Автор Тема: Re: Как да ползваме машината за хляб  (Прочетена 11947 пъти)

Anny

• Помощник-готвач
  • Публикации: 284
Re: Как да ползваме машината за хляб
« Отговор #15 -: 13 Юли 2007, 10:47:16 »
lena800, има няколко разлики между машините. Първо според съветите, които получих и аз самата, е по-добре да избереш между двата модела на Клатроник, защото Северин  е по-малка като обем, а това е много важно. Второ - иноксовата може да прави мармалад, а бялата кекс. Аз много се чудех кое от двете да предпочета, но всички, които имат функцията за кекс, казват, че нещо не се получава както трябва. За това взех иниксовата. Имат разлика също и във формата на контейнерите. За това може би е най-добре да идеш на място и да си избереш тази, която е най-много по твоя вкус!
Макар че от години меся сама всякакви тестени изделия, намирам машпината за невероятно удобство и съжалявам, че до сега не си бях купила! Докато тя меси, човек си прави нещо друго и наистина спестява време и миене след това!
Успех с покупката! И имай предвид, че човек трябва да свикне да работи с нея и да улови тънкостите за употребата й, за да се получи перфектен краен резултат!
« Последна редакция: 13 Юли 2007, 14:32:39 от ani_pamukova »

marchela

• Помощник-готвач
  • Публикации: 354
« Отговор #16 -: 13 Юли 2007, 11:30:55 »
Подведохсе по еуфорията за хлебопекарните и току-що си поръчах една. ::) Избрах инокс, защото девойката ми обясни, че тавичката била хоризонтална, а на бялата вертикална и повече се предпочитала. На мен нищо не ми говори това. :dntknw: Дано не се издъня с покупката, че в къщи ще ме разнищят. Ще плача после на вашето рамо :(

petrina

• Гурман
  • Публикации: 2333
  • обичащ ли - и невъзможното става възможно
« Отговор #17 -: 13 Юли 2007, 13:56:49 »
 :(   не съм съгласна че само иноксовата  CLATRONIC може да прави мармалад и бялата може -  има такава функция, чесно да ме питаш и мене за разликата между двете не знам, но ти гарантирам че може да прави и конфитюр и марамалад
може би както казва marchela разликата да е само в формата за печене
« Последна редакция: 13 Юли 2007, 13:59:20 от petrina »

Anny

• Помощник-готвач
  • Публикации: 284
« Отговор #18 -: 13 Юли 2007, 14:29:57 »
Petrina, нямам наблюдения и не съм работила с бялата, но като купувахме моята така беше обяснено от лицата, които ги продават! За това не мога да коментирам в такъв детайл. Другата разлика, която видях на сайта на Clatronic е това, че бялата е 650W, a иноксовата е 450W. Иноксовата няма функция за печене на кекс (според някои хора, които са пробвали вече, можело да се пече в програмата за сладък хляб и след това допичане), но като че ли и не ми е необходима, защото тази форма на тухла, нещо много бързо омръзва. За мен е по-важен фактът, че тази машинка меси и подпомага втасването и не е необходимо човек да прави това! И другата причина да я избера, беше наличието на програма за пълнозърнест хляб - у нас се консумира основно някакъв вид черен хляб и за това предпочетох тази функция! Написах преди малко и пак ще повторя - най-добре е ако имате възможност да идете на място, ще ви покажат и трите модела и да си изберете!
« Последна редакция: 13 Юли 2007, 14:47:44 от ani_pamukova »

petrina

• Гурман
  • Публикации: 2333
  • обичащ ли - и невъзможното става възможно
« Отговор #19 -: 13 Юли 2007, 18:23:34 »
ani   не съм искала да те засегна Извинявай!

ще напиша някои работи за тези които се чидят още каква да си изберът:
бялата има следните програми:
1. NORMAL /нормален хляб/
2.WEISSBROT / бял хляб/
3.VOLLKORN /пълнозърнест хляб/
4.SCHNELL /бърз хляб/
5.SUESSES BROT / сладък хляб/
6.ULTRA SCHNELL 1 /супер бърз хляб/
7. ULTRA SCHNEL 2 /супер бърз хляб/
8. TEIG /тесто/
9.MARMELADE /мармалад/
10.KUCHEN /сладкиш/
11.SANDWICH /сандвич/
12.BACKEN /печене-допълнително/
за количеството тесто:      STUFE 1- 750 g
                                        STUFE 2 - 1000 g.
функция за време  ZEIT +/-
има следните бутони:
 LSD DISPLEY; START-/STOP БУТОН; ZEIT /за време бутон/; FARBET бутон за желаното изпичане; TEIGMENG бутон за теглото на тестото; Аnswahl -за избор на програма.
ТОВА Е ЗА CLATRONIC  /бяла/  важното е да ти върши работа и да си я ползваш с удоволствие.        :smile1:
« Последна редакция: 13 Юли 2007, 18:38:47 от petrina »

lena800

• Калфа
  • **
  • Публикации: 88
« Отговор #20 -: 14 Юли 2007, 16:21:17 »
 petrina, ani_pamukova, sladka hapka, marabu  :-*  :-*  :-* МНОГО ви благодаря  момичета за изчерпаемата информация и желанието да помогнете  :smile1:  :smile1:  :smile1: