Автор Тема: Кой е най-бързия и безопасен начин за понижаване на холестерола в кръвта??  (Прочетена 218419 пъти)

kalina

• Главен Готвач
  • Публикации: 509
Мисля, че нещо подобно дискутирахме вече някъде тук из форумите... :icon_question:  :exclaim:

Това, което съм чувала е следното: бадемови ядки (окoло 10 на ден) и по един грейпфрут.
Не знам дали наистина помага, но се надявам, щото това са си вкусни нещица...

Късмет! Стискам палци за бързо нормализиране на параметрите!  :thumbup:

bambinkamalinka

• Калфа
  • **
  • Публикации: 85
Правих си изследвания днес и се оказа,че холестерола ми е 6,99  :( Тькмо започнах пак нисковьглехидратната диета,а сега...

Жули

• Чирак
  • *
  • Публикации: 6
Изпитана рецепта : 1 с.л. царевично брашно се залива с 1 водна чаша вода. Разбърква се и се оставя да престои през нощта. На сутринта се изпива само водата без да се разбърква. Пие се поне 2-3 месеца за да се получи ефект.

radost.1955

• Гурман
  • Публикации: 1370
Изпитана рецепта : 1 с.л. царевично брашно се залива с 1 водна чаша вода. Разбърква се и се оставя да престои през нощта. На сутринта се изпива само водата без да се разбърква. Пие се поне 2-3 месеца за да се получи ефект.

Тази рецепта я ползваше свекърва ми,но тя имаше високо кр.налягане около  180-190 горна граница.От нея знам,че много бързо се смъкваше кръвното и трябва да бъдеш особено внимателен ,за да не направиш някоя беля.Тя повече от 1 до 3 дни не смееше да пие.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 16152
Сигурно, лесно и бързо - ефекта е 0,5 единици за месец

сутрин и вечер - прясно изцеден сок от 200-250 гр спанак и 1 средна ябълка.  (в сокоизстисквачката - аз нямах, но си купихме точно за тази цел)

второ - пектина понижава холестерола. (то затова и горе има сок от ябълки - когато са на сок, веществата се усвояват по-бързо от организма) Има билкови таблетки Пектин или Пективит С (с вит С) - те е пият по три до 5бр на ден.

също за месец-два дават видим (в лабораторните изследвания) резултат
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

bordovsky

• динозавър
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 5000
Замяната на всички мазнини със сехтин също помага много, още повече, че не се намалява количеството на добрия холестерол.  :thumbup:

bambinkamalinka

• Калфа
  • **
Pep-4o,добре,че ми напомни-имам пектавит с-започвам от утре.
Не знам защо пектина на прах не мога да го разтворя вьв вода-веднага стяга,става на бучки и не мога да го прегльтна.
От днес пия и Хуск/пише ,че намаля холестерола/.Няма да ми се размине и разговор с доверената ми лекарка ,дава ми много добри сьвети

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
внимавай и чети какво ти изписва лекарката за понижаване на холестерол - всяко лекарство за целта се резорбира през черния дроб и доволно го уврежда. Те не предупреждават за това, едва когато ти излязат проблемите почват да изписват следващите. .

На мъж ми (той беше холестеролен преди)  му изписа доктора едно толкова добро (и скъпо ок. 80лв) цитирам "Мерцедеса" на холестерола, че след като го пи 13 месеца, лекува  почти 2 години черния дроб - добре че е орган който се възстановява, но му коства доста режим (за парите само ще каж че едното добро струваше 132лв) .

да и да се добадя - след като спря да пие за холестерола той пак започна да се покачва (което всъщност беше нормално) но като мина границата и започна със соковете и пективита, които както писах вече за месец дадоха резултат
« Последна редакция: 10 Април 2008, 20:21:16 от pep-4o »
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

DUC D'O

• Главен Готвач
  • Публикации: 610
Лекарствата за смъкване на  холестерола са нож с две остриета ,защото с тях лошо без тях още по лошо;като ги пиеш  смъкваш холестерола като ги спреш  пак го качваш,а пък и извличат калция от костите  и става еднааа.....

bambinkamalinka

• Калфа
  • **
 Моята лекарка не изписва лекарства на поразия.Предпочита билкови и хомеопатия,другите само в краен случай :thumbup:

krasi.teilor

• Чирак
  • *
  • Публикации: 9
И на мен ми откриха холестерол 6.0.Лекарката ми препоръча да наблегна на следните храни:1 с.л. пектин сутрин на гладно
корн-флейкс,овесени ядки
ябълки,ягоди,червени плодове
броколи,моркови,зеле
пиле,пуешко,заешко
сьомга,скумрия,херинга
миди
сушени сини сливи
спагети
пълнозърнест хляб
боб,леща,грах
червено вино,бира,портокалов сок
зехтин,лук,чесън,
соя,соеви продукти
ядки,ечемик,ленено семе
нискомаслено мляко
храната-печена на грил,скара,фурна

t_ilieva

• Безнадеждна оптимистка
  • Гурман
  • Публикации: 2130
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
Баща ми е на 65 години и холестеролът му беше 7.5. За 1 месец го свали на 5.5 - всяка сутрин и вечер на гладно пиеше по 1ч.ч. вода с 1 с.л. царевично брашно. Пие се при постоянно бъркане, защото брашното се утаява. На него тази рецепта много му помогна!  :thumbup:

Пробвай! Ако не ти помогне, поне няма да навреди!  :thumbup:
Успех!
« Последна редакция: 03 Юли 2008, 20:49:34 от pep-4o »

Tango

• Помощник-готвач
  • Публикации: 352
  • Той ме обича!
Баща ми е на 65 години и холестеролът му беше 7.5. За 1 месец го свали на 5.5 - всяка сутрин и вечер на гладно пиеше по 1ч.ч. вода с 1 с.л. царевично брашно. Пие се при непостоянно бъркане, защото брашното се утаява. На него тази рецепта много му помогна!  :thumbup:

Пробвай! Ако не ти помогне, поне няма да навреди!  :thumbup:
Успех!

Как така "при непостоянно бъркане", да би да бъркаш нещо ти  :innocent:, брашното пие ли се или остава като утайка на дъното?
Да казваме по-често на хората, които обичаме, ЧЕ ГИ ОБИЧАМЕ!!!

t_ilieva

• Безнадеждна оптимистка
  • Гурман
  • Публикации: 2130
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
Tango, да, и брашното се пие (бърка се енергично) - поне баща ми правеше така и за 1 месец го смъкна от 7.5 на 5.5!  :thumbup:

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
оправих го  :smile1: определено е "при постоянно бъркане", щом  не трябва да остава утайка - клавишна грешка е било  :smile1:
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