Автор Тема: Здрав дух, здраво тяло...  (Прочетена 59431 пъти)

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 1817
Здрав дух, здраво тяло...
« -: 11 Юли 2007, 19:49:00 »
... или какво направих днес по тоя въпрос.

Нека в тая тема споделяме какви са физическите ни активности - кой какво обича да тренира, какво е правил днес, какво иска да направи, но нещо още му пречи. Да се окуражаваме и подкрепяме, защото запазването на мотивацията е най-трудната част.

Аз отскоро поднових тренировките си във фитнеса. Обичам да тренирам там, защото е индивидуално занимание, а с времето груповите спортове все по-малко ме привличат. Започнах да не харесвам дори различните "дамски" колективни занимания от рода на аеробика и пр.

До днес правих кратко загряване на велоергометъра, после - кръгова тренировка за цялото тяло и накрая - бягане на пътечката. От днес съм на сплит: днес беше ред на гръб, гърди и рамене. Накрая - отново бягане на пътеката - 25 минути.

Хубавото е, че не съм уморена, а тонизирана и имам желание утре пак да ида в залата. Но ще стисна зъби и ще изчакам до петък, въпреки ентусиазма.

Emili

• Гурман
  • Публикации: 2069
  • Еми
Re: Здрав дух, здраво тяло...
« Отговор #1 -: 11 Юли 2007, 19:59:39 »
Аз съм ЗА!

Нямам време да ходя на фитнес. Тренирам вкъщи със и "върху" любимият.
Практикувам Пилатес З -4 пъти в седмицата и съм много доволна. Особено след тежък ден.
20 минутна програма и съм готова.

Захарно петле

• Модератор
  • Гурман
  • Публикации: 4016
« Отговор #2 -: 11 Юли 2007, 20:45:37 »
И аз съм ЗА. :smile1:

Ако не е много горещо ходя сутрин по 2 мили.Вечер след работа около три пъти в седмицата по 30 - 40 минути на елиптикъл.
Искам повече време да отделям за спорт ,но не ми остава много време.Гаража ни е направен като фитнес.Колелото ми тази година още не съм го свалила от куките(закачено е в гаража на стената. :(

МОИТЕ РЕЦЕПТИ
Always Believe That Something Wonderful Is About To Happen

marabu

• Гост
« Отговор #3 -: 12 Юли 2007, 00:31:19 »
От три дена в 8:00 бягам - засега доста зле се справям, но пак е нещо по няколко обиколки на стадиона  :smile1: Иначе понеделник и сряда на фитнес, докато сина плува мама тича на пътеката и прави сериите във фитнеса  :smile1:

Леля Ог

• Гурман
  • Публикации: 1031
« Отговор #4 -: 12 Юли 2007, 06:59:06 »
От 1 година съм редовно на фитнес/3 пъти седмично/.Не е много точно да го наричам фитнес,защото включва освен уредите/степер,крос тренажьор,гладиатор/и доста тежка програма на земя.И Пилатес също.Определено имам резултат-около 12 кг.Това ми беше подаръкът от спирането на цигарите.Сега вече не пуша и изглеждам по=-добре от преди.И се чувствам по-жизнена.Да кажа,че съм от Варна и ходч в женски салон/има и масажи,и сауна и чудесни треньорки/.Да споделя-струва ми се че степерът е много полезен,освен че работи за бедра и ханш,гори най-много калории при най-малка сърдечна честота/не вдигам над 130,което е много вагно за аеробното горене.Та абсолютно съм уверена,че няма човек който не може да отслабне ако иска.Има само едно условие-някой с който да е на диета,с мен е брат ми,който свали 30 кг.Инак честно казано вашият сайт ми е любим,но си позволявам по-скоро бленуване,отколкото похапване.Е,много ясно правя и отклонения.Сега се боря с резултата на тридневни всенародни веселия за трожденния ми ден. :'(

