Автор Тема: Коледна фиеста!  (Прочетена 130130 пъти)

Emili

• Гурман
  • Публикации: 2066
  • Еми
Re: Коледна фиеста!
« Отговор #165 -: 26 Декември 2007, 21:01:18 »
...... чесън със захар, сол и вода /не зная дали го правите, при нас е традиция/.........

Весе, и аз така правя. От майка ми го знам, само дето ние вместо захар слагаме оцет. Захарта защо е? Не че аз знам оцета за какво е, но ....да питам, все пак.

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8878
  • Ах, морето...
« Отговор #166 -: 26 Декември 2007, 21:56:58 »
...... чесън със захар, сол и вода /не зная дали го правите, при нас е традиция/.........

Весе, и аз така правя. От майка ми го знам, само дето ние вместо захар слагаме оцет. Захарта защо е? Не че аз знам оцета за какво е, но ....да питам, все пак.
Не зная за какво е, но става доста пикантно, аз например си слагам и в боба и поливам сърмите или просто си топя парчето питка...

stertje

• Калфа
  • **
  • Публикации: 234
« Отговор #167 -: 26 Декември 2007, 22:45:44 »
Да си похваля моя мъж с едно вкусно предястие - печени чушки на рулца, с пълнеж, синьо сиренце, маслинена паста и орехи. :innocent: :thumbup: :air_kiss:

Markrit

• Калфа
  • **
  • Публикации: 57
« Отговор #168 -: 27 Декември 2007, 08:49:01 »
А това беше част от  моята Коледна  изненада за малчовците-торта кутия пълна със захарни изненади,а за възрастните-коледни сладки  :smile1:

elidrag

• Гурман
  • Публикации: 2587
« Отговор #169 -: 27 Декември 2007, 09:21:40 »
Още веднъж Честита Коледа на всички!
Да се отчета и аз (макар и без снимки)
На Бъдни вечер-туршия, боб, тиквеник, ошаф, плодове и орехи. Питка с мая, но постна. Тази година я докарах страхотна. Хайде сама да си се похваля.
На Коледа обядвахме набързо с пържолки на скара на новото барбекю, картофено пюре, туршия. За десерт - баклава приготвена от мен. Аз я правя с готови кори, защото не умея да точа. Мога да се изфукам, че стана много, много хубава.
Вечерта бяхме на имен ден, та си починах малко от готвене.
По традиция на 26 декември каня на обяд кумовете. Обядът преминава в нещо като пиене на кафе и нещо като вечеря, по-скоро замезване.
Бях приготвила:
Варен език
Костейл от раци
Сварени яйца
Кисели краставички, приготвени от мен по руска рецепта
Царска туршия
Домашна пуйка пълнена с ориз и печена с кисело зеле
За дасерт - баклава и щолен.
За съжаление не успях за първа година да направя коледни сладки и щоленът е готов. Но до Нова година има още време.
Утре съпругът ми има рожден ден и отново ще има гости. Още не съм измислила меню.
Мъжът ми се казва Васил и на 1 януари също посрещаме гости.
Ако оживея след всички празници и висене в кухнята, с радост ще отида в офиса на работа.
Още веднъж весели празници на всички!

aimi

• Калфа
  • **
  • Публикации: 240
« Отговор #170 -: 27 Декември 2007, 10:29:16 »
Честито Рождество на всички и от мен!
Гледам и не вярвам на очите си какви чудеса сте сътворили. Признавам - не мога да направя такива сладки. При нас празниците започнаха с гости за рождения ми ден на 21-и, открих фиестата, както се казва. Не мога да покажа снимки, но на доверие ще кажа, че бях се постарала: салата от рачешки рулца с ябълки и царевица, гръцко кьопоолу, мезе с тиквички, хапки от солени палачинки, ролца с тиквички и сьомга, плата с домати и моцарела и с колбаси, пилешки филенца и руло "Алисия" (благодаря), паниран карфиол и зелен фасул за гарнитура. Торта, признавам си, готова. Бъдни вечер беше традиционна, като питката я меси дъщеря ми, но пък парата се падна познайте на кого - на мен естествено. На Коледа - на семейно гости у сестра ми, но аз се отчетох с вариант на форумската торта-салата - страхотна стана, мислех си, че ще е тежка, но беше перфектна, изяде се , което си е атестат при тежките коледни трапези.
Време е за поне тридневно разтоварване - до Нова година.
На всички именници - честито и много радост, късмет и сбъднати желания!

eleniv

• Калфа
  • **
  • Публикации: 51
« Отговор #171 -: 27 Декември 2007, 11:09:35 »
Честито Рождество Христово и Весели Новогодишни Празници!
Успех във всичко, което умеем, късмет във всичко, което не зависи от нас и сбъдване на всичко, за което мечтаем!
 :yahoo:

radost.1955

• Гурман
  • Публикации: 1458
« Отговор #172 -: 27 Декември 2007, 12:58:32 »
Още веднъж Честита Коледа на всички!
Да се отчета и аз (макар и без снимки)
На Бъдни вечер-туршия, боб, тиквеник, ошаф, плодове и орехи. Питка с мая, но постна. Тази година я докарах страхотна. Хайде сама да си се похваля.
На Коледа обядвахме набързо с пържолки на скара на новото барбекю, картофено пюре, туршия. За десерт - баклава приготвена от мен. Аз я правя с готови кори, защото не умея да точа. Мога да се изфукам, че стана много, много хубава.
......................

