Автор Тема: Кой е най-бързия и безопасен начин за понижаване на холестерола в кръвта??  (Прочетена 215464 пъти)

Tango

• Помощник-готвач
  • Публикации: 406
  • Той ме обича!
В такъв случай, нека бъркането да го направим "постоянно" или по-скоро "при непрекъснато бъркане"  ;D, признай си, че си сбъркала и майтап да става!  :P
Да казваме по-често на хората, които обичаме, ЧЕ ГИ ОБИЧАМЕ!!!

t_ilieva

• Безнадеждна оптимистка
  • Гурман
  • Публикации: 2254
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
Леле..... искала съм да кажа "непрекъснато" и "постоянно" в една дума........ Оф, и така се е получило "непостоянно"-то бъркане.....  :slap:
Разбира се, че е при постоянно и непрекъснато бъркане!  :thumbup:  ;D

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 17125
Хайде сега да се похваля - някои колеги знаят, че моите показатели преди 45 дни на върха, пардон - над горната граница.

Днес холестерол 4.0 - беше 5.7
Днес глюкоза - 5.4 - от 6.5.

През тези 45 дни пих за хорестерола билкови хапчета Пектин с вит. С (почти редовно). Специална диета не съм пазила, защото тока или иначе мазно не ядем (аз дори масло не обичам)

Другото, което направих е, че смених бялото брашно при тестените  с типово и пълнозърнесто; захарта - със СУИТЛИ. Сладки и шоколади намалих, оставяйка само пълнозърнести бисквити, натурални шоколади и кувертюра и домашни сладкиши. 
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Tonito

• Главен Готвач
  • Публикации: 675
 Браво, Пепи! :thumbup:
 Много се радвам за постигнатите резултати !  :yahoo:
 Късай завещанието на ситно и тръгвай насам!  :air_kiss:

t_ilieva

• Безнадеждна оптимистка
  • Гурман
  • Публикации: 2254
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
pep-4o, страхотна новина! Много се радвам!  :thumbsup: :60:

Захарно петле

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 3996
Мила Пепи много се радвам за теб!!!! :air_kiss:

А ето и още малко информация за храни, които помагат за понижаването на холестерола.

Топ 10
1.Ябълки
2.Боб
3.Кафяв ориз
4.Канела-освен ,че намалява холестерола ,също така намалява и кръвната захар при хора с диабет тип2.
Две пръчици канела се сваряват в 1/2 литър вода и от чая се пие по 1ч.ч. на гладно.
5.Чесън
6.Грозде
7.Овесени ядки
8.Съомга
9.Соя- соеви продукти- тофу,соево мляко и др.
10.Орехи- ако се взимат по 1/3ч.ч. орехи на ден за един месец ,холестерола се намалява с около 12%.

МОИТЕ РЕЦЕПТИ
Always Believe That Something Wonderful Is About To Happen

bambinkamalinka

• Калфа
  • **
  • Публикации: 92
Пепи,браво за хубавите резултати! Тоя пектавит преди ядене ли се пие?
Аз моя холестерол още не мога да го смькна.Уж не ям мазно,почти без свинско,почти без пьржено,а той си седи,та малко се е увеличил даже.
Ще взема да пробвам и това с царевичното брашно...

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 17125
Re: Кой е най-бързия.......
« Отговор #37 -: 07 Октомври 2008, 20:04:31 »
не бива така с евтините реклами на сайтове. Нали знаете, че все някога ще се прибера от работа  :thumbup:
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

asteraki

• Чирак
  • *
  • Публикации: 1
1 чаша гореща вода, 1 чаена лъж. канела на прах, 1 чаена лъж. мед - намалява холестерола с 10% два часа след приемането му. опитайте!!!!!!!!!!!!!

Elisabeth

• Чирак
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте и честита Коледа,

от скоро  съм в този форум и днес реших да ви пиша. Това което бих искала да спомена от мен, е че човек трябва да се движи, много е важно. Застоялия начин на живот също допринася доста за увеличаване на холестерола. Аз например всяка сутрин ходя около час бързичко и едва след това започвам работа. Колкото до ябълките препоръчва се както в сурово състояние, така и да се варят на компот, като във водата се прибавя и вътрешната част (семките също), защото там се съдържа преди всичко пектина( и разбира се после се изхвърлят ;D). Бобовите култури ( боб, леща, грах) и т.н. са също полезни в случая. Овесените ядки, както вече сте споменали. Външната обвивка на някои цитрусови плодове.
http://www.rezeptedepot.de/lexikon/z/zitrusfrucht.html
Artischocken се препоръчват горещо. Може да си ги набавите и във вид на капсули от аптеката.
Аз от години готвя без мазнина, нито олио нито масло или маргарин. Храня се повече със зеленчуци, а месото е или пилешко (без кожата) или риба и е варено или задушено. Всички храни които купувам са с ниско съдържание на мазнини. Колкото до сладкишите хапвам много рядко по хапка само. Не е добре да се прекалява с която и да било храна или лекарство, защото едно ще излекувате, а друго ще увредите и затова винаги се съветвайте с лекуващия ви лекар. Стриктно следете кой медикамент и кои храни на вас лично най-добре ви се отразяват. Едни и същи лeкарства и храни действат при всеки малко по-различно. Колкото до грейпфрут  препоръчва се, да се избягва когато се приемат лекарства, защото в комбинация с някои от тях се получават проблеми.

http://www.gesund.co.at/gesund/MedNews/2005/MN6-Grapefruit-Medikamente.htm

Цитирам: Грейпфрут или сок от грейпфрут могат да предизвикат опасни странични ефекти, ако в същото време се приемат лекарства, които понижават холестерола. Те включват: "CSE-Hemmer": Atorvastatin (Sortis®), Fluvastatin (Cranoc®, Locol®), Lovastatin (Mevinacor®), Pravastatin (Liprevil®, Mevalotin®, Pravasin®) und Simvastatin (Denan®, Zocor®).

« Последна редакция: 03 Януари 2009, 23:25:42 от Elisabeth »

tonyno_gta

• Чирак
  • *
  • Публикации: 4
Хора, преди 15 години, когато отворих тази тема, я писах от името на баща ми, който тогава беше на 45 (вече е на 60). Сега аз съм на 37 и имам същия проблем като него, холестерола и триглицеридите са ми с високи показатели.
Темата ще свърши добра работа и на мен. Почвам да правя съветите, които дадохте. :)