Мими

• Гурман
  • Публикации: 1966
  • Вечна романтичка!
« Отговор #5 -: 12 Юли 2007, 09:12:54 »
Тази сутрин 20 мин йога, много добре ми действа, събужда ме и ме прави жизнена за целия ден. Забелязах, че от поза "куче" (образува се ъгъл между ръцете и краката, които са изпънати, дупето стърчи с средата на ъгъла, а главата виси надолу - малии как го обясних  :blush2:) ми спират прозявките и страхотно разтяга тялото. След йогата още 20 мин Пилатес упражнения за корем и крака комбинирано, 40 коремни преси и 20 женски лицеви упори. За днес толкова.

Леля Ог, да не ходиш в салон Ева?

Петя, какво е "елиптикъл"?

Margi_1

• Калфа
  • **
  • Публикации: 86
« Отговор #6 -: 12 Юли 2007, 09:21:53 »
Леля Ог, би ли споделила ,наистина, къде ходиш да тренираш?

vesela

• Гурман
  • Публикации: 8912
  • Ах, морето...
« Отговор #7 -: 12 Юли 2007, 09:59:19 »
Боже, боже, да се засрамя ли или да се гръмна :hunter:
Тренирала съм спортна гимнастика от 1 до 5 клас активно и....оттогава приключих с упражненията :( А, като родих и се прибрах вкъщи /преди 15,5 години/ правих една седмица коремни преси...толкоз. Единственото ми движение за деня е шетането вечер в къщи, преди поне събота и неделя ходехме на село и помагахме, та се раздвижвахме, но сега не. За съжаление нямам време да се замисля колко застоял живот имам напоследък. До скоро това не се отразяваше по никакъв начин на фигурата ми /дори при безумното ми плюскане вечер/, но от 1-2 години май започнах да качвам по някое килце и то на корема, където ме е най яд. Незнам, че нямам време - нямам, ама май и желание нямам за подобно нещо като фитнеса, а пък като добавим и финансовата страна, картинката е :'(

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
« Отговор #8 -: 12 Юли 2007, 10:39:04 »
Веси, не си права за финансовата страна. Не зная какви са цените н София, но тук карта за 12 посещения на фитнес е в диапазона 15 - 30 лв. Което нищо не е, ако го приемеш като инвестиция в здравето ти. Един антибиотик струва повече от това, нали? Хайде, спортистке, стегни се и почвай нещо. А домашните тренировки са направо без пари - иска се само желание  :thumbup: А аз така завиждам на Софиянки - каквото се сетиш, всичко има - и йога, и пилатес, и белиданс, ако щеш. В по-малките градове не е така...

Аз имам сериозен проблем с времето, все не ми стига, затова ходя на фитнес в обедната почивка. Което хич не е хубаво, защото все бързам и все не мога да отделя толкова време, колкото би ми се искало. Но се успокоявам, че това, колкото и да не е достатъчно, все е по-добре, отколкото нищо да не правя.

Мими

• Гурман
  • Публикации: 1966
  • Вечна романтичка!
« Отговор #9 -: 12 Юли 2007, 10:55:51 »

Аз имам сериозен проблем с времето, все не ми стига, затова ходя на фитнес в обедната почивка. Което хич не е хубаво, защото все бързам и все не мога да отделя толкова време, колкото би ми се искало. Но се успокоявам, че това, колкото и да не е достатъчно, все е по-добре, отколкото нищо да не правя.

И аз си го мислех този вариант, точно зад офиса ми има салон, ама повечето уреди са мъжки, за срамотите не съм стъпала даже дотам, май е време да се разходя.

sladka hapka

• Модератор
  • Гурман
« Отговор #10 -: 12 Юли 2007, 11:29:10 »
Ами Мими, аз от край време ходя само на "мъжки" фитнеси. Едно, че там посетителите ми допадат повече - всеки тренира и си гледа в копанката, няма цял рояк кокошки, дето са там за социални контакти и работата им е да те гледат екипа ти какъв е, колко мазно имаш на бедрата и висят ли ти циците. )Те и мъжете ги регистрират тия работи, но далеч по-дискретно). Това е едната страна на нещата.

Другата е, че на мен специално тренировките тип "дамски фитнес" са ми напълно безполезни. Бях ти разправяла, че навремето тренирах с инструктор - ами въртяхме, сукахме, ама докато не почнах да тренирам наистина с тежки килограми, нищо не се промени. Сега правя една серия за загрявка и две серии след това с максимално голяма тежест. Само така усещам натоварване и горя мас. Другото - 50 повторения с два килограма, при мен ефект няма. Уморявам се колкото ако съм яла баница с боза.

Не че няма "мъжки" фитнеси, където се ходи най-вече, за да забършеш нещо, ама там посетителите са 15 - 20 години по-млади от мене и така или иначе не им влизам в категорията.

vesela

• Гурман
  • Ах, морето...
« Отговор #11 -: 12 Юли 2007, 12:15:50 »
Цитат
Веси, не си права за финансовата страна. Не зная какви са цените н София, но тук карта за 12 посещения на фитнес е в диапазона 15 - 30 лв. Което нищо не е, ако го приемеш като инвестиция в здравето ти. Един антибиотик струва повече от това, нали? Хайде, спортистке, стегни се и почвай нещо. А домашните тренировки са направо без пари - иска се само желание   А аз така завиждам на Софиянки - каквото се сетиш, всичко има - и йога, и пилатес, и белиданс, ако щеш. В по-малките градове не е така...

Sladka hapka, може би си права, особено за домашните тренировки, ама като всичко друго ми се виждо по привлекателно като дейност/дори най-досадните домакински задължения/Сигурно съм нещо сбъркана, но всичко що обичат жените - фризьор, маникюр, сауни, масажи, фитнес и т.н. ми е най-безинтересното и досадно занимание/ей, да не си помислите, че ходя като чума/. Но с годините явно тези грижи трябва да ги включа. Даденото от господ явно почва да не е достатъчно. Обещавам да направя опит с коремни преси и сега се сетих, че веднъж като ме беше обзел ентусиазъм си купих обръч, който ще извадя и ...почвам.
А това с обедната почивка не става - в София /след Красна поляна/съм но на такова забутано място, че в околност от 2-3 километра няма нищо, нито магазин, нито аптека, та камо ли фитнес зала.Няма и превоз, със служебен автобус сме. Живея далече и докато се прибера...Но все пак имам колежки/възхищавам им се/ които на обяд, докато ние седим /отново/ в градинката те се разхождат с бързо темпо/така наречената затворническа обиколка/И все си казвам от утре и аз. Магарешка работа.

marchela

• Помощник-готвач
  • Публикации: 362
« Отговор #12 -: 12 Юли 2007, 13:10:23 »
Да се включа и аз по темата. Срам не срам трябва да си призная, че мъжът ми и уред ми купи с цел мойто физическо подобряване, но както и предвиди го използвам за закъчалка. В началото го ползавах по 20-30 мин, а сега все си намирам извинение. Преди тичах в у-щето пред блока и ми се отразяваше добре, но пусто тия с кучетата като дойдат да ги разхождат и трябва да спра да тичам, че кучетата се юрваха подир мен. Купих си и дисковете на Синди Кроуфърд, но и те прах събират. Сега си мисля да намеря отнякъде упражнения по Пилатес, че били доста ефикасни, но още не съм се ровила в нета. :( Жалка картинка, но както ме стимулирате да готвя нови и интересни манджи може да почна пак да се качвам поне на този степ тренажор. :icon_question:

vesela

• Гурман
  • Ах, морето...
« Отговор #13 -: 12 Юли 2007, 13:25:59 »
Уф, Марчела, успокоение си е да ти кажа, че не съм само аз единствена от форума мързелана, но дано наистина е заразно.
И ще ми обясни ли някой що е то пилатес, белиданс, имаше май и още , ама ги забравих :-*

Anny

• Помощник-готвач
  • Публикации: 307
« Отговор #14 -: 12 Юли 2007, 14:22:57 »
Методът “Pilates”- професионалните танцьори го използват от десетилетия, топ атлетите се възползват от него за да се предпазват от травми, за гъвкавост и сила, звездите на Холивуд го обожават защото променя телата им до неузнаваемост, като го прави фини и грациозни.

Методът “Pilates” е създаден от Джоузеф Пилатес. Той е роден през 1880 близо до Дюселдорф, Германия. Като дете Джоузеф страда от астма, рахит и ревматизъм. За да преодолее физическите си недъзи започва да се занимава със спорт - ски, гмуркане и гимнастика и боди билдинг. Джоузеф заминава за  Англия през 1912, където работи като инструктор по самозащита  в Скотланд Йард.

В началото на Първата Световна Война, наред с други негови сънародници той е интерниран. Точно тогава Джоузеф започва да тренира хоспитализираните затворници, като монтира пружини към болничните легла. Това по-късно довежда до появата на прословутото оборудване на Пилатес.

След края на Първата Световна Война Джоузеф се завръща в Германия, където започва да развива своите идеи и веднага става любимец на танцьорската гилдия. Когато е поканен да тренира германската армия, той решава да напусне Германия завинаги и емигрира в САЩ през 1926. По време на пътуването се запознава с Клара, за която се жени. Заедно отварят фитнес студио в Ню Йорк, точно до NY City Ballet. До началото на 1960 методът Пилатес става изключително популярен сред танцьорите на Ню Йорк.

Когато Джоузеф умира жена му продължава да ръководи студиото Пилатес на 8мо Авеню. Един от учениците на Пилатес – Флетчер отваря свое студио в Лос Анджелис, където привлича много Холивудски звезди за свои клиенти. Той внася някой подобрения в метода, опирайки се на танцовото си образование.

Bellydance - в превод от английски означава кючек. Съчетаване на движения с рамене, бедра, глава в танцувален ритъм с подходяща музика. Изкуството belly dance, известно още като "ориенталски танци", в наши дни е популярна танцова форма по целия свят не само за спектакли и представления, а и начин за поддържане на добра физическа и психическа форма. Повишава гъвкавостта и силата, стяга коремната мускулатура и повдига тонуса.

Елиптикъл е вид тренажор:
Поне в нета това му е името. Ето и страницата и цената дори има на уреда: http://www.jk-fitness.com/bg/index.php?area=1&p=news&newsid=8&print=1
« Последна редакция: 12 Юли 2007, 16:54:52 от ani_pamukova »

* Търсене

* Говорилня

Refresh History
  • MilkaA40: MilkaA40
    06 Август 2017, 01:51:27
  • pavlova321: люти чушки
    01 Август 2017, 18:42:54
  • valet: Пилаф ориз с фиде
    06 Юли 2017, 15:19:48
  • hristiana:): Някой има ли грил тиган на Брабантия и доволен ли е съответно?
    03 Юни 2017, 19:05:27
  • Kary: Някой използвал ли е мултикукър кинг
    26 Ноември 2016, 16:40:11
  • fanita: пост
    14 Ноември 2016, 18:55:13
  • petty: Аз така и не разбрах какво точно стана :( Наистина бяха добри времена, вдъхновявах се от тук, научих много неща...
    28 Октомври 2016, 13:24:08
  • radost.1955: ами то сайт няма,не съществува.добре,че останаха рецептите.аз също влизам само да потърся някоя,беше времето,когато се пълнеха страниците за отрицателно време.
    26 Октомври 2016, 17:54:17
  • petty: Имам чувството, че някой нарочно пуска от време на време по някой друг постинг, защото трябва да има, макар да са напълно безсмислени, само за пълнеж
    26 Октомври 2016, 10:24:12
  • petty: И аз така. Добре, че поне нещата от преди си стоят... има много ценни рецепти
    26 Октомври 2016, 10:21:28
  • ROSPOP: какво става със сайта? влизам от време на време и се отчайвам - какви са тия глупости, къде са предишните прекрасни статии и коментари, това е сайт аз готвене и храна в края на краищата!
    24 Октомври 2016, 11:49:51
  • val_di16: джолан
    21 Октомври 2016, 15:58:22
  • galka56: тиквеник
    13 Октомври 2016, 18:26:18
  • boriana _grigorova: Здравейте.Имам мултикукър 50 на Делимо. Някой правил ли е някакво лесно ястие , тъй като на мен са ми сложни малко рецептите
    07 Март 2016, 12:58:38
  • boriana _grigorova: Здравейте
    07 Март 2016, 12:56:47
  • Petka :-): как мога да изтря профила си от тази сраница
    07 Март 2016, 06:16:00
  • CVETETO3101: >:(глупости, глупости, глупости са публикациите напоследък. Пълно е с боклуци!!!
    20 Февруари 2016, 21:21:47
  • scorpia: Браво! И този прекрасен сайт ли съсипаха "умни" собственици!?
    01 Януари 2016, 12:26:48
  • GolemDZVER: Валя, може и да ти липсвам, но няма да се върна във форума. Блогът ми е активен - всичмко е там и може да констактуваме както желаеш.А инамче тука стават срамоти - виж за 10 дни пет поста от токущо регистрирани и все за дивотии и нищо съществено. Боли ме сърцето, но тези от Санома излезнаха пълни лаици ... Можехме да им носим дивиденти с хъса, който бяхме вложили в този форум. Отговарям, защото се чуствам длъжен да уважа мнението е .... без знамчение, че е на този скапан сайт
    30 Декември 2015, 18:14:59
  • stplam: Хляб
    26 Декември 2015, 15:52:26
  • Valentina Petrova: и все пак стават чудеса,по Коледа,Golem DZVER ЛИПСВАТ МИ ТВОИТЕ ПУБЛИКАЦИИ
    13 Декември 2015, 11:48:46
  • petty: Жалко :( И все пак не разбирам какво пречи да си споделяме рецепти. Аз не съм много в час с това какво се случва. Сега влизам да потърся рецепта за коледни сладки... добре, че поне старите рецепти си стоят.
    11 Декември 2015, 12:39:22
  • GolemDZVER: права си - направо си умря .... във форума за 6 дни само една публикация. Голям смях. А моите бяха по 5 дневно
    07 Декември 2015, 19:23:47
  • Valentina Petrova: май сайта умря
    05 Декември 2015, 00:01:32
  • Снежка: Май от промените в сайта, по рядко пишем
    30 Ноември 2015, 10:55:12
  • Снежка: Момичета, тази година няма ли да се разменят подаръци?
    30 Ноември 2015, 09:47:43
  • Valentina Petrova: ехооооооо,приятели къде сте,сняг ли ви засипа
    28 Ноември 2015, 14:29:00
  • Bubi4ka: Fate, определено не бих била чак такава оптимистка...
    14 Ноември 2015, 14:43:37
  • FATE: Имах предвид готварската част от форума. Другата съм я прескачала, уви, за това и не съм в крак с новостите. За съжаление откривам, че новите шефове не се справят добре и всичко се забатачва май, май...Оптимистично очаквам нещата да се подобрят !!!
    14 Ноември 2015, 00:32:28
  • pep-4o: Явно не всичко четеш, Фейт :)
    13 Ноември 2015, 11:45:31

* Последното от форума

Re: Сръбски ресторант от cvetozara123
[23 Октомври 2017, 22:09:49 ]

Re: Сервиз за телефони от tomislava
[20 Октомври 2017, 19:27:28 ]

Сервиз за телефони от cvetozara123
[19 Октомври 2017, 12:49:54 ]

Re: Витамини за подсилване на имунната система от cvetozara123
[19 Октомври 2017, 10:55:59 ]