Автор Тема: Прощално  (Прочетена 30908 пъти)

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 17245
Прощално
« -: 11 Октомври 2015, 14:20:32 »
Момичета и момчета,
много от вас знаят, че сайта и форума, които направи Юлия - позната на всички като marabu е собственост на Санома от няколко години, но Юлката продължи да работи по него. От изминалата седмица вече не работи във фирмата, а акаунта и тук е изтрит. Останали са и всичките рецепти и публикации, но тя не може да пише, затова  ви копирам нейното писмо към всички участници в това местенце, в което събра и запозна толкова много хора

Момичета и момчета моята работа по и за сайта и форума "Гответе с мен" приключи.
Бих искала да благодаря на всички посетители и пишещи в сайта и форума на Гответе с мен, който беше част от живота ми 9 г. Желая на всички много вкусни рецепти, с които да радвате близките си :smile1:
За мен беше чест да бъда част от това общество !

Нямам какво да добава, освен, че ще ми липсват нейните постове тук.
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Mariana G

• Глобален Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 2833
  • калпазанка
Re: Прощално
« Отговор #1 -: 11 Октомври 2015, 14:36:37 »
Аз също искам да благодаря, първо на Юлия :smile1: за това, че създаде и поддържаше това вкусно местенце и събра много хубави хора тук! Благодаря и на модераторите и на всички пишещи, с много от които станахме приятели и надявам се такива да си останем! :smile1:

Моля настоящият админ да махне модераторските ми права! Благодаря!

Бъдете здрави! :-*

Мариана
"Один не разберет, чем пахнут розы, 
другой из горьких трав добудет мед. Дай хлеба одному - навек запомнит, другому жизнь пожертвуй - не поймет..." Омар Хайям

пеполина

• Гурман
  • Публикации: 3742
« Отговор #2 -: 11 Октомври 2015, 16:25:54 »
Поради липсата на време влизам рядко, но определено Юлка ще липсва на форума и на сайта. За мен тук всичко е с нейния почерк и няма да е същото без нея.
  Благодаря ти Юлка, за това, че ни събра тук, все хора с еднакви интереси. Тук намерих много добри приятели, от които винаги мога да поискам и получа съвет и на които се възхищавам от сърце. Това се все истински и стойностни хора и много от тях са тук именно заради теб. Благодаря ти!

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8912
  • Ах, морето...
« Отговор #3 -: 11 Октомври 2015, 23:13:53 »
Малко се стреснах от заглавието на темата...
Пеп, няма защо да се прощаваме с Юлето.
Радвам се, че тя е жива и здрава!
Всички пишещи тук от самото създаване на сайта и форума (а и следващите до сега) знаят какво е направила Марабу за всички нас!

Да, сайта и форума отдавна не са същите, аз свързавм за себе си това и с отсъствието на един от най-ярките лица тук - Жоро Бордовски, както и с забързаното време, в което живеем.
Но вероятно причините са много и не една и две.

Аз не зная каква е причината за случилото се с Юлия,  доколко доброволно или не е сменена собствеността, както и по какъв начин са прекратени взаимоотношенията със Санома, затова не бих изказала мнение по въпроса. Редно би било новите собственици да внесат яснота.

Определено обаче има за какво да благодаря!
Юле, благодаря най-вече за това, че създаде това местенце, където години наред ни беше изключително приятно да надничаме и пишем всеки ден! Тук намерих едни от най-добрите приятели в живота си! Тук научих много, и то не само за кулинарията. Мисля, че ти изключително умело потушаваше раздори и разправии и успя да запазиш добрия тон винаги.  Благодаря и за чудесните идеи за игри, размяна на подаръци и срещи, които ще оставят само хубави спомени у мен! С твоя уравновесен характер успяваше  да ни сплотяваш и да създаваш уют!

Сигурна съм в едно, че си достатъчно умна, способна и креативна и с каквото и да се захванеш - ще го направиш както трябва, а ако решиш отново да създадеш подобен проект - аз с удоволствие бих те последвала!
Желая ти да си жива и здрава, както и цялото ти семейство и прекрасните ти деца! И се надявам живота да ни срещне отново!
За нас беше чест твоето присъствие тук! :smile1:

Държа да отбележа и достойната постъпка на Марианка, която като член на екипа е решила да се оттегли от модераторския пост, но от нея не съм и очаквала друго.

