Автор Тема: Въпрос за каната Брита....  (Прочетена 34195 пъти)

pepelia6ka

• Гурман
  • Публикации: 1493
Въпрос за каната Брита....
« -: 19 Септември 2008, 18:00:05 »
Решила съм да си купя кана Брита,че от години пием все мин.вода . Ама от чешмата тече...какво ли не. Особенно след дъжд, понеже сме в планината, 2 дена тече кална вода, а веднъж едно малко жабе ми беше запушило миялната...идилия! Та, питането ми е, ползвате ли такава кана и какви са ви отзивите?
« Последна редакция: 19 Септември 2008, 18:01:53 от pepelia6ka »

maksimalistkata

• Главен Готвач
  • Публикации: 996
  • главен сладкар
Re: Въпрос за каната Брита....
« Отговор #1 -: 19 Септември 2008, 18:59:00 »
 Здравей Пепеляшка, аз нямам такава кана, но знам, че са малко скъпички ,но съм пила вода от такава кана ,водата все едно е като минерална- мека ,знам само че през определен период от време се сменят самите патрони които пречистват водата ,а и те не са много евтини, въпрос на възможности за мен , но ако имаш малки деца и както казваш каква ви е водата, значи е наложително,във нашия град водата е много твърда,и ние почти винаги сме на минерална вода  :smile1:

Захарно петле

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 4692
« Отговор #2 -: 19 Септември 2008, 19:15:19 »
Пепеляшка ,имам такава кана.Както ти е казала и Максималиската ,ако наистина ви е такава водата е по добре да използвате такава кана.Моята не бях ,я използвала 2-3 години ,но Пепчо ме убеди пак да я използвам. :smile1:
Дано Пепчо  се включи ,тя е много добре запозната с тези кани. :smile1:
МОИТЕ РЕЦЕПТИ
Always Believe That Something Wonderful Is About To Happen

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 18203
« Отговор #3 -: 19 Септември 2008, 19:38:18 »
ей ме на  :smile1:

Пепеляшка, прочети ей тук цялата тема, че да не пиша отново предимства и недостатъци, как се поддържа в добър вид и как всъщност прочиства водата филтърната система Брита

За сведение - ще подчертая, че евтините кани са по 33 до 35лв с филтър естествено, разликата е само във външния вид на евтините и скъпите, филтъра за тях е един и същ. Така че водата от кана за 33лв и водата откана за 65лв е една и съща Няма менте, немски продукт е.

Животът  на филтъра се обуславя от качеството на водата, която се налива в каната.
Ако е много лошо - варовита или ммръсна, както от месеци е и при нас, 1 филтър е за ок. 100л вода и не повече от 30 дни за едно 3-4 чл.семейство. . Не, че водата ще е с по-лошо качество от тази на чешмата, но се доближава все повече към нея.  Такива райони тук са Пловдив, Габрово, Шумен, Разград, Варна, Бургас, твърдо Стара Загора вече, Кърджали, Видин и сигурно пропускам още доста.
Ако водата е сравнително мека  - т.е. по-малко варовита и бедна на калиеви и магнезиеви карбонати - филтъра ще пречисти добре ок.150л вода и е за ок.2 месеца за 3-4 чл.сем. Такива райони са повечето части на София.

Здравей Пепеляшка, аз нямам такава кана, но знам, че са малко скъпички ,но съм пила вода от такава кана ,водата все едно е като минерална- мека ,знам само че през определен период от време се сменят самите патрони които пречистват водата ,а и те не са много евтини, въпрос на възможности за мен ,

Макси, защо да са скъпи? Защото даваш веднъж месечно 10-11лв за филтър, който ти филтрира водата 1 месец? Ако купваш минерална вода колко пари ще дадеш за месец?
Набързо - 1 филтър струва 10-11лв, за около 150л. вода в райно с по-мека вода -  получава се 7ст. за литър.
                   в райони където водата е изключително лоша - за 100 л. - 11ст/л. вода
Минерална вода -  галон с мин вода 19л. /понеже той е най-евтин/ струва 6,60-7лв. - т.е ок. 36 ст. на литър вода

Каната се изплаща още на първия месец - 5 галона вода са почти 100л и са 34-35лв.

