Автор Тема: Вкусни предложения от Йоли - II  (Прочетена 469265 пъти)

Yoli

• Гурман
  • Публикации: 3150
Re: Вкусни предложения от Йоли - II
« Отговор #105 -: 18 Март 2008, 17:10:59 »
Йоли, тортата е разкошна  :thumbup:
Аз също съм правила така подредена торта - на лентички, но украсата ти е разкошна. Прочетох за шоколадовата лента, но не разбрах много как става. Разтопен шоколад се разстила върху лента и след като изстине се обгръща около тортата и се отлепя лентата ли? А ако е така, под тази шоколадова лента тортата предварително намазана ли е с крем или не? Може ли по-подробни обяснения относно лентата. А тези портокали отгоре, глазирани ли са с нещо и как?

Благодаря ти,Манче.Правилно си разбрала.Първо,намазваш си тортата с крем отстрани и я оставяш да се стегне в хладилника.Отрязваш си една лента с размерите на диаметъра на тортата,стопяваш шоколад(100 гр.е напълно достатъчно) и с четка го нанасяш по лентата.Като се охлади,но преди да стегне,облепяш отстрани тортата и я слагаш на студено.Като се втвърди шоколада се отлепя много лесно.Само е добре лентата да е по-твърда.Ако ползваш обикновен найлон,той е много мек и шоколада ще се набръчка.Но пак е красиво - ще се получи ефект като Шоколадовата поличка на Марианка.Даже на мен ми харесва да е по-небрежно.Това е.Дано съм била ясна.

Yoli

• Гурман
« Отговор #106 -: 18 Март 2008, 17:32:27 »
                                                                                                                 Картофена тарта

Продукти

6 големи картофа
300 гр.спанак
1 глава лук
3 скилидки чесън
50 гр.масло
розмарин
салвия
сол
2 яйца
100 мл.сметана

100 гр.кашкавал
100 гр.синьо сирене
100 гр.пушено сирене

масло за намазване
1 с.л.галета за поръсване

Приготвяне

Обелете 3 картофа,нарежете ги и ги сварете.Докато са горещи ги намачкайте на едро така,че да останат цели парченца.Сложете в картофите половината масло,подправете по ваш вкус със сол,розмарин и салвия и разбъркайте.

В останалото масло задушете ситно нарязаният лук.Добавете го към картофите.След като изстинат сложете яйцата и сметаната и разбъркайте.

Почистете спанака и без да го режете го задушете да омекне без вода или на пара.

Намажете навсякъде с масло тортена форма и я поръсете с галетата.Останалите картофи нарежете на тънки кръгчета,като за чипс.Покрийте с тях дъното и стените на формата.Изсипете половината от картофената смес.Сложете отгоре спанака и го поръсете с чесъна,нарязан на тънки филийки.Нарежете сирената на едри кубчета и ги наредете върху спанака.Отгоре покрийте с останалата картофена смес.Наредете отгоре картофен чипс,полейте с малко мазнина и печете около 40 мин.на 200*.Ако картофите отгоре започнат да прегарят,покрийте с фолио.

Сервирайте тартата топла (не гореща) със зелена салата или млечен сос.

* Идеята я видях по Rai Uno , но рецептата е изцяло променена от мен.Много е вкусно,опитайте.  :smile1:

ирче

• Калфа
  • **
  • Публикации: 81
« Отговор #107 -: 21 Март 2008, 17:52:21 »
Yoli ,за Картофена тарта с каква сметана е?, и още един въпрос направих пилешните гърди по датски, но месото беше ужасно нарязано на пърченца и пълно с вода направих нещо като рулца, остана ми доста плънка мога ли да напълня нещо друго с нея? Извинявай за тъпите въпроси, но готвя от скоро ::)

ирче

• Калфа
  • **
« Отговор #108 -: 21 Март 2008, 19:49:06 »
Yoli , през изминалите десетина дни правих Желирана млечна салата, Тортини с пушена пастърва ,Банички - хапки ,Рогчета с пушен кашкавал и сирене,Бисквитки с ябълки и мюсли,Ябълкова пита с шоколад и както винаги пица благодарности за вкусните рецепти!!!

Yoli

• Гурман
« Отговор #109 -: 21 Март 2008, 19:54:13 »
Ирче , никак не са ти тъпи въпросите.Няма за какво да се извиняваш.

Сметаната за Картофената тарта може да е течна - готварска или квасена.Която си избереш.Течната е растителна(млечната течна сметана е доста скъпа).Според мен,квасената е за предпочитане в случая.Ще даде по-голяма плътност и по-добър вкус.Аз сложих течна сметана,защото такава имах в хладилника.