GolemDZVER

• Гурман
  • Публикации: 4418
  • Ако си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите
« Отговор #4 -: 12 Октомври 2015, 07:02:20 »
Пепи, добре, че бях разсеян и само плъзнах поглед по заглавието, че с това "Прощално", ако знаеш какво ми мина през ума. :swoon:
Искрено съжалявам, че Юлка е напуснала сайта. Не знам какви са причините, но тя е креативна и с каквото да се заеме, ще успее.
Юлка, Пожелавам ти успех във всяко начинание и дано да не си отиваш огорчена от тук.
За мен значиш твърде много и ще ми липсваш.

А че сайтът и форумът няма да са същите, си е ясно на всички.

Тъжно ми е...

ceckavd

• Главен Готвач
  • Публикации: 955
« Отговор #5 -: 12 Октомври 2015, 09:08:58 »
Присъединявам се към всичко казано до тук, въпреки, че вие сте тук преди мен.

wasia

• Главен Готвач
  • Публикации: 674
  • Една усмивка - и всичко се променя :-}
« Отговор #6 -: 12 Октомври 2015, 10:29:42 »
Здравейте!
Аз рядко влизам, защото работата ми е много "обхващаща", но това форумче е едно много уютно местенце. И голяма заслуга за това има Юлето!
БЛАГОДАРЯ Юле!
Желая ти здраве и късмет във всичко, с което се захванеш!

Марианка - на теб също ти пожелавам  здраве и късмет ! БЛАГОДАРЯ ти за всичко, което споделяш с нас !

:-* :-* :-*

« Последна редакция: 12 Октомври 2015, 12:07:59 от wasia »

Dyke

• Главен Готвач
  • Публикации: 769
« Отговор #7 -: 12 Октомври 2015, 11:36:30 »
Юлка и Марияна - ще ни липсвате всякак - и с прекрасните снимки и с чудните неща, на които ни научихте! Желая Ви здраве, успехи и до нови срещи - където и да са! С уважение!
Конституционните Ви права са като мускулите - упражнявайте ги ежедневно!

KrokozabYl

• главен пакостник
  • Гурман
  • Публикации: 2206
  • http://vbox7.com/play:d6ad5958
« Отговор #8 -: 12 Октомври 2015, 11:57:53 »
Определено сайтът е с почерка на Юлия и ще ми липсва!
Присъединявам се към всичките пожелания дотук от сърце!
Благодаря ти, Юле за местенцето което създаде за нас!
Хайде на пакостите

radost.1955

• Гурман
  • Публикации: 1483
« Отговор #9 -: 12 Октомври 2015, 16:35:46 »
Новината не е приятна и аз също се стреснах от заглавието,но Юлка е млада,нахъсана и ще се справи с всичко.
Съжалявам ,че ни е напуснала и дано да не е с горчилка и обида.Тя е създала форума и до този момент всички тук запазихме добрия тон и заслугата е изцяло нейна.
Пожелавам й попътен вятър и успех..
Надявам се / макар,че все не намирам време да пиша/ ,да продължаваме да обменяме рецепти .Тук намирам спокойствие,разтоварвам се и ми е много приятно да ви чета.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!

Ivaniza

• Гурман
  • Публикации: 1181
  • обичам да обичам:)
« Отговор #10 -: 12 Октомври 2015, 19:24:07 »
А кой е Санома? Нещо се е случило?! Конфликт по всяка вероятност?! Нека този Саном да сподели и неговата позиция! Не познавам  лично Юлия, но тя превърна този сайт в начин на живот и навик за всички ни. Толкова прекрасни идеи - игри, обсъждания, пътувания...какво ли не. Много млади хора се научиха на уют, организация и умения от този сайт, благодарение на абсолютната отговорност, дисциплина и много любов и уважение към всички присъстващи тук от страна на marabu. Ама нека не бързаме да й пожелаваме попътен вятър, а ако можем да защитим по някакъв начин нейната визия за сайта и нейната позиция - нека го направим. Айде да не я пускаме толкова лесно, а? Не вярвам, че на Юлия й е омръзнало да се занимава със сайта. Нещо не ми се връзва...А големият естет Мариянка??? Да, аз не съм публикувала много отдавна, но няма ден, в който да не съм "вътре". Майка ми не ме е научила на толкова неща, които умея, колкото този сайт....И, моля, сменете това "Прощално..." щото изтръпнах....
луда работа