Здравей и Честита Коледа! Заитригува ме рецептата за киселите краставички по руска рецепта.Ще те помоля да я споделиш -разбира се когато имаш възможност.Благодаря  предварително и весело посрещане на Нова година,здраве и късмет на цялото семейство!
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!

aiciko

• Чирак
  • *
  • Публикации: 34
« Отговор #173 -: 27 Декември 2007, 14:31:09 »
Честита Коледа и от мен на всички !!!
Да се отчета и аз - За Бъдни вечер зеле, лозови и зелеви сърми, чушки с боб - всичко заедно в един гооолям глинен гювеч, питка и печена тиква. А сега хвалбата - за Коледа правих за първи път капама и стана страхотна. За десерт крем в чаши /моя измишльотина/ с маскарпоне, бейлис и т.н. Получи се страшна вкусотия.
На всички пожелавам отсърце весели празници и много щастие през Новата Година!!!

Скарлет

• Главен Готвач
  • Публикации: 543
« Отговор #174 -: 27 Декември 2007, 15:57:08 »
Момичета и момчета,много съм щастлива да ви покажа една приказка!
Тортата е изработена от много мило за мен другарче - nelka!
Публикувам тортата с нейното съгласие,защото искам и вие да видите какви чудеса сътворява тя! :-*

« Последна редакция: 27 Декември 2007, 16:03:07 от Скарлет »

bozgounova

• Калфа
  • **
  • Публикации: 135
« Отговор #175 -: 27 Декември 2007, 21:24:10 »
Честита коледа и от мен!
сладка хапка,маля те ,кажи от къде имаш този красив комплект покривка и салфетки за маса,много е нежно и изключетелно елегантно!
и тук ще направя възклицание за тази торта :swoon: :swoon: :swoon:,невероятна гледка,това не бих допуснала да се пипа,камо ли да се яде!!!!

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1814
« Отговор #176 -: 27 Декември 2007, 21:30:05 »
bozgounova, купих ги точно преди празниците от един тукашен магазин с доста масова, да не кажа евтина, селекция от покривки и спално бельо. До едно всичко внос от братска Турция. Имаше доста покривки, които ми хванаха окото, но тази беше най-лъскава  ;D. Само дето салфетките са доста твърди, но тепърва ще ги пера с омекотител. За празничната трапеза ги сложиш за красота, а после ги махнах дискретно и сложих хартиени, тъй като не ми остана време да ги изпера  :innocent:
« Последна редакция: 27 Декември 2007, 21:41:51 от sladka hapka »

bozgounova

• Калфа
  • **
  • Публикации: 135
« Отговор #177 -: 28 Декември 2007, 15:16:02 »
знам аз,че трябва да скокна до южна българия,хем да видя родата,хем да напълня торбата.... :P

Леля Ог

• Гурман
  • Публикации: 1031
« Отговор #178 -: 28 Декември 2007, 15:35:25 »
Мили момичета/ и момче/! Успешна и щедра Нова година!
Макар че дежурих усърдно, майка направи каквото можа. А истината е, че майсторът в къщи е тя.
Та на Бъдни вечер имаше:
 Вегетарианска дроб сърма
Вегетарианска баница с орехи и праз
Печен боб с доматено пюре
Два вида маринована риба/ хамсия и херинга/.-било разрешено.
Лек диетичен сладкиш/бих го нарекла диетично ТИРАМИСУ/
И понеже детето получи апарат с по-добра камера от мойта-снимките прави той. И затова не съм ги публикувала.Трудно управляем пубертет е ;D И баницата и вегетарианската дроб-сърма  са интересни и гарантирам вкусни.Като публикувам снимките ще има и рецепти.
На Коледа-Банската капама на Тонито.Супер е!

pavlety

• Главен Готвач
  • Публикации: 554
« Отговор #179 -: 30 Декември 2007, 01:55:51 »
 Скарлет, да ти имам другарчето, ама сериозно. Нелка е сътворила вълшебна торта.
 Ето моя коледен поздрав по желание на баткото, но за съжаление дребчо не ме остави да се постарая повече.
 Вие сте чудесни и затова ви желая много здраве и да творите още  повече чудеса.
« Последна редакция: 30 Декември 2007, 01:57:30 от amaretto »

