Автор Тема: Вкусни предложения от Йоли - II  (Прочетена 469264 пъти)

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8335
  • Ах, морето...
Re: Вкусни предложения от Йоли - II
« Отговор #30 -: 17 Февруари 2008, 22:26:17 »
Приятелко, поредна доза охлювчета и тези чудесни рогчета с пушен кашкавал и сирене. Благодаря :-* :-* :-*

Yoli

• Гурман
  • Публикации: 3150
« Отговор #31 -: 18 Февруари 2008, 09:28:04 »
Радост , много е добра идеята ти за свинският език.Нямаше да се сетя.  :thumbup: Радвам се,че ви е харесал сосът.

Веси , чудни са станали охлювчетата и рогчетата.Изглеждат превъзходно... :smile1:

Yoli

• Гурман
« Отговор #32 -: 18 Февруари 2008, 09:48:23 »
                                                                                                      Картофени палачинки с пилешко месо

Продукти за 4 порции

4 картофа
4 яйца
250 мл.прясно мляко
брашно за сгъстяване
сол на вкус
1 връзка зелен лук
2 с.л.нарязани зелени подправки
олио

пилешко месо

Приготвяне

Измийте добре картофите и ги сварете заедно с кората.Охладете ги и ги настържета на едро ренде.В купа разбийте добре с миксер яйцата,добавете млякото и прибавете толкова брашно,че да се получи гъстотата на палачинково тесто.Нарежете зеленият лук и подправките на ситно,смесете ги  с картофите ги залейте с палачинковата смес.Овкусете със сол.Трябва да се получи смес с гъстотата на кексово тесто.Ако е необходимо,добавете още мляко или брашно.

На средно силен котлон загрейте тефлонов тиган.Намазнете с малко олио,с черпак сипете от тестото и изпържете палачинките  от двете страни.Напълнете ги с предварително приготвено пилешко месо и сервирайте топли.

* Не съм написала продукти за рецепта за пълнежа,тъй като можете да приготвите пилешкото месо по най-различен начин : с къри ; със сметана ; със зеленчуци и т.н. Въпрос на вкус и предпочитание.

* Подберете зелените подправки спрямо вкуса на пилешкия пълнеж така,че да се съчетават добре на вкус.

Yoli

• Гурман
« Отговор #33 -: 20 Февруари 2008, 11:22:41 »
                                                                                                Зелена салата с пармезанови крутони

Продукти

1 голяма салата
4 яйца
50 гр.масло
50 гр.пармезан
200 гр.бял хляб - тост
черен пипер

За дресинга

3 счукани скилидки чесън
1 лимон
1 ч.л.паста аншоа или 2-3 филета аншоа
2 с.л.горчица
2 ч.л.сос "Уорчестър"
150 мл.зехтин или олио
сол на вкус

Приготвяне

Сварете яйцата 6-7 мин.и ги оставете да се охладят.

В тиган стопете маслото на средна температура и добавете ситно настърганият пармезан.Нарежете хляба на кубчета и го сложете в маслото.Подправете с черен пипер и разбъркайте добре за да може маслото и сиренето добре да полепнат по хапките.Постелете тава с хартия за печене и разстелете върху нея крутоните.Загрейте фурната на 200*и ги запечете за 8 мин.

Сложете всички съставки за дресинга в блендер и сипете само 2-3 с.л.от зехтина. Разбийте. Щом се получи гладка паста,добавете останалия зехтин и доразбийте,докато всичко се смеси на хомогенна заливка.

Накъсайте салатата и я залейте с дресинга.Разбъркайте и я разпределете на порции.Наредете отгоре яйцата,нарязани на четвъртинки и посипете с крутоните.

* Изключително вкусна салата - дресинга е много пикантен,а кубчетата хляб са ароматни и хрупкави.Случайно открких рецептата в ...програма за телевизията.Да не повярва човек,къде може да попадне на вкусни рецепти.Аз сварих яйцата и забравих да ги сложа в салатата.Е,после ги ядохме към други салати.За сметка на това сложих филета солен барбун(замества аншоата,който обича) и се получи още по-добър резултат.
« Последна редакция: 03 Май 2010, 22:13:13 от pep-4o »

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
« Отговор #34 -: 20 Февруари 2008, 16:07:20 »
Йоли, сърдечни благодарности за вкусната палачинка  :air_kiss: 

тъкмо имах един остатък от картофена салата, който влезе в употреба (мразя да хвърлям храна  :( )

но за довечера съм забъркала остатъка за пица, ще има пак лакоми усмивки  :thumbup:

“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Yoli

• Гурман
« Отговор #35 -: 20 Февруари 2008, 17:46:39 »
Пепи , много пухкаво изглежда това нещичко в чинията... Щастлива съм,че се е харесало на канибалчетата.А за картофената салата,супер идея  :thumbup: И аз мразя да хвърлям храна и понякога се получават доста сполучливи измишльотини.

radost.1955

• Гурман
  • Публикации: 1370
« Отговор #36 -: 20 Февруари 2008, 18:12:22 »
ЙОЛИ,както вече писах днес дъщеря ми има рожден ден.Направих твоите рогчета с пушен кашкавал и сирене.БЛАГОДАРЯ,за рецептата.БЪРЗО,ЛЕСНО,ВКУСНО и мноооого бройки.

Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!

Yoli

• Гурман
« Отговор #37 -: 20 Февруари 2008, 21:03:00 »
Радост , да ти е жива и здрава дъщерята.Тези кокичета са от мен с най-добри пожелания.

Благодаря ти,че си се спряла за празника на детето си на моите рогчета.За мен е чест.

irinka

• Гурман
  • Публикации: 1464
« Отговор #38 -: 21 Февруари 2008, 09:27:00 »
Yoli,снощи направих картофените палачинки.Снанаха разкошни!Аз ги напълних с пилешко филе,гъби ,топено сирене и кашкавал.Страхотна рецепта!

Yoli

• Гурман
« Отговор #39 -: 21 Февруари 2008, 10:26:03 »
Иринка , страхотни палачинки и много вкусна плънка.... :thumbup: Много ме радваш... :smile1:

Yoli

• Гурман
« Отговор #40 -: 21 Февруари 2008, 11:49:36 »
                                                                                                     Телешко задушено с тъмен сос

Продукти

1 кг.телешко конрта филе (вайсбрат)
100 гр.солена сланина
1 голям морков
100 гр.масло
1 с.л.олио
едро смлян черен пипер

1 глава лук
2 резена от глава целина
1 корен пащърнак
1 морков
1 дафинов лист
200 мл.червено вино
1 ч.л.нишесне
сол на вкус

Приготвяне

Нарежете сланината и моркова по дължина на пръчици.Сложене сланината в камерата да замръзне.С нож с тънко острие,направете разрези по дължината на месото и шпековайте с морковите и сланината.С домакински конец увийте стегнато месото за да му придадете правилна форма.Оваляйте го обилно в едро смленият черен пипер.Разтопете маслото в тиган,добавете олиото и запържете месото на силен огън за кратко от всички страни.След като се "запечата",намалете котлона и продължете да го запържвате на по-слаб огън,като го обръщате постоянно.След 10-15 мин.прехвърлете месото и отделилия се сок в тенджера,сложете всички зеленчуци,нарязани на едри парчета,залейте с виното,прибавете дафиновият лист и солта и задушете на бавен огън до пълна готовност.Извадете готовото месо на дъска и го оставете да изстине.Отстранете конеца и с остър нож го нарежете на много тънки филийки.Ако месото е топло ще се разкъса и няма да може да се нареже добре.

Смачкайте зеленчуците с вилица и ги претрийте през цедка.Прецедете соса и го добавете към зеленчуковото пюре.Върнете соса на котлона и го кипнете.Ако желаете го сгъстете с нишестето,разтворено в малко студена вода.

Сервирайте месото залято с горещият сос и подходяща гарнитура.

* Снимката е със свинско контра филе.Хубаво е,но с телешко е неповторимо.

Tina-Rina

• Гурман
  • Публикации: 3094
« Отговор #41 -: 21 Февруари 2008, 14:31:27 »
   Йоли, и телешкото задушено  с тъмен сос, и картофените палачинки с пилешко месо са интересни и вкусни рецепти. Поздравления! Продължавай в същия дух!
 :thumbup:

Reni 75

• Помощник-готвач
  • Публикации: 430
  • Аз мога
« Отговор #42 -: 21 Февруари 2008, 14:39:47 »
Здравейте, всеки път има с какво да изненадате любителите на хубавата кухня! Поздравления! :thumbup:
При нас вечерята довечера ще бъде: кремсупа от броколи и пържени кюфтета с доматен сос.

Ползотворен следобед на всички :smile1:
« Последна редакция: 21 Февруари 2008, 14:45:14 от Reni 75 »

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1719
« Отговор #43 -: 21 Февруари 2008, 19:11:47 »
Йоли, последните ти предложения са много интересни, а колко вкусно изглеждат...

radost.1955

• Гурман
  • Публикации: 1370
« Отговор #44 -: 22 Февруари 2008, 08:48:21 »
Радост , да ти е жива и здрава дъщерята.Тези кокичета са от мен с най-добри пожелания.

Благодаря ти,че си се спряла за празника на детето си на моите рогчета.За мен е чест.

ЙОЛИ, детето е млада госпожа стана на 29 години, има един палав чаровник ,но нали знаеш,тя винаги ще бъде на мама детето.Благодаря за поздравите и нежните кокиченца и с радост ще споделя,че ,рогчетата със сигурност ще влязат в кухнята на дъщеря ми.И тя и колегите й много са ги харесали.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!