Ivaniza

• Гурман
  • Публикации: 1181
  • обичам да обичам:)
« Отговор #11 -: 12 Октомври 2015, 19:26:46 »
И друго да Ви кажа - не може човек, който на 17 - ти септември създава нова тема "Вяра, Надежда и Любов...", един месец по-късно, просто ей така да се откаже....Нещо се е случило...
луда работа

Poni 69

• Калфа
  • **
  • Публикации: 154
« Отговор #12 -: 12 Октомври 2015, 23:59:01 »
Аз също мисля като Иваница! Говорил ли е с Юлия някой, който е по-близък с нея и я познава? Може би това е някакво моментно решение и има възможност да се върне. Знам доста форуми, които постепенно, но доста бързо западат, когато основното ядро се оттегли. Наистина би било жалко за толкова години труд, създаването на този прекрасен диалог, да не говорим за фактическият материал - толкова рецепти и съвети, събрани на едно място и стройно подредени. Аз също имам сантимент тук - моята майка си отиде преди около година и освен, че тежко преживявам загубата и съм лишена и от готварският и опит. Някои неща зная от нея, някои ги има записани, но за всичко, което не зная този форум е бил основният ми съветник. Предполагам, че е помогнал и на много други хора. Наистина благодаря на Марабу за хубавото място и се надявам, че не сме се разделили завинаги.

Aura

• Гурман
  • Публикации: 2390
  • Обичам живота...:)
« Отговор #13 -: 13 Октомври 2015, 09:12:18 »
Недейте така да стряскате хората с това "прощално"  :(
Marabu така си я наричам аз Юлето. Тя е сърцето на този форум. Последно време почти не пиша, но за това си имам тежка лична причина. И въпреки, че не пиша, всеки ден влизам и разглеждам, дори и някой да се дразни от това , че уж влизам и само гледам. Всеки от нас в живота си преживява тежки моменти. Но този форум е глътка въздух в такива моменти. Ей така да влезеш и само да разгледаш, да почетеш какво си пишат приятелите ти. Точно така приятели. Този форум ни направи приятели благодарение на Юлия! Ок, сменил се е собственика, но защо е изтрит и профила й.? Защо толкова радикално?
Това момиче ние събрало тук. Обединила ни в едно. Смятам, че е редно да ни се даде обяснение. Защото този форум малко или много съществува благодарение на нас всички.
А за Марианка - Браво! Истински приятел!
Без  Marabu вече няма да е същото...Този форум вече не  е същия..за съжъление... :(
« Последна редакция: 13 Октомври 2015, 19:39:16 от Aura »
Кулинарни Пътешествия и още нещо...
Всеки заслужава това, което получава..

GolemDZVER

• Гурман
  • Публикации: 4418
  • Ако си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите
« Отговор #14 -: 13 Октомври 2015, 10:52:11 »
Аля, присъединявам се изцяло към мнението, че форумът няма да е същия без Юлка.