От там нататък купваш само филтър.

Недостатък: Че като се изпразни каната, някой трябва да я напълни (на нашата има надпис с жълто етикетче: "Напълни каната"

Но май всичко това съм писала в линка горе.  Аз лично ползвам от 14-15 години

Ако има още въпроси, ще отговоря тази вечер, или в понеделник  :smile1:

А да - и водата не е като минерална - минералната е богата на различни минерали, е тази е мека, защото е филтрирана, няма карбонати, метали, пестициди  и тн, каквито ги има във водата.  Минералната като се пие трябва да се сменя, защото пиенето на една и съща води пък до натрупване на едни минерали, което пък не е добре и трябва да се сменя. Или най-добре по лекарска препоръка да се пие.
« Последна редакция: 19 Септември 2008, 19:54:21 от pep-4o »
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

pepelia6ka

• Гурман
« Отговор #4 -: 20 Септември 2008, 09:16:33 »
Сърдечно благодарско за бързите отговори. И особенно на Пеп-чо за енциклопедичните познания, които е споделила с непросветените. Вече дори се свързах с фирмата, която ги продава за Сф и в най-скоро време ще имаме кана. Оказа се, че имаме от тази фирма някаква филтърна система, долу в мазето при тръбите, но тя е май само за механични замърсители и..жабки /след повредата на миялната/. От около 20 год. все пием мин.вода, уж в началото беше за малко, после стана за постоянно, постепенно никой от нас не харесваше вкуса на чешмяната вода/тя не е и за харесване/, а пием много вода всички.Така че ще докладвам, като се сдобия с новата придобивка..!

t_ilieva

• Безнадеждна оптимистка
  • Гурман
  • Публикации: 2256
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
« Отговор #5 -: 20 Септември 2008, 10:42:01 »
Хммм, ще ме зарибите и мен с тая кана........ :hmmm:

PRADA

• Калфа
  • **
  • Публикации: 206
« Отговор #6 -: 20 Септември 2008, 11:35:19 »
Може и да не съм права, но когато Варна остана 4 дни без вода и после я пуснаха, каната филтрира водата до по-светла боза. Филтъра беше на 3 дни -нов. Разочаровах се страшно и вече не я ползвам.Стои като паметник, даже имам и нови филтри,но нямам вяра че филтрира.Извинявам се ако разочаровам някого, но това е моя опит.

sezamm

• Главен Готвач
  • Публикации: 607
« Отговор #7 -: 20 Септември 2008, 13:12:48 »
 :smile1: момичета и аз да се включа ,тука особено за деца не се препорьчва тази вода за пийене ,както пепи писа няма минерали и т.н... за растежа и мозька на подрастващите е много вредна ,за готвене я бива,но за пийене си купувайте вода .
mazesin yemekleri

Захарно петле

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 4692
« Отговор #8 -: 20 Септември 2008, 15:53:04 »
:smile1: момичета и аз да се включа ,тука особено за деца не се препорьчва тази вода за пийене ,както пепи писа няма минерали и т.н... за растежа и мозька на подрастващите е много вредна ,за готвене я бива,но за пийене си купувайте вода .
Аз много не съм съгласна с тебе Сезам.Тук освен специалната вода за бебета и малки деца се препоръчва и тази от каната Брита.Даже и хладилниците които са с диспенсъри за вода и лед са с такива филтри.Например моите и двете деца до около две годишна възраст не са пили вода или ако са пили е било съвсем малко и не мисля ,че имат някакво забавяне на разтежа.Някои минерални води даже не са подходящи за деца.А тази филтрираната вода(не минерална) ,която я продават по магазините ,я филтрират с подобни филтри като тези на Бритата. :smile1:

Пепчо колко литра  е един галон вода ?Тук един галон е 3.786 литра. :smile1:
МОИТЕ РЕЦЕПТИ
Always Believe That Something Wonderful Is About To Happen

Tonito

• Главен Готвач
  • Публикации: 676
« Отговор #9 -: 20 Септември 2008, 16:14:19 »
Може и да не съм права, но когато Варна остана 4 дни без вода и после я пуснаха, каната филтрира водата до по-светла боза. Филтъра беше на 3 дни -нов.

