Автор Тема: Добре дошли в клуба на FlyLady  (Прочетена 74957 пъти)

tzuratzura

• Чирак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Добре дошли в клуба на FlyLady
« Отговор #90 -: 11 Юни 2011, 13:10:13 »
И какво стана сега, от 6м. никой ли не е чистил  :(
Аз тъкмо се нaстървих на тази летяща дама  :P
« Последна редакция: 22 Април 2013, 10:31:45 от tzuratzura »

Аелис

• Главен Готвач
  • Публикации: 626
« Отговор #91 -: 11 Юни 2011, 17:41:41 »
tzuratzura, страхотна е системата - аз за съжаление успявам само със сутрешната и вечерната рутина, но и това е нещо ::).

marabu

• Гост
« Отговор #92 -: 11 Юни 2011, 22:25:44 »
Имаме явно нужда от шут в ...  ::) Системата е много добра  :smile1:  Хайде да споделяме и повдигнем тази тема  :smile1:

tzuratzura

• Чирак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #93 -: 15 Юни 2011, 12:17:18 »
Момичета, ако всичко опира до шут по ДТО- редете се, ще ви обслужа  :P
А сега сериозно, хайде да попишат тези мили дами с опит в системата.
Аз от седмица се каня да ви изчета всички и всичко по темата, но пуста градина все съм с ДТО нагоре в нея  ;D
Инак това което правя от седмица е мивката винаги да блести и лелгото да го оправям със ставането.
Наистина настроението е по-ведро когато тези досадни задължения, са изпълнени веднага на момента.
Интересуваме малко повечко за това коя как е променила и подобрила ситемата в крак с личното й време и нужди.
Това всъщност е практически доста ценна информация.
Поздрави, дано и аз полетя в скоро време с вас!  :thumbup:

dianap

• Чирак
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #94 -: 27 Юли 2011, 09:48:27 »
Здравейте,
От доста време не се бях сещала за тази тема тук.
Иначе спазвам някакъв мой си вариант на рутините за почистване.
Нагледах се в последните месеци на американски шоута от типа на Clean House. И честно да ви кажа, радвам се, че нашата къща никога не е изглеждала така както в тези шоута. Не знам как ги подбират къщите да са толкова много разхвърляни.
В едно от шоутата I'm Hoarder хората заради психологични проблеми събираха безкрайно много вещи и нищо не изхвърляха. С тях работеха поне трима - психолог, професионален организатор и чистач. Работеше се заедно със семейството за постигане на успех и изхвърляне на излишните неща и подреждане на останалите вещи. Проследяването след два-три месеца показваше поне една или две стаи подредени.
В Clean House за три дни се организира преглед на вещи, определяне на кои от тях да отидат за разпродажба, кои да се дарят, кои просто да се изхвърлят. Екипът има професионален организатор, вътрешен дизайнер и търговец за разпродажбата. Почистват и ремонтират две стаи от къщата. Не проследяват какво става след това.
В друго шоу проследяваха какво се случва след подреждането - нещата изглеждат почти както в началото.
Всичко опира до навика според мен. Моят съпруг отрано е научен на хубави навици. Аз също съм учена на хубави навици, но ми трябва повече воля и вглеждане дали правя всичките рутини за почистване. Нямаме дете (все още) и разхвърляме само ние (аз главно).
Сутрешно: оправяне на спалнята, минимално почистване на баня/тоалетна, изхвърляне на боклук, мъжът ми закусва и измива всичко след себе си
Вечерно: вечеря, измиване на всички съдове (така ми се иска съдомиялна), готвене за следващия ден, пускане на пералня
Седмично: Прахосмукачка, обиране на прах
Месечно: Почистване на готварска печка, абсорбатор
Тримесечно: Обръщане на матрак, прибиране на сезонни дрехи
Шестмесечно: Миене на стъкла - понякога не успявам и се получава на практика веднъж годишно. Мислила съм за фирма за почистване на стъклата, но засега ...
Веднъж годишно: Пране на килими

Ще ми бъде интересно, ако споделите вашите рутини.

Стана доста дълго, затова ще продължа следващия път - имам какво да кажа за горещите точки. ;D

bazi

• Калфа
  • **
  • Публикации: 138
« Отговор #95 -: 27 Юли 2011, 10:50:22 »
Да се включа и аз. Почти аналогично на tzuratzura имам желанието да успея да прочета цялата тема, но уви. Я единия се разболей и напред на зад до баби, градини да закараме големия, да не забравяме че трябва да се стигне и навреме и на работа и после на обратно. Но с гордост мога да кажа, че от две седмици (тази е втората ::)) мивката е винаги чиста, вечер след като легнат децата до обирам всичко останало от пода. И най-важното отстраних две горещи точки. С това съм най-горда.
Веднъж седмично (Сряда) се търка банята, тоалетната и терасата.
Не знам другите, но аз има дни които много трудно се мотивирам вътрешно, само си мисля "то стана 9:10 да взема и аз да лягам с децата"  :'(, понякога с ръка на сърцето: правяго.
Все още си търся време (оправдавам се) да си направя седмичен график преливащ в месечен.
Ако един мъж си говори сам в гората и жената не го чува, то той греши ли?

Did_ka

• Гурман
  • Публикации: 3031
  • начинаещ кулинар и заклет дегустатор :)
« Отговор #96 -: 27 Юли 2011, 11:48:30 »
добре сте побутнали темата  :thumbup:
лято е, излизам всеки ден, да не забравяме и че в жегата по-често ни наляга мързел, но смело мога да кажа, че се справям и дома ми е чист /за подреден ... трудна работа, защото още не сме напълно обзаведени и имам безброй кашони и сакове/
ето как е при мен последните месеци /установих, че съм доста по-бърза в процедурите, особено ако ще излизам  :P/:
баните /мивка,моноблок, смесители/ търкам поне два пъти седмично, обикновено докато си правя вечерния тоалет. Веднъж на две седмици търкам пода - аман от котлен камък!
кухнята /не държа нищо на плота/ - чистя ежедневно по колкото пъти съм вкъщи  :smile1:
спалнята - половинът оправя леглото доста често  :thumbup:
 парцал и стирка - на два-три дни - около сутрешното кафе и обличане в движение  :smile1:
 пране и гладене - почти ежедневно, обикновено след вечеря - не за друго ами да не си лягам преяла  ;D
ааааа, ами мишката! - чинчила, де - почти ежедневно къпане в пясък и сменяне на талаш, които хвърчат навсякъде! - тогава е ден за прахосмукачка - т.е. почти всеки ден!    :smile1:
и най-ужасното - в коридора съм с черни плочки - много глупаво нещо! - там влизам и излизам със стирката  :swoon:
Събота и неделя обикновено е за приятните неща -  плаж, разходки, срещи с приятели и време за готвене или заготовки за през седмицата.

Леля Ог

• Гурман
  • Публикации: 1031
« Отговор #97 -: 27 Юли 2011, 14:36:52 »
По - скоро съм fly , отколкото лейди...ама да кажа и аз.
Преди години - баба ми , перфектна домакиня ми казваше:"Тони , колкото и да е подереден домът ти...ако банята , тоалетната и кухнята ти са мръсни...всичко е загубено.".
Това са основните точки , на които акцентирам.
Въвела съм правило - всеки подсушава банята след къпане , отнема 5 минути , а не се задържа влага и варовик. Моето миене , поне 2 пъти седмично включва мивка , батерии , тоалетна , понякога и фугите на плочките.Запазила съм си четки за зъби и изпозвам неразреден препарат W5 от ЛИДЛ . Отнема не повече от 10 минути.
Използвам препарати за тоалетна с комбинирано действие - атоматизатори и почистващи. Веднъж седмично на излизане от дома слагам и  Доместос.
Мивката в кухнята мия всяка вечер след чиниите...поне веднъж я търкам по - сериозно( напоследък с CIF). Задните плотове - със кърпа за блясък от LIDL. Плотовете - също . Оказа се че тези кърпи прекрасно почистват само навлажнени и печката ми...която е керамична , с иноксово лице...Обезмаслител за фурната . позволявам си да препоръчам испанската серия Aricsaca .Всичките й препарати са добри , но обезмаслителя е най - добрия и най - на сметка .

dianap

• Чирак
  • *
« Отговор #98 -: 28 Юли 2011, 15:24:19 »
Здравейте,
Наистина всеки си има собствен начин на организация.

Много уважавам и аз мокри кърпи - особено ако има алкохол - добре изчистват всичко.
Отскоро открих магическата гъба (изглежда като обикновена гъба но е напоена с нещо и чисти само с вода) - незаменим помощник ми е.
Въоръжена съм и аз с цял шкаф бутилки и пулверизатори за различни неща.
Обаче искам и аз "атоматизатори" - да разбиват всичката мръсотия на атоми и да е чистооо!  :-*

Дали може да се мине обаче без особена химия - със сода бикарбонат, оцет, лимон?
(Въпросът ми дойде от коментарите по едно от шоутата, дето споменах - защо в британския вариант се споменават само сода, лимон и т.н. а в американския има продуктово позициониране и репликите са други - а тук почистете с еди-кой си препарат).

Да си кажа и за една гореща точка, с която успях да се справя. Всъщност справяйки е с едната, след това приложих същото и за още една.
Гореща точка - нахвърляни в едно чекмедже чорапи на мъжа. Благодарна съм му, че след изпиране сам си намира чифтовете. Но след това всеки път пъшкаше, че нищо не може да си намери. Видях и купих подобно на това

за около 4-5 лева.
Много удобно нещо се оказа.
След това си купих и за мене - използвам го за чекмеджето с бельо и чорапогащи. Всичко е подредено, всичко се вижда веднага.

Did_ka

• Гурман
  • Публикации: 3031
  • начинаещ кулинар и заклет дегустатор :)
« Отговор #99 -: 28 Юли 2011, 15:47:48 »
а сега кажи от къде го купи   :smile1:
и на двама ни шкафовете ги редя аз, но моя винаги е хаос!

zoica

• Гурман
  • Публикации: 1300
  • Живка
« Отговор #100 -: 28 Юли 2011, 17:31:27 »
И аз искам такъв разпределител-добре ще ми дойде.
Иначе за почисването на дома се грижа изцяло аз-с трима мъже съм в къщи,синовете ми понякога посвършват това онова след като им направя забележка ,а съпругът ми е прибран и понякога ми помага в готвенето.
Сутрин когато съм втора смяна тупам чаршафите и оправям леглата ,когато съм първа смяна всеки си оправя леглото-понякога.Гладя след всяка пералня и подреждам в гардероба.
Вечер искам мивката да ми е празна ,с измити съдове,така си лягам спокойна.
Почиствам с прахосмукачка през ден,съответно след нея и измивам пода-много обичам да ми мирише на Мр. Пропър / препаратите и за баня и за под  ухаят чудесно/,забърсване на прах.А ако не забравя и имам време с препарат за дърво минавам врати,столове,маса и каквото се сетя.
А банята поне веднъж в седмицата си я мия заедно с мивката,тоалетната и т.н за да ми е по-лесно.
Това е в общи линии положението при мен.
"Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш напълно"!
http://receptitenazoii.blogspot.com/

dianap

• Чирак
  • *
« Отговор #101 -: 05 Август 2011, 21:15:22 »
Подобно на това купих от Джъмбо - за 5 лева. Преградите са правоъгълни, а не на ромбове.
Наистина е удобно.

Още една гореща точка преборих - вестници натрупани да си ги прочета. Е прочетох отгоре, отгоре, изрязах една две рецепти и статии.
Имам още една  -същата гореща точка и в спалнята на нощното шкафче - ама там още не съм я преборила.
Някак си осъзнавам, че не ми трябват, няма да ги чета,  но ... не мога проста така да ги изхвърля.

А, ето ви един клип
как се подрежда чекмедже.