Що се отнася до Датските рулади,и на мен винаги ми остава плънка.Обикновено я замразявам.Но стават и много хубави патладжанени рулца с нея.Нарязваш патладжана на тънки филийки,посоляваш за да изтече горчивият сок,изплакваш,слагаш плънка,забождаш с клечка и печеш на грил или във фурната.Можеш да пробваш и с рибно филе.Плънката е доста универсална и става за много неща.А най-добре е да си изфантазираш нещо.Успешно готвене.  :thumbup:

Боже,като чета колко неща си приготвила от моите рецепти,направо ми спира сърцето.Нямаш си представа колко ме радваш.Много ти благодаря,мила.  :flower:

ирче

• Калфа
  • **
« Отговор #110 -: 21 Март 2008, 20:35:08 »
Yoli ,нещата са много, защото готвя почти само по твоите рецепти, много са вкусни и винаги се получават, изглеждат перфектно и всички ги харесват ! :thumbup:

ирче

• Калфа
  • **
« Отговор #111 -: 22 Март 2008, 21:14:50 »
Yoli , направих Картофената тарта много е вкусна вече съм преядена! Още благодарности от мен и малките!

dazy

• Чирак
  • *
  • Публикации: 21
« Отговор #112 -: 23 Март 2008, 19:27:19 »
Йоли, обожавам БЕЗмесни манджички и това време от годината ми е най-любимо, защото мога да убедя половинката да спрем месото за 40 дни, само него, но пак е успех!
Твоята картофена тарта влезе директно в ТОП 3 на любимите ми вегетериански гозби!
ФАНТАСТИЧНА Е!
Приеми моите адмирации! :smile1:

Yoli

• Гурман
« Отговор #113 -: 24 Март 2008, 10:32:44 »
Ирче , Дейзи , много ми е драго,че сте харесали картофената тарта.Благодаря ви,че сте избрали точно тази рецепта да присъства на трапезата ви.

:flower:

Margi_1

• Калфа
  • **
  • Публикации: 74
« Отговор #114 -: 24 Март 2008, 11:04:08 »
Йоли, ще споделиш ли рецептата за чушките-бюрек, страхотно изглеждат.Аз правя твоите рулца с печен пипер и пушено сирене и съм страшно доволна.Благодаря ти!

Yoli

• Гурман
Чушки бюрек
« Отговор #115 -: 24 Март 2008, 15:36:09 »
                                                                                                                         Чушки бюрек

Продукти за 4 порции

8 печени и обелени червени пиперки
4 яйца
200 гр.сирене
магданоз
копър
скилидка чесън

За панировката

2 яйца
брашно
галета
олио за пържене

Приготвяне

Яйцата се разбиват леко с вилица и се изливат в тиган.Добавя се 1 с.л. олио.На слаб котлон яйцата се бъркат докато започнат да се втвърдяват.

Сиренето се натрошава с вилица,копъра и магданоза се нарязват на ситно,а скилидката чесън се намачква.Всичко се смесва с яйцата.

Почистените чушки се разрязват от едната страна и се разтварят напълно.Навсякъде се поставя от плънката.Загръщат се и отново им се придава първоначалната форма.Овалват се в брашно,яйце и галета.Оставят се за 10 мин.за да изсъхне панировката.Преди да се изпържат,отново се потапят в разбито яйце.

Сервират се с млечно-ченов сос.

* Когато яйцата предварително леко се втвърдят,няма никаква опасност плънката да изтече.По този начин в пълнежа могат да се сложат повече яйца,става много по-вкусно.Двойната панировка също не позволява на плънката да изтече.Срязвам чушките за да може да се събере повече сирене.Когато са цели се пълнят по-трудно и към върха плънката винаги е недостатъчна.Е,какво да се прави - в къщи ги обичаме с повечко сирене и повече яйчица.  :smile1:

Марги , да ти е сладко. Тези хитринки ги знам от свекърва ми и са изключително полезни.Затова си позволих да ви ги предложа.

« Последна редакция: 24 Март 2008, 15:40:07 от Yoli »

ТАНЯ_70

• Главен Готвач
  • Публикации: 602
« Отговор #116 -: 24 Март 2008, 16:29:23 »
Yoli,благодаря за хитринките , които си споделила! :thumbup:
Това е един фантастичен начин за приготвяне на чушки Бюрек!
Ще се възползвам от рецептата и ще започна да ги приготвям вече по този начин. :flower:

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8335
  • Ах, морето...
« Отговор #117 -: 24 Март 2008, 16:52:43 »
Последно правих чушките бюрек по рецепта на Мими и ставаха невероятни.
Йоли, сега ти предлагаш също много интересен начин - непременно ще пробвам.
Какво ли още ще науча от вас ;D

пеполина

• Гурман
  • Публикации: 3399
« Отговор #118 -: 24 Март 2008, 17:03:45 »
Yoli, невероятна и зашеметяваща както винаги. Аз също като Весито научавам толкова много от вас, че не зная вече как да изкажа благодарностите си. Все ми се струва, че са недостатъчни. Затова отново огромно Благодаря!!! :air_kiss:

Yoli

• Гурман
« Отговор #119 -: 25 Март 2008, 11:21:00 »
Момичета , дано ви харесат чушчиците.  :smile1: