Автор Тема: Домашни гафове - комични и трагични  (Прочетена 68301 пъти)

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 17125
компютъра е виновен
« Отговор #15 -: 19 Септември 2006, 19:04:00 »
за това, дето преди половин час събрах закваската за питките по масата  :-[ :-[ :-[
мерси за вниманието, но ставам, да не изхвърлям после и баклавата с тавата  :devil:
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Shonny

• Калфа
  • **
  • Публикации: 50
Re: Домашни гафове - комични и трагични
« Отговор #16 -: 20 Септември 2006, 14:04:57 »
Беше преди време. Нагласила съм се да правя торта-пламък - скъпа и трудоемка торта. Забърках аз блата с всичките му подробности, изсипах го в тавичка, мушнах го да се пече във фурната. И ще се захващам с крем, глазура и другите есктри. И като се обръщам към масата да почвам  :w00t: там се мъдри едната от двете чаши брашно, които е трябвало да сложа в тестото за блата. Ама беше късно!!!
Така стана ясно, че и с една чаша брашно се получава тортата.  ;) Ама от тогава май не съм я правила повече.

bubetka

• Чирак
  • *
  • Публикации: 18
« Отговор #17 -: 20 Септември 2006, 16:48:35 »
Моите изпълнения са най -често с блата за руло.Един път реших да го правя за гости и така го направих,че не можах да го отлепя посмъртно.Да не ви казвам колко нерви изхабих.Но след време /като дете идиотче /реших да пробвам пак и познайте?Пак не стана.Блатът се стече в едната страна на тавата/фурната ми имаше странен наклон/.Оттогава никакво руло.Но да ви кажа за една колежка/така сме се смели/.Донесли от село петел и тя го слага да се вари в тенджерата под налягане и започва да си чисти.След около 1/2 час се чува гръм и какво да види/добре,че не е била в кухнята/,тенджерата избухнала и целият таван в петел.След това правиха ремонт на кухнята!

lalka

• Чирак
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #18 -: 21 Септември 2006, 21:35:25 »
Показвам нагледно как изглеждаше първият ми и за сега последен опит за Brownies в MW.

След изстъргване от съда, ставаше за ядене - отстрани приличаше на дъвка, а в средата хрупаше.

Я да си напиша аз първото мнение в този хубав форум тук. Моят браунис за микровълнова изглеждаше по същия начин. Част от него беше и из микровтлновата. На вкус го докара на сладък ластик. Не мога да разбера кой бърка? ;D

Иначе и други изцепки съм имала, а най-първата беше с една канелена торта. Вместо 1 лъж. и половина сода, аз бухнах 1 пак. и половина. След 2 часа печене я излях в тоалетната, така и не заприлича на нещо.  ;D

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
за шоколадови бонбонки.....и поредния гаф
« Отговор #19 -: 09 Ноември 2006, 21:46:43 »
ето как изглеждат последните шоколадови бонбони с медния гриляж - не знам защо реших, че вместо да нареждам по клечки, на найлонче и т.н., мога да ги разсипя във формата за лед и после лесно да ги вадя. Да, ама не - сега децата ги вадят с помощта на лъжичка и хапват (не че ще се изхвърлят, но мамата се изложи с иновацията  :blush2: )

« Последна редакция: 09 Ноември 2006, 21:52:52 от pep-4o »
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Unk

• Гост
« Отговор #20 -: 10 Декември 2006, 20:19:47 »
Здравейте всички, аз повече четя тук, но толкова се смях като четох тази тема, че реших и аз да споделя и на мен да се посмеете. От един месец живея на квартира с любимия и се опознавам с оборудването на кухнята с много променлив резултат. Последния гаф беше за Никулден - поради недоразумение шарана остана в камерата и не можа да бъде изпържен на деня, а само успях да го изчистя с големи мъки в мивката - за пръв път ми беше да чистя шаран ;D ужасна миризма беше това. На следващия ден като го пържих надцених котлона и не се изпържи а буквално се свари в олиото и в крайна сметка замина в кофата. А преди 2 седмици реших да направя маслени сладки в микровълновата - на 50% конвекция към 50% микровълни. Те се правят от тесто - /1 чч бяло вино/1 чч олио/брашно колкото поеме/ с пълнеж мармалад и се свиват на полумесеци. Да но като ги сложих те се отвориха отстрани и всичкия мармалад изтече и затова за втория тур реших да ги измамя и да ги направя като вързопчета с притиснатото нагоре не настрани. 3 минути след като ги сложих поглеждам в микровълновата и виждам че те са се ръзцъфкали като чинийки и малмалада се пържи в тях. След това като изстинаха се и втвърди като цимент и изобщо не можеше да се яде само тестото около него.  За сметка на това за пръв път маслено тесто ми се опича така хубаво и става така крехко както се преполага да бъде, затова съм замислила един пай да му врътна в микровълновата.

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
« Отговор #21 -: 11 Декември 2006, 08:46:21 »
Unk - успех с пая  :flower:

А масленките вземи ги пробвай в нормална печка/фурна де  :)
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

Unk

• Чирак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #22 -: 13 Декември 2006, 10:03:55 »
Маслено тесто много пъти съм пробвала, но винаги ми става много твърдо. Когато са масленки стават, но не и когато е пай и трябва да се опече подложката. Майка ми така веднъж щеше да прави ягодова тарталета - отдолу стана кораво, ягодите бяха кисели, а желето рядко - ужас, само баща ми го яде. 

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1814
« Отговор #23 -: 27 Декември 2006, 22:14:36 »
Ох, не ми се пише даже.

Наканих се следколедно да правя медени къщички. Утре имаме парти за децата в работата и няколкото ми приятелки имат дечковци - та идеята беше тия къщички да са подаръци за малките.

Първо, дозата на г-жа Марта Стюарт е за 5 къщи, а на мен ми трябват 7. Замесих първата доза, тестото лепкаво, не се трае. Сложих два пъти повече брашно, то пак лепне. Добре, че имам силиконови постелки и къса точилка - точа направо върху силикона в тавата, горе-долу става, ама като взема да обирам изрезките, пак се деформира... ад.

Втората доза я замесих с тестото за медени сърчица на Пепи. Това тесто е добро, правя го от години, фалове не е имало. Обаче снощи и то реши, че ще лепне и ще се точи. Но аз вече бях набрала скорост и го опекох. Резултатът - огромен куп от правоъгълници, квадрати и нещо като трапец, от което могат да станат не 7, а цели 12 къщички.

Фаза две - украсяване на частите. Нямам кондензирано мляко. Решавам, че и с прясно още стане. Да, ама не. Пресявам пудрата захар, сипвам млякото, докарвам на гъстота, все пак съм го правила доста пъти преди... От дупчицата на шприца не излиза и капка. Стискам, мачкам... почва да изтича измежду сключените ми пръсти от горната страна на фунията, но не и от долу... Дъщеря ми яде от готовите части и ми разваля комплектите. Кипва ми келя, изсипвам сместа за украсяване, съдържаща около половин кило пудра захар, в мивката и псувам наум, заради детето.

Зарязвам всичко, изчиствам, измивам мивката по системата "флай лейди" и си лягам.

Днес: Отивам да търся кондензирано мляко, защото прясното е виновно за всичките ми несгоди.
Първи магазин. Продавачката не е чувала това понятие и ме праща да го търся в хладилната витрина при млеката. Излизам възмутена.
Втори магазин. Там кондензираното мляко наистина е сложено в хладилната витрина, при млеката. Подсладеното е в ръждива кутия, затова вземам неподсладено. А и неподсладеното е по-евтино.

Отивам вкъщи, проверявам дали поша е изсъхнал, дали накрайника не е запушен, пресявам още половин кило пудра захар, напълвам фунийката и сядам. Дъщеря ми почва да яде от готовите части. На първия покрив поша се запушва точно три пъти, аз откачам тотално, зарязвам всичко и псувам на глас. Детето трябва да чуе нещата от живато от родителите си, не от улицата. Пробвам след малко, пошът е безвъзвратно запушен, така че аз решавам окончателно да зарежа тая работа с къщите и изсипвам още половин кило пудра захар, разбъркано с кондензирано (вече) мляко в мивката.

Сега се чудя дали да изхвърля и частите за 12 къщички, че ме е яд да ги гледам. Освен това имам една огромна торба с шарен оризон и една по-малка със захаросан в червено и зелено ананас, прилежно нарязан на тънки ивички. За украза на къщичките. И двете са нетърпимо сладки и няма кой да ги яде. А освен това изхабих един буркан с мед за тия тъпи къщички. Иде ми да се изям от яд.

Догодина ако ме чуете да казвам думата "медена къщичка", моля Пепи да дойде и да ме халоса с нещо по главата, че да се вразумя.

Мари М

• Помощник-готвач
  • Публикации: 313
« Отговор #24 -: 27 Декември 2006, 22:39:55 »
 ;D Хапчице мила и се смях и те съжалих, но дано това да ти са гафовете, а всичко друго в живота ти да е по мед и масло. Вярвам, че до догодина ще забравиш, ще опиташ и ще се справиш.

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
« Отговор #25 -: 27 Декември 2006, 23:18:28 »
 :swoon: :swoon: :swoon: Наистина съболезнования за ядовете. Обаче така се смях, че дето са ми свикнали децата  да се смея на монитора -  ме гледаха странно. Ама Хапке, ти да не мислиш, че на твоята неволя се смях - амиииииии, смях се от радост дето  реших, че мойте са големи и не им трябва къщичка.
И в случая ти направо става дума не за бад дей (или както е там на инглиш), а за бад уик  :-[.

пс: нямаш грижа с халосването - имам дървена точилка и метална. Предпочитания?  ;)

ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

marabu

• Гост
« Отговор #26 -: 27 Декември 2006, 23:37:53 »
Роси наистина съжелявам за късмета ти .. но пък лично аз се разплаках от смях ..най вече от частта 
Цитат
Детето трябва да чуе нещата от живато от родителите си, не от улицата.
даже така се смях, че моя съпруг ме пита : " Какво ти е ? " та и на него му четох на глас и той се смя  :blush2:

Благодаря  :4u:

natalyna

• Гурман
  • Публикации: 1094
« Отговор #27 -: 27 Декември 2006, 23:38:41 »
Хаха - Хапке, смях се със сълзи, ама ми е ясно че на теб хич не ти е до смях!И сега след твоето признание за медените къщички, трябва да се призная и аз! Моята(само една - свалям ти шапка че си се захванала с толкова много), си стои опечена, несглобена и неукрасена. :blush2:  Ами едно че не сколасах, едно че Сами успя да счупи предната част и не ми се месеше и печеше отново. Освен това, децата ми май не се зарадваха толкова на перспектива да имат медена къщичка, която така или иначе, ако искат да изядат ще видят само на Бъдни вечер, в противен случай ще събира прах.

Така че, не си само ти:)

А, един съвет, защо не направиш малки къщички от бисквити като ман4е. А след като имаш разни украси, не си играй по друг начин с украсяване, а просто налепи украсите - а с карамел, я вода и захар.

tanita

• Гурман
  • Публикации: 1308
« Отговор #28 -: 28 Декември 2006, 00:28:22 »
О, момичета, аз пък шапка ви свалям че все пак сте ги изпекли, ще си ги хапнете като курабийки, щото моето тесто за коледното влакче(вместо къщичка) вече две седмици стои в хладилника, а трябваше само 4 часа и все забравям да го изхвърля, щото се е покрило някъде :) Тръгнах да пиша аз одисеята, ама много дълго стана, та виновен беше урагана дето мина от тук преди две седмици. Та сега и аз си имам торбички с бонбонки всякакви, дето и аз няма да ги дам на децата да ги изядат, че много сладки. А за тез бонбонки станах аз рано рано една сутрин, да избегна трафика като ходя да ги купувам, че точно тоз магазин дето ги има насипно, ми е малко надалече.
Обаче се успокоих, аз нали чета през ред, като прочетох че тази доза била за половина влакче, за цялото трябвало да се замеси още толкова, та се прекарах аз само с поливин доза :)

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1814
« Отговор #29 -: 28 Декември 2006, 23:42:57 »
Ами номерът с многото къщички съм го правила и преди, уж точно затова не се притесних, като почвах... ама не им било писано.

Нат, детското парти мина и вече няма за кога да ги майсторя. Децата си получиха подаръците от дадо Коледа, моята дъщеря си взе куклата, ядоса се, че искала еленче, а тоя дядо Коледа не е разбрал и пожела да си ходим веднага. И изобщо лека полека Коледния дух почна да ни напуска. Сега мислите ми са вече към купа пържоли, който ме чака за Нова година.