* Търсене

* Говорилня

Refresh History
  • MilkaA40: MilkaA40
    06 Август 2017, 01:51:27
  • pavlova321: люти чушки
    01 Август 2017, 18:42:54
  • valet: Пилаф ориз с фиде
    06 Юли 2017, 15:19:48
  • hristiana:): Някой има ли грил тиган на Брабантия и доволен ли е съответно?
    03 Юни 2017, 19:05:27
  • Kary: Някой използвал ли е мултикукър кинг
    26 Ноември 2016, 16:40:11
  • fanita: пост
    14 Ноември 2016, 18:55:13
  • petty: Аз така и не разбрах какво точно стана :( Наистина бяха добри времена, вдъхновявах се от тук, научих много неща...
    28 Октомври 2016, 13:24:08
  • radost.1955: ами то сайт няма,не съществува.добре,че останаха рецептите.аз също влизам само да потърся някоя,беше времето,когато се пълнеха страниците за отрицателно време.
    26 Октомври 2016, 17:54:17
  • petty: Имам чувството, че някой нарочно пуска от време на време по някой друг постинг, защото трябва да има, макар да са напълно безсмислени, само за пълнеж
    26 Октомври 2016, 10:24:12
  • petty: И аз така. Добре, че поне нещата от преди си стоят... има много ценни рецепти
    26 Октомври 2016, 10:21:28
  • ROSPOP: какво става със сайта? влизам от време на време и се отчайвам - какви са тия глупости, къде са предишните прекрасни статии и коментари, това е сайт аз готвене и храна в края на краищата!
    24 Октомври 2016, 11:49:51
  • val_di16: джолан
    21 Октомври 2016, 15:58:22
  • galka56: тиквеник
    13 Октомври 2016, 18:26:18
  • boriana _grigorova: Здравейте.Имам мултикукър 50 на Делимо. Някой правил ли е някакво лесно ястие , тъй като на мен са ми сложни малко рецептите
    07 Март 2016, 12:58:38
  • boriana _grigorova: Здравейте
    07 Март 2016, 12:56:47
  • Petka :-): как мога да изтря профила си от тази сраница
    07 Март 2016, 06:16:00
  • CVETETO3101: >:(глупости, глупости, глупости са публикациите напоследък. Пълно е с боклуци!!!
    20 Февруари 2016, 21:21:47
  • scorpia: Браво! И този прекрасен сайт ли съсипаха "умни" собственици!?
    01 Януари 2016, 12:26:48
  • GolemDZVER: Валя, може и да ти липсвам, но няма да се върна във форума. Блогът ми е активен - всичмко е там и може да констактуваме както желаеш.А инамче тука стават срамоти - виж за 10 дни пет поста от токущо регистрирани и все за дивотии и нищо съществено. Боли ме сърцето, но тези от Санома излезнаха пълни лаици ... Можехме да им носим дивиденти с хъса, който бяхме вложили в този форум. Отговарям, защото се чуствам длъжен да уважа мнението е .... без знамчение, че е на този скапан сайт
    30 Декември 2015, 18:14:59
  • stplam: Хляб
    26 Декември 2015, 15:52:26
  • Valentina Petrova: и все пак стават чудеса,по Коледа,Golem DZVER ЛИПСВАТ МИ ТВОИТЕ ПУБЛИКАЦИИ
    13 Декември 2015, 11:48:46
  • petty: Жалко :( И все пак не разбирам какво пречи да си споделяме рецепти. Аз не съм много в час с това какво се случва. Сега влизам да потърся рецепта за коледни сладки... добре, че поне старите рецепти си стоят.
    11 Декември 2015, 12:39:22
  • GolemDZVER: права си - направо си умря .... във форума за 6 дни само една публикация. Голям смях. А моите бяха по 5 дневно
    07 Декември 2015, 19:23:47
  • Valentina Petrova: май сайта умря
    05 Декември 2015, 00:01:32
  • Снежка: Май от промените в сайта, по рядко пишем
    30 Ноември 2015, 10:55:12
  • Снежка: Момичета, тази година няма ли да се разменят подаръци?
    30 Ноември 2015, 09:47:43
  • Valentina Petrova: ехооооооо,приятели къде сте,сняг ли ви засипа
    28 Ноември 2015, 14:29:00
  • Bubi4ka: Fate, определено не бих била чак такава оптимистка...
    14 Ноември 2015, 14:43:37
  • FATE: Имах предвид готварската част от форума. Другата съм я прескачала, уви, за това и не съм в крак с новостите. За съжаление откривам, че новите шефове не се справят добре и всичко се забатачва май, май...Оптимистично очаквам нещата да се подобрят !!!
    14 Ноември 2015, 00:32:28
  • pep-4o: Явно не всичко четеш, Фейт :)
    13 Ноември 2015, 11:45:31

* Последното от форума

Сервиз за телефони от cvetozara123
[19 Октомври 2017, 12:49:54 ]

Re: Витамини за подсилване на имунната система от cvetozara123
[19 Октомври 2017, 10:55:59 ]

Витамини за подсилване на имунната система от tomislava
[18 Октомври 2017, 22:29:01 ]

Re: Сръбски ресторант от tomislava
[17 Октомври 2017, 14:19:16 ]