор #340 -: 28 Март 2013, 20:31:41 »
Здравейте!

Отдавна не съм писала,за което се извинявам!  :innocent:

Днес влизам с една отново типична традиционна чешка рецепта, която се прави тук по Великден. Първоначално са я използвали като пълнеж за меса, но сега е често срещана и като отделно ястие. И тъй като е много подобна на накип или суфле я кръстих така:) Идеята за нея ми даде моята колежка Яна, затова:

Великденски накип от Яна

« Последна редакция: 15 Декември 2015, 10:28:10 от natalyna »