Пък догодина, знае ли се, ако Пепи не ме добара навреме с точилката, може да направя тайничко една къщичка от бисквитки  :)

* Търсене

* Говорилня

Refresh History
  • martinino: Салам
    06 Април 2020, 21:41:41
  • marchela: свински уши
    24 Март 2020, 17:45:08
  • flea: Кюфтета
    17 Март 2020, 20:03:10
  • kalasita: кюфтета
    02 Март 2020, 13:53:10
  • pavlety: Париж
    11 Февруари 2018, 12:16:00
  • vladofidera: Търся рецепта за гланциране на месото след изпичането му на скара или фурна
    18 Ноември 2017, 16:32:42
  • vladofidera: Здравейте
    18 Ноември 2017, 16:31:10
  • MilkaA40: MilkaA40
    06 Август 2017, 01:51:27
  • pavlova321: люти чушки
    01 Август 2017, 18:42:54
  • valet: Пилаф ориз с фиде
    06 Юли 2017, 15:19:48
  • hristiana:): Някой има ли грил тиган на Брабантия и доволен ли е съответно?
    03 Юни 2017, 19:05:27
  • Kary: Някой използвал ли е мултикукър кинг
    26 Ноември 2016, 16:40:11
  • fanita: пост
    14 Ноември 2016, 18:55:13
  • petty: Аз така и не разбрах какво точно стана :( Наистина бяха добри времена, вдъхновявах се от тук, научих много неща...
    28 Октомври 2016, 13:24:08
  • radost.1955: ами то сайт няма,не съществува.добре,че останаха рецептите.аз също влизам само да потърся някоя,беше времето,когато се пълнеха страниците за отрицателно време.
    26 Октомври 2016, 17:54:17
  • petty: Имам чувството, че някой нарочно пуска от време на време по някой друг постинг, защото трябва да има, макар да са напълно безсмислени, само за пълнеж
    26 Октомври 2016, 10:24:12
  • petty: И аз така. Добре, че поне нещата от преди си стоят... има много ценни рецепти
    26 Октомври 2016, 10:21:28
  • ROSPOP: какво става със сайта? влизам от време на време и се отчайвам - какви са тия глупости, къде са предишните прекрасни статии и коментари, това е сайт аз готвене и храна в края на краищата!
    24 Октомври 2016, 11:49:51
  • val_di16: джолан
    21 Октомври 2016, 15:58:22
  • galka56: тиквеник
    13 Октомври 2016, 18:26:18
  • boriana _grigorova: Здравейте.Имам мултикукър 50 на Делимо. Някой правил ли е някакво лесно ястие , тъй като на мен са ми сложни малко рецептите
    07 Март 2016, 12:58:38
  • boriana _grigorova: Здравейте
    07 Март 2016, 12:56:47
  • Petka :-): как мога да изтря профила си от тази сраница
    07 Март 2016, 06:16:00
  • CVETETO3101: >:(глупости, глупости, глупости са публикациите напоследък. Пълно е с боклуци!!!
    20 Февруари 2016, 21:21:47
  • scorpia: Браво! И този прекрасен сайт ли съсипаха "умни" собственици!?
    01 Януари 2016, 12:26:48
  • GolemDZVER: Валя, може и да ти липсвам, но няма да се върна във форума. Блогът ми е активен - всичмко е там и може да констактуваме както желаеш.А инамче тука стават срамоти - виж за 10 дни пет поста от токущо регистрирани и все за дивотии и нищо съществено. Боли ме сърцето, но тези от Санома излезнаха пълни лаици ... Можехме да им носим дивиденти с хъса, който бяхме вложили в този форум. Отговарям, защото се чуствам длъжен да уважа мнението е .... без знамчение, че е на този скапан сайт
    30 Декември 2015, 18:14:59
  • stplam: Хляб
    26 Декември 2015, 15:52:26
  • Valentina Petrova: и все пак стават чудеса,по Коледа,Golem DZVER ЛИПСВАТ МИ ТВОИТЕ ПУБЛИКАЦИИ
    13 Декември 2015, 11:48:46
  • petty: Жалко :( И все пак не разбирам какво пречи да си споделяме рецепти. Аз не съм много в час с това какво се случва. Сега влизам да потърся рецепта за коледни сладки... добре, че поне старите рецепти си стоят.
    11 Декември 2015, 12:39:22
  • GolemDZVER: права си - направо си умря .... във форума за 6 дни само една публикация. Голям смях. А моите бяха по 5 дневно
    07 Декември 2015, 19:23:47

* Последното от форума

Re: Рокли за лятото от jeneta
[21 Юли 2020, 16:28:16 ]

Re: Плюшени играчки от mariqna44
[19 Юли 2020, 15:00:24 ]

Плюшени играчки от jeneta
[19 Юли 2020, 06:28:56 ]

Re: Пролетна почивка от jeneta
[19 Юли 2020, 05:12:55 ]

Re: Монитор? от jeneta
[19 Юли 2020, 05:07:13 ]