Първо да кажа, че не съм Тони, а Пеп-4о  :smile1: :smile1:

PRADA, когато при нас имаше авария и водата течеше толкова мръсна, тя просто задръсти филтъра и спря да пуска вода. Това е станало и при теб. Филтъра пречиства водата, но тя все пак е била с прекалено едри примеси и кал, за да може да я пречисти. Сложи си нов филтър и пробвай. Направи си лед с вода от чешмата и с вода от каната, и виж дали остават бели парцалчета в разтопен лед от каната - няма да има, защото няма варовик.

Сезам, тези кани НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ за Турция, защото при вас водата има някакви минерали, които не могат да се пречистят от Брита и поради тази причина там няма дистрибутори и продажба на каните. По Панаира има много клиенти от Турция и затова изрично питаме къде ще я ползват - там заради тези минерали, след преминаване на водата през Брита тя излиза червеникава. Е какви са точно и каква е реакцията не знам, но това е - за Турция каните не се предлагат и използват.

А за растежа на децата съм съгласна с Петя - препоръчват се минерали, но по докторска препоръка - не може да ги поиш с минерални води. Ако пък сте сигурни и дали бутилираната вода която продават е минерална.
Най-големия и недостатък е, че тя е мъртва вода - престояла не по-малко от седмици бутилирана. Аз лично не давам такава на децата, дори и големи, освен когато спре в чешмата и нямам избор, или когато са навън и си купят бутилка вода.

Петя, при нас галон с вода е 19л. - по-скоро е голямо шише.

pepelia6ka

• Гурман
« Отговор #10 -: 21 Септември 2008, 10:02:02 »
Пеп-чо, понеже си така добра да споделиш всичко за каната Брита, с риск да стана досадна, ще питам и още нещо. В един каталог на Метро , видях че има такива кани също и там, но евтини, по 30 лв. някъде бяха , а сигурно има и по-качественни кани от тези. И  понеже във вторник ще се обадя във фирмата-дистрибутор за Сф, кажи ми коя е най-добрата кана, направо нея да си поръчам. Благодаря ти!

bordovsky

• динозавър
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 5569
« Отговор #11 -: 21 Септември 2008, 13:21:09 »
Цитирам Пепи, тук до мен е: " Каквато и кана да си купиш, все е тая, различават се само по дизайн."

sezamm

• Главен Готвач
  • Публикации: 607
« Отговор #12 -: 21 Септември 2008, 16:55:28 »
 :smile1: тонито може би си права,аз дори не съм се канила да си взема такава кана ,родителите ми използваха ,на децата в уще.им говорили за прецедена вода,сега моите са големи ,ходим за вода направо от извора ,минерална ,но все пак не производителите а с лекарите трябва да се обсъжда тази кана  :smile1:
mazesin yemekleri

pep-4o

• Перде
  • Шеф - диригент
  • Гурман
  • Публикации: 18203
« Отговор #13 -: 21 Септември 2008, 20:32:09 »
но евтини, по 30 лв. някъде бяха , а сигурно има и по-качественни кани от тези. И  понеже във вторник ще се обадя във фирмата-дистрибутор за Сф, кажи ми коя е най-добрата кана, направо нея да си поръчам. Благодаря ти!

Ако ще те успокои, вземи си кана Брита елемарис за 65лв, вместо за 30  :smile1: Достатъчно го описвах нагоре, че всички те са с един и същ вид филтър - на елемарис дизайна е най-хубав, на Marella XLили Cool  каквито са в Метро са обикновените - без електронни датчици, без силикони уплътнители.