* Търсене

* Говорилня

Refresh History
  • pavlety: Париж
    11 Февруари 2018, 12:16:00
  • vladofidera: Търся рецепта за гланциране на месото след изпичането му на скара или фурна
    18 Ноември 2017, 16:32:42
  • vladofidera: Здравейте
    18 Ноември 2017, 16:31:10
  • MilkaA40: MilkaA40
    06 Август 2017, 01:51:27
  • pavlova321: люти чушки
    01 Август 2017, 18:42:54
  • valet: Пилаф ориз с фиде
    06 Юли 2017, 15:19:48
  • hristiana:): Някой има ли грил тиган на Брабантия и доволен ли е съответно?
    03 Юни 2017, 19:05:27
  • Kary: Някой използвал ли е мултикукър кинг
    26 Ноември 2016, 16:40:11
  • fanita: пост
    14 Ноември 2016, 18:55:13
  • petty: Аз така и не разбрах какво точно стана :( Наистина бяха добри времена, вдъхновявах се от тук, научих много неща...
    28 Октомври 2016, 13:24:08
  • radost.1955: ами то сайт няма,не съществува.добре,че останаха рецептите.аз също влизам само да потърся някоя,беше времето,когато се пълнеха страниците за отрицателно време.
    26 Октомври 2016, 17:54:17
  • petty: Имам чувството, че някой нарочно пуска от време на време по някой друг постинг, защото трябва да има, макар да са напълно безсмислени, само за пълнеж
    26 Октомври 2016, 10:24:12
  • petty: И аз така. Добре, че поне нещата от преди си стоят... има много ценни рецепти
    26 Октомври 2016, 10:21:28
  • ROSPOP: какво става със сайта? влизам от време на време и се отчайвам - какви са тия глупости, къде са предишните прекрасни статии и коментари, това е сайт аз готвене и храна в края на краищата!
    24 Октомври 2016, 11:49:51
  • val_di16: джолан
    21 Октомври 2016, 15:58:22
  • galka56: тиквеник
    13 Октомври 2016, 18:26:18
  • boriana _grigorova: Здравейте.Имам мултикукър 50 на Делимо. Някой правил ли е някакво лесно ястие , тъй като на мен са ми сложни малко рецептите
    07 Март 2016, 12:58:38
  • boriana _grigorova: Здравейте
    07 Март 2016, 12:56:47
  • Petka :-): как мога да изтря профила си от тази сраница
    07 Март 2016, 06:16:00
  • CVETETO3101: >:(глупости, глупости, глупости са публикациите напоследък. Пълно е с боклуци!!!
    20 Февруари 2016, 21:21:47
  • scorpia: Браво! И този прекрасен сайт ли съсипаха "умни" собственици!?
    01 Януари 2016, 12:26:48
  • GolemDZVER: Валя, може и да ти липсвам, но няма да се върна във форума. Блогът ми е активен - всичмко е там и може да констактуваме както желаеш.А инамче тука стават срамоти - виж за 10 дни пет поста от токущо регистрирани и все за дивотии и нищо съществено. Боли ме сърцето, но тези от Санома излезнаха пълни лаици ... Можехме да им носим дивиденти с хъса, който бяхме вложили в този форум. Отговарям, защото се чуствам длъжен да уважа мнението е .... без знамчение, че е на този скапан сайт
    30 Декември 2015, 18:14:59
  • stplam: Хляб
    26 Декември 2015, 15:52:26
  • Valentina Petrova: и все пак стават чудеса,по Коледа,Golem DZVER ЛИПСВАТ МИ ТВОИТЕ ПУБЛИКАЦИИ
    13 Декември 2015, 11:48:46
  • petty: Жалко :( И все пак не разбирам какво пречи да си споделяме рецепти. Аз не съм много в час с това какво се случва. Сега влизам да потърся рецепта за коледни сладки... добре, че поне старите рецепти си стоят.
    11 Декември 2015, 12:39:22
  • GolemDZVER: права си - направо си умря .... във форума за 6 дни само една публикация. Голям смях. А моите бяха по 5 дневно
    07 Декември 2015, 19:23:47
  • Valentina Petrova: май сайта умря
    05 Декември 2015, 00:01:32
  • Снежка: Май от промените в сайта, по рядко пишем
    30 Ноември 2015, 10:55:12
  • Снежка: Момичета, тази година няма ли да се разменят подаръци?
    30 Ноември 2015, 09:47:43
  • Valentina Petrova: ехооооооо,приятели къде сте,сняг ли ви засипа
    28 Ноември 2015, 14:29:00

* Последното от форума