Автор Тема: Re: Как да ползваме машината за хляб  (Прочетена 11944 пъти)

tiya

• Чирак
  • *
  • Публикации: 21
Много ме навихте и мен за машина за хляб. Но имам няколко въпроса към тези, които ползват такава:
1. напишете ми някаква марка и ориентировъчни цени. Има едни, които рекламират в БонАпети - имате ли представа дали са хубави /продават ги в Била, само че в моя град няма/
2. тъй като отскоро започнах да меся тесто за питки, ще мога ли да приготвям такова в машината. Питам, защото тези, които гледах събират около 500г брашно, а за една питка отива около килограм.

morska fauna

• Главен Готвач
  • Публикации: 834
Re: Как да ползваме машината за хляб
« Отговор #1 -: 21 Януари 2007, 22:08:52 »
Ето тук е написано как се използва уреда
А марките и цените са най - различни / от 60 лв./поне моята е толкова / -150 лв. ...че може и повече  :swoon:
Контейнерчетата на машините за хляб  също са с  различни размери - от 500 г,750 г,1000 г и 1250 г.-/толкова е и моята / :)
:girl_prepare_fish:  Мога да издържа на всичко ,освен на изкушението... :nyam: [/ur

An

• Калфа
  • **
  • Публикации: 240
« Отговор #2 -: 21 Януари 2007, 22:17:42 »
 :hi: Моята е ФИФ на ТСМ.Много съм доволна от тази придобивка-меся всичко в нея(дори и пити при които отива около колограм брашно).Струваше 25 лв.Само че максималният и  капацитет е 1250г.Вземи си няма да съжаляваш.Успешен избор! :thumbup:

tiya

• Чирак
  • *
« Отговор #3 -: 21 Януари 2007, 22:28:54 »
А този капацитет за какво се отнася - за грамажа на брашното или на вече готовия хляб?

morska fauna

• Главен Готвач
  • Публикации: 834
« Отговор #4 -: 21 Януари 2007, 22:58:14 »
Капацитета е за всички продукти които слагаш в контейнера / брашно,мая,течности,подправки /-общия им грамаж трябва да е примрно 700 г.  за хляб от 700 г.  :) ,не можеш да сложиш продукти ,които общото им тегло  е за 1000 г. хляб,а капацитета на хлебопечката да ти е 700 г.
И според мен е по-добре да си вземеш с най-голям капацитет хлебопечка и да е с 2 бъркалки  :thumbup:
:girl_prepare_fish:  Мога да издържа на всичко ,освен на изкушението... :nyam: [/ur

tiya

• Чирак
  • *
« Отговор #5 -: 21 Януари 2007, 23:05:37 »
благодаря за инфо-то, но ако се сетя нещо друго пак ще питам! :flower:

Stefanie

• Чирак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Проблем
« Отговор #6 -: 08 Февруари 2007, 09:55:15 »
Момичета, помагайте! Преди 2 г си купих ФИФ от ТСМ и досега работеше добре, но от известно време забелязах, че едната бъркалка не се върти. Когато контейнерът е празен, и двете перки работят нормално, но като сложа продуктите за хляба, едната просто спира, сякаш няма сили да се върти. Какво може да е това?
Дали не трябваше да си купя някой по-скъп модел!? Дайте ми съвет, моля!!!

marabu

• Гост
« Отговор #7 -: 08 Февруари 2007, 10:12:13 »
най-вероятно трябва да отидеш до някой сервиз, където ще ти помогнат  :)

МИЛЛА

• Чирак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #8 -: 12 Юли 2007, 16:02:38 »
Здравейте!Някой може ли да каже_къде в Пловдив мога да си закупя машина за хляб? В града съм от скоро и почти не го познавам,затова ви моля за помощ. Предварително Ви БЛАГОДАРЯ :yahoo: :air_kiss:

lena800

• Калфа
  • **
  • Публикации: 88
« Отговор #9 -: 12 Юли 2007, 16:37:49 »
В сайта на Иван Звездев има промоция на машини за хляб.
Нямам представа, какво е качеството им, но цените са доста примамливи. 
Предполагам, и аз ще се възползвам.  ;D
Моля, ако някой ползва от същата марка, да сподели мнение и опит. :smile1:

http://www.bonapeti.tv/
« Последна редакция: 12 Юли 2007, 16:39:37 от lena800 »

eli4ka

• Гурман
  • Публикации: 1630
« Отговор #10 -: 12 Юли 2007, 17:01:54 »
И аз имам въпрос,момичета.Вярно ли е,че за да стане хляба,машината работи поне 5-6 часа/месене,втасване,печене/?Защото,ако е така - не е ли много бавно това удоволствие?

Anny

• Помощник-готвач
  • Публикации: 284
« Отговор #11 -: 12 Юли 2007, 17:11:03 »
Тъй като съвсем скоро купих машина от тази промоция да споделя: машината е на Клатроник - инокс. Първият ми опит беше абсолютен провал и разочарование, но с помощта на Марабу  :thankyou:, още от втория път нещата се получиха! Ако обичате да си похапвате тестени изделия е безценен помощник! Не е вярно, че работи 5-6 часа! Най-дългата програма на тази машина поне е 3.35 мин.
Ако нещо подробно искате да знаете за тази машина питайте, ще споделя натрупания до сега опит.

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1719
« Отговор #12 -: 12 Юли 2007, 18:12:09 »
Средната продължителност на цикъла за хляб е около 3 - 3:30 ч. Продължителността варира според вида на хляба, грамажа, степента на изпичане и пр. На практика, и при ръчно месене, отива толкова време.

% - 6 часа може да продължи, ако се използва отложения старт.

petrina

• Гурман
  • Публикации: 2333
  • обичащ ли - и невъзможното става възможно
« Отговор #13 -: 12 Юли 2007, 18:35:07 »
lena800 аз ползвам такава машина за хляб CLATRONIC много съм доволна от нея купих си я по интернет от http://best.bg/      промоцията сега в Бон апети е много добра и не е за изпускане, аз моята я взвех януари месец не се замисляй купувай хляба става разкошен няма нищо общо с купешкия
« Последна редакция: 12 Юли 2007, 18:41:26 от petrina »

lena800

• Калфа
  • **
  • Публикации: 88
« Отговор #14 -: 13 Юли 2007, 00:10:57 »
petrina , много благодаря за препоръката  :-*

"Навих" се и утре ще се обадя, но се чудя, кой от трите вида да избера?  ::)
Не намирам съществена разлика в описанията....
Явно машинката спестява доста усилия и време  :exclaim:  :smile1: