Автор Тема: Пак кухненски робот  (Прочетена 32587 пъти)

annny

• Чирак
  • *
  • Публикации: 47
Пак кухненски робот
« -: 03 Септември 2007, 14:50:36 »
Днес майка каза, че за рождения ден искала да ми подари машина за хляб. Като размислих, аз май предпочитам да си доплатя някой лев и да си взема кухненски робот. И ето че сега с е появиха МНООООГОТО въпроси.
Преди време в тази тема се опитах да си изясня дали наистина кухненския робот е нещо от което имам нужда, но така и не ми стана ясно. После изчетох няколко пъти, много внимателно ето тази и мъъъъничко взе да ми просветлява, но днес докато ровех из форума попаднах на мнението на Morena в темата за миксерите и окончателно се обърках.
Междувременно тази сутрин изкопах интернета и си направих един екселски файл с марка, модел, цена, спецификации и картинка на различни роботи от Техномаркет в границите до 250 лева. (ако някой има нужда, мога да му го пратя  ;D)

Накратко:
Имам малко място в кухнята и ако това ще е поредния сувенир, за който ще търся място - не благодаря. :stop:
Целя се в нещо от порядъка на 170-200 лева и по възможност да замести миксер, пасатор, чопър и резачка.
Шейкъркана или цитруспреса са бонус от който мога и да се откажа, но ако ги има ще съм доволна.
Разбира се става дума за качествена техника, така че НЕО-то от 139лева, което само дето не обещава да ми гледа детето, отпада.

Ето всички сортирани по цена. Хвърлих око на няколко:
AEG KM-850 - обещава много неща, с голяма мощност е, но пък в интернет не успях да намеря по-подробни инструкции за него :(
Този BRAUN K-650 бе похвален в една от темите. Малко дърварски дизайн, но това ми е последната болка. Няма шейкър и така наречената приставка за крем, която до колкото разбирам трябва да използвам за кексово тесто е... твърде платмасова. Всички ли са така в този ценови диапазон?
TEFAL FP-4111 пък ме грабна с факта, че си има джобче за съхранение на всички приставки. Дали наистина ВСИЧКО се побира вътре?

Спирам до тук. Мисля, че ви стана ясно колко всъшност съм объркана. Приемам всякакяви мнения и съвети. А също и ще съм доволна дори и само да отговорите на въпросите ми:
1. Къде държите кухненския си робот?
2. Колко често го използвате?
3. Мислите ли, че е необходимост?
Подвизавам се още и като Кенга

marabu

• Гост
Re: Пак кухненски робот
« Отговор #1 -: 03 Септември 2007, 15:15:33 »
Айде пак аз да се разпиша  ::)

Ако трябваше аз да избирам бих избрала   Браун ( но се лишаваш от блендер, който ако правиш често сосове или кремсупи си е важен)

на въпросите ти

А) на кухненския плот ( няма в момента апарат да го снимам и да покажа)
Б) през ден
В) абсолютно (не мога да си представя, че ще разбивам сметаната, яйцата или ще меся на ръка)

annny

• Чирак
  • *
« Отговор #2 -: 03 Септември 2007, 17:06:47 »
Marabu, благодаря ти! :)
И още един, може би глупав въпрс - кое всъшност е блендер? Шейкър-каната? А тази дейност може ли да се поеме от обикновен пасатор?
И още - защо би избрала именно Браун-а?

marabu

• Гост
« Отговор #3 -: 03 Септември 2007, 20:14:46 »
ами защото имам миксер от 10 години и не е мръднал  :smile1:

Да на шейкър кана аз я наричам блендер. Ами пасатора пасира докато в блендър може и да останат и дребни парчета ако пуснеш на ПУЛС.  Пък и блендер зависи колко е голям аз имам малък 200 мл и имам 1 литър.

radost.1955

• Гурман
  • Публикации: 1458
« Отговор #4 -: 03 Септември 2007, 23:12:17 »
Здравей, Annny!Малко късно се включвам,но надявам се да прочетеш моя коментар и дано съм ти полезна. Аз имам кухненски робот от 5 години.Държа го на плота на един от кухненските шкафове,защото винаги когато готвя го ползвам.Марката е много малко,дори никак позната в България-АРНИКА- но аз съм доволна ,че ми върши работа.Има всички приставки,каквито се сетиш рендета,шейкър,сокоизстисквачка,цитрус преса,метален
нож,пластмасов нож за тесто.Ползвала съм всичко,когато е имало нужда.Най-много съм доволна от металния нож,защото за миг ти наситнява лук,моркови,чушки.Дори,когато започна да си правя домати за зимата ги бланширвам,за да им падне ципата и после нямаш представа за колко кратко ги смилам.Аз прегледах списъка и трябва да ти кажа,че най-добри ми се виждат BRAUN K-700 и РHILIРS HR-7756.Ще се обоснова накратко: мощността е 800 W, а това е много важно /не ти трябва уред да ти гали продуктите/,има всички приставки и според мен най-важната-телена разбивачка за яйца, сметана и т.н.Аз само това нямам,и много  съжалявам, но  добре че имам  миксер за разбиване.А колкото до хлебопекарна,мога да кажа,че който няма,той не знае ползата от нея.Откакто я имам всичко се меси в нея,втасва и после оформям и пека във фурната.Когато имаш възможност,купи си,няма да съжаляваш.Моята е от Метро - АЛЯСКА- немска с две бъркалки за 1250 гр.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!

annny

• Чирак
  • *
« Отговор #5 -: 04 Септември 2007, 08:16:53 »
Благодаря, Радост!
Никак не е късно включването ти. Аз имам да мисля, да проучвам, да разпитвам докато се реша какво точно да купя. Цяла нощ съм сънувала пасатори, миксери, чопъри и кухненски роботи, ;D но още нямам концепция по въпроса, та всяко мнение ми е полезно.

annny

• Чирак
  • *
« Отговор #6 -: 04 Септември 2007, 08:18:59 »
ами защото имам миксер от 10 години и не е мръднал  :smile1:

Ей това е железен довод! Още веднъж - благодаря!

Дора

• Калфа
  • **
  • Публикации: 134
« Отговор #7 -: 04 Септември 2007, 10:01:45 »
Да се разпиша и аз.
Моят кухненски робот е AEG - първият от тези, на които си се спряла. Има джобче за прибиране на приставките. Ползвам го вече втора година и нямам никакви забележки. Има абсолютно всичко, което може да ти потрябва, и е достатъчно мошен (800 W).
Препоръчвам ти го с две ръце. Успех в избора.

modera

• Чирак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #8 -: 04 Септември 2007, 12:11:51 »
Привет и от мен,
аз съм съвсем новичка във форума по простата причина, че само от два месеца съм "домакиня" ако може  така да се каже и тепърва навлизам в тази сфера...
Като обзавеждахме кухнята си купихме кухненески робот AEG / същия като на снимката / и съм много доволна от него... - има си дори ицитруспреса. Преди да се спрем на точно този уред разгледахме доста магазини и модели  и повечето от консултантите ни насочиха към този уред, който за цената си (преди два месеца го взехме за около 190-195лв) предлага много добро качество. Още повече, както Дора отбеляза, има отделение, където да се прибират всичките метални приставки. А това поне за мен е голямо удобство, защото иначе има да ровиш в чекмеджетата... И едно аргументче в полза на марката - фурната и плотът са ми на AEG и съм впечатлена от начина , по който пече фурната...
Надявам се да съм ти била полезна поне мъничко и успех!

PS: Едно глупаво въпросче към теб Дора :blush2:, знаеш ли с коя приставка и къде /в каната или в купата/ мога да разбия белтъци на сняг с този уред, защото аз нещо не можах да ги направя? Благодаря предварително!
« Последна редакция: 04 Септември 2007, 12:20:06 от modera »

Дора

• Калфа
  • **
  • Публикации: 134
« Отговор #9 -: 04 Септември 2007, 12:33:37 »
modera, ако не се лъжа, пластмасовата решетка на дъното на купата играе ролята на миксер. Поне така ни обясниха, като го купумахме. Аз лично не съм ползвала, защото имам миксер и с него разбивам яйца.

modera

• Чирак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #10 -: 04 Септември 2007, 12:38:01 »
Ами аз опитах с нея и белтъците си останаха на вода. а сигурно поне 5 мин ги оставих да се бият...

Благодаря ти все пак за бързата реакция :smile1:

annny

• Чирак
  • *
« Отговор #11 -: 04 Септември 2007, 14:35:20 »
Благодаря и на вас, момичета!
А спомняте ли си колко е гаранцията на АЕГ-то? В сайта на Техномаркет не пише нищо по въпроса, но в Технополския сайт видях 12 месеца, което е най-малката гаранция измежду всички разглеждани. Толкова ли беше и при вас?

radost.1955

• Гурман
« Отговор #12 -: 04 Септември 2007, 17:23:16 »
Отново на вълна кухненски роботи.Едно допълнение,след като прочетох за AEG.С две ръце подписвам за марката,но няма ли приставка - телена разбивачка-,не си струва да даваш толкова пари.С диска не можеш да разбиеш белтъци,течна сметана и т.н.И още нещо:като се замислих,дъщерята си купи пасатор  BRAUN с допълнителна голяма купа,метален накрайник/можеш да пасираш в горещата супа на котлона/ и разни други приспособления и с тях си кълца,мели,разбива яйца,майонеза си прави.Тя просто няма място и пасатора го е закачила на стената на кухненския плот.Не е толкова скъп около 170 лв. и ако мама даде повече парички,ще можеш да си купиш и хлебопекарна.Друго си е да сложиш продуктите вътре,да натиснеш копчето и да извадиш готово втасало тесто,а защо не и да го опечеш вътре.Моята има и отложен старт.УСПЕХ!

annny

• Чирак
  • *
« Отговор #13 -: 05 Септември 2007, 04:32:13 »
Точно в този пасатор на Браун, който описваш, съм влюбена отдавна и не веднъж съм мислела дали пък да не взема него вместо робот. Засега обаче везните натежават в посока робот, защото:
1. Мноооооооооооого ми е даосадно да режа и стържа салати, а в къщи мноооого обичаме салатки.
2. Имам (макар и стар) миксер, имам и пасатор.
3. Нямам чопър и резачка и цитруспреса.
4. Обещанията на робота да меси тесто също ми звучат примамливо.

AEG-то май заема вече лидерска позиция, още повече, че има и ножче за карофки.

Между другото в първия пост споменаваш, че имаш ARNICA и си доволна. Видях, че Технополис я предлагат и то на много ниска цена, но не можах да разбера какво производство е. Стори ми се, че е турска, така ли е?
« Последна редакция: 05 Септември 2007, 04:36:29 от annny »

radost.1955

• Гурман
« Отговор #14 -: 05 Септември 2007, 11:05:29 »
Снощи пекох до късно чушки,сутринта имах малко работа и чак сега чета въпроса ти и веднага отговарям.През
2000 год.дъщерята се омъжи и като сватбен подарък й подарихме микровълнова.Нямахме пари в брой и продавачката ни предложи и кухненски робот към лизинга.Аз отдавна си мечтаех и цената беше много добра и честно казано не се замислих за производителя.Сега като гледах книжката,вносител е фирма от Пловдив, а заводите са в Мюнхен-Германия.Ако мога да намеря кашона,ще знам по бар-кода къде е произведен и ще ти обадя.Но въпреки всичко вече 7 години пълна експлоатация и съм доволна.Съжалявам само,че съвсем наскоро пуснаха от другия модел с разбивачка за яйца и беше само с 10 лв. по-скъп.А,че е евтин спор няма-135 лв. срещу 290 на Мулинекс със същите функции.

* Търсене

* Говорилня

Refresh History
  • pavlety: Париж
    11 Февруари 2018, 12:16:00
  • vladofidera: Търся рецепта за гланциране на месото след изпичането му на скара или фурна
    18 Ноември 2017, 16:32:42
  • vladofidera: Здравейте
    18 Ноември 2017, 16:31:10
  • MilkaA40: MilkaA40
    06 Август 2017, 01:51:27
  • pavlova321: люти чушки
    01 Август 2017, 18:42:54
  • valet: Пилаф ориз с фиде
    06 Юли 2017, 15:19:48
  • hristiana:): Някой има ли грил тиган на Брабантия и доволен ли е съответно?
    03 Юни 2017, 19:05:27
  • Kary: Някой използвал ли е мултикукър кинг
    26 Ноември 2016, 16:40:11
  • fanita: пост
    14 Ноември 2016, 18:55:13
  • petty: Аз така и не разбрах какво точно стана :( Наистина бяха добри времена, вдъхновявах се от тук, научих много неща...
    28 Октомври 2016, 13:24:08
  • radost.1955: ами то сайт няма,не съществува.добре,че останаха рецептите.аз също влизам само да потърся някоя,беше времето,когато се пълнеха страниците за отрицателно време.
    26 Октомври 2016, 17:54:17
  • petty: Имам чувството, че някой нарочно пуска от време на време по някой друг постинг, защото трябва да има, макар да са напълно безсмислени, само за пълнеж
    26 Октомври 2016, 10:24:12
  • petty: И аз така. Добре, че поне нещата от преди си стоят... има много ценни рецепти
    26 Октомври 2016, 10:21:28
  • ROSPOP: какво става със сайта? влизам от време на време и се отчайвам - какви са тия глупости, къде са предишните прекрасни статии и коментари, това е сайт аз готвене и храна в края на краищата!
    24 Октомври 2016, 11:49:51
  • val_di16: джолан
    21 Октомври 2016, 15:58:22
  • galka56: тиквеник
    13 Октомври 2016, 18:26:18
  • boriana _grigorova: Здравейте.Имам мултикукър 50 на Делимо. Някой правил ли е някакво лесно ястие , тъй като на мен са ми сложни малко рецептите
    07 Март 2016, 12:58:38
  • boriana _grigorova: Здравейте
    07 Март 2016, 12:56:47
  • Petka :-): как мога да изтря профила си от тази сраница
    07 Март 2016, 06:16:00
  • CVETETO3101: >:(глупости, глупости, глупости са публикациите напоследък. Пълно е с боклуци!!!
    20 Февруари 2016, 21:21:47
  • scorpia: Браво! И този прекрасен сайт ли съсипаха "умни" собственици!?
    01 Януари 2016, 12:26:48
  • GolemDZVER: Валя, може и да ти липсвам, но няма да се върна във форума. Блогът ми е активен - всичмко е там и може да констактуваме както желаеш.А инамче тука стават срамоти - виж за 10 дни пет поста от токущо регистрирани и все за дивотии и нищо съществено. Боли ме сърцето, но тези от Санома излезнаха пълни лаици ... Можехме да им носим дивиденти с хъса, който бяхме вложили в този форум. Отговарям, защото се чуствам длъжен да уважа мнението е .... без знамчение, че е на този скапан сайт
    30 Декември 2015, 18:14:59
  • stplam: Хляб
    26 Декември 2015, 15:52:26
  • Valentina Petrova: и все пак стават чудеса,по Коледа,Golem DZVER ЛИПСВАТ МИ ТВОИТЕ ПУБЛИКАЦИИ
    13 Декември 2015, 11:48:46
  • petty: Жалко :( И все пак не разбирам какво пречи да си споделяме рецепти. Аз не съм много в час с това какво се случва. Сега влизам да потърся рецепта за коледни сладки... добре, че поне старите рецепти си стоят.
    11 Декември 2015, 12:39:22
  • GolemDZVER: права си - направо си умря .... във форума за 6 дни само една публикация. Голям смях. А моите бяха по 5 дневно
    07 Декември 2015, 19:23:47
  • Valentina Petrova: май сайта умря
    05 Декември 2015, 00:01:32
  • Снежка: Май от промените в сайта, по рядко пишем
    30 Ноември 2015, 10:55:12
  • Снежка: Момичета, тази година няма ли да се разменят подаръци?
    30 Ноември 2015, 09:47:43
  • Valentina Petrova: ехооооооо,приятели къде сте,сняг ли ви засипа
    28 Ноември 2015, 14:29:00

* Последното от форума