И друго - защо ще се обаждаш на дистрибутора за София - "Никол," след като ги има в Метро, Била, Кауфланд, Хит, Пикадили, Централни хали

:smile1: тонито може би си права,аз дори не съм се канила да си взема такава кана ,родителите ми използваха ,(
Сезам, не беше Тонито, аз писах  :smile1: аз не съм производител, нито дистрибутор. Родителите ти не са могли да използват тази кана, защото каните Брита  са на българския пазар от 16-17год.

« Последна редакция: 21 Септември 2008, 21:19:46 от pep-4o »
“Защото цацата плува в морето и се храни с патки...."
 ХРАНА ЗА МОЙТЕ КАНИБАЛИ

* Търсене

* Говорилня

Refresh History
  • Mariana G: Силве, кои рецепти те интересуват? Виж тук http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/board,15.0.html , това е цялото меню, подредено по азбучен ред  :smile1:
    26 Октомври 2014, 21:31:31
  • силвия стефанова: хора как да намеря рецептите по азбучен ред
    26 Октомври 2014, 19:01:27
  • pep-4o: Ели, търсачката е по-горе :)
    25 Октомври 2014, 18:32:23
  • elynor: джинджифил
    25 Октомври 2014, 17:43:04
  • nikolaika: ko stava
    23 Октомври 2014, 17:06:45
  • KrokozabYl: Дзвер, ослюнчих са направо пък!!! Ай отивам да търся нещо за ядене... не ви е срам значи
    15 Октомври 2014, 11:35:30
  • pep-4o: ре  :smile1:
    11 Октомври 2014, 21:16:47
  • Mariana G: ми :blush2:
    10 Октомври 2014, 17:10:37
  • vesela: ха-ха
    10 Октомври 2014, 15:57:19
  • vesela: не тук - а в отчетната
    10 Октомври 2014, 15:56:53
  • vesela: Марианка
    10 Октомври 2014, 15:56:42
  • Mariana G: Ми няма вече, всичко си изядох  :angel:
    10 Октомври 2014, 15:08:03
  • pep-4o: Миме,  останах а ли с кариди за днес?
    10 Октомври 2014, 14:06:33
  • marabu: Мимеее идва у вас
    10 Октомври 2014, 12:04:15
  • marabu: ооо Ама квкви са тези скариди :-)
    10 Октомври 2014, 12:04:10
  • Mariana G: Приятен апетит на вас!  :smile1:
    09 Октомври 2014, 18:22:58
  • Mariana G: и сладолееед  :smile1:
    09 Октомври 2014, 18:22:17
  • Mariana G: Аз съм на скаридки и супа минестроне  :smile1:
    09 Октомври 2014, 18:21:39
  • blqsak: таратор
    09 Октомври 2014, 18:13:47
  • pep-4o: хайде, какво ще вечеряме днес :)
    09 Октомври 2014, 17:12:23
  • pep-4o: :nyam: :nyam:
    09 Октомври 2014, 17:12:17
  • pep-4o: що така, Кро?
    02 Октомври 2014, 22:19:43
  • KrokozabYl: гаден ден!
    02 Октомври 2014, 12:41:42
  • pep-4o: :wacko2:+
    01 Октомври 2014, 22:19:18
  • pep-4o: Наздраве, Кро, добре върви мача!
    01 Октомври 2014, 21:35:07
  • KrokozabYl: аз ще гледам мач, само сега си избирам мезето  :P
    01 Октомври 2014, 16:03:07
  • KrokozabYl: 199 - Гарванът :)
    01 Октомври 2014, 15:59:12
  • Dyke: как не се сетих, да си потъря билети за театър тази вечер!....
    01 Октомври 2014, 15:25:46
  • KrokozabYl: ще я замъкнем на сила, ако трябва де, че да вика хихихих
    01 Октомври 2014, 14:15:25
  • pep-4o: :warning2:
    01 Октомври 2014, 14:00:26

* Последното от форума

Re: Честит рожден ден, Кокона! от wasia
[Днес в 14:38:49]

Re: Честит рожден ден, Кокона! от dove
[Днес в 14:29:37]

Re: Кой какви ги сготви през октомври! от Dyke
[Днес в 13:53:59]