* Търсене

* Говорилня

Refresh History
  • vladofidera: Търся рецепта за гланциране на месото след изпичането му на скара или фурна
    18 Ноември 2017, 16:32:42
  • vladofidera: Здравейте
    18 Ноември 2017, 16:31:10
  • MilkaA40: MilkaA40
    06 Август 2017, 01:51:27
  • pavlova321: люти чушки
    01 Август 2017, 18:42:54
  • valet: Пилаф ориз с фиде
    06 Юли 2017, 15:19:48
  • hristiana:): Някой има ли грил тиган на Брабантия и доволен ли е съответно?
    03 Юни 2017, 19:05:27
  • Kary: Някой използвал ли е мултикукър кинг
    26 Ноември 2016, 16:40:11
  • fanita: пост
    14 Ноември 2016, 18:55:13
  • petty: Аз така и не разбрах какво точно стана :( Наистина бяха добри времена, вдъхновявах се от тук, научих много неща...
    28 Октомври 2016, 13:24:08
  • radost.1955: ами то сайт няма,не съществува.добре,че останаха рецептите.аз също влизам само да потърся някоя,беше времето,когато се пълнеха страниците за отрицателно време.
    26 Октомври 2016, 17:54:17
  • petty: Имам чувството, че някой нарочно пуска от време на време по някой друг постинг, защото трябва да има, макар да са напълно безсмислени, само за пълнеж
    26 Октомври 2016, 10:24:12
  • petty: И аз така. Добре, че поне нещата от преди си стоят... има много ценни рецепти
    26 Октомври 2016, 10:21:28
  • ROSPOP: какво става със сайта? влизам от време на време и се отчайвам - какви са тия глупости, къде са предишните прекрасни статии и коментари, това е сайт аз готвене и храна в края на краищата!
    24 Октомври 2016, 11:49:51
  • val_di16: джолан
    21 Октомври 2016, 15:58:22
  • galka56: тиквеник
    13 Октомври 2016, 18:26:18
  • boriana _grigorova: Здравейте.Имам мултикукър 50 на Делимо. Някой правил ли е някакво лесно ястие , тъй като на мен са ми сложни малко рецептите
    07 Март 2016, 12:58:38
  • boriana _grigorova: Здравейте
    07 Март 2016, 12:56:47
  • Petka :-): как мога да изтря профила си от тази сраница
    07 Март 2016, 06:16:00
  • CVETETO3101: >:(глупости, глупости, глупости са публикациите напоследък. Пълно е с боклуци!!!
    20 Февруари 2016, 21:21:47
  • scorpia: Браво! И този прекрасен сайт ли съсипаха "умни" собственици!?
    01 Януари 2016, 12:26:48
  • GolemDZVER: Валя, може и да ти липсвам, но няма да се върна във форума. Блогът ми е активен - всичмко е там и може да констактуваме както желаеш.А инамче тука стават срамоти - виж за 10 дни пет поста от токущо регистрирани и все за дивотии и нищо съществено. Боли ме сърцето, но тези от Санома излезнаха пълни лаици ... Можехме да им носим дивиденти с хъса, който бяхме вложили в този форум. Отговарям, защото се чуствам длъжен да уважа мнението е .... без знамчение, че е на този скапан сайт
    30 Декември 2015, 18:14:59
  • stplam: Хляб
    26 Декември 2015, 15:52:26
  • Valentina Petrova: и все пак стават чудеса,по Коледа,Golem DZVER ЛИПСВАТ МИ ТВОИТЕ ПУБЛИКАЦИИ
    13 Декември 2015, 11:48:46
  • petty: Жалко :( И все пак не разбирам какво пречи да си споделяме рецепти. Аз не съм много в час с това какво се случва. Сега влизам да потърся рецепта за коледни сладки... добре, че поне старите рецепти си стоят.
    11 Декември 2015, 12:39:22
  • GolemDZVER: права си - направо си умря .... във форума за 6 дни само една публикация. Голям смях. А моите бяха по 5 дневно
    07 Декември 2015, 19:23:47
  • Valentina Petrova: май сайта умря
    05 Декември 2015, 00:01:32
  • Снежка: Май от промените в сайта, по рядко пишем
    30 Ноември 2015, 10:55:12
  • Снежка: Момичета, тази година няма ли да се разменят подаръци?
    30 Ноември 2015, 09:47:43
  • Valentina Petrova: ехооооооо,приятели къде сте,сняг ли ви засипа
    28 Ноември 2015, 14:29:00
  • Bubi4ka: Fate, определено не бих била чак такава оптимистка...
    14 Ноември 2015, 14:43:37

* Последното от форума

Re: Уреди на марката Miele от tomislava
[17 Декември 2017, 11:57:01 ]

Re: Коледни подаръци от tomislava
[16 Декември 2017, 11:10:12 ]

Коледни подаръци от cvetozara123
[15 Декември 2017, 19:05:11 ]

Re: Магазин за обувки от cvetozara123
[15 Декември 2017, 15:51:04 ]

Re: Уреди на марката Miele от cvetozara123
[15 Декември 2017, 15:32